Дзеркальні фотокамери — це зло!
Вони важкі, громіздкі та безбожно дорогі. Враховуючи нинішній курс бакса, це суттєво.
Вони створюють ілюзію елітності, спричиняють снобізм у фотографа, привертають зайву увагу.
І не факт, що ви з дзеркалкою будете фотографувати краще.
1. Отже, сьогодні ми познайомимося із добром — фотокамерою Canon PowerShot SX5300 HS.
Цей апарат для простих людей, яким треба просто увімкнути та фотографувати, а не гратися в меню та налаштуваннях, чи розбиратися із режимами. Але прості люди інколи починають захоплюватися фотографією, тому фотокамера має давати їм можливість зростати. Тому моя розповідь складатиметься з наступного:
Всі фото доступні у збільшеному розмірі, всього 22 знімки та три відео.
2. Тож перед нами універсальна споживацька фотокамера-ультразум із тих, що називають "псевдодзеркалкою". Суб’єктивно мені такий дизайн не подобається, об’єктивно мені начхати на вигляд, або гарно знімало. То ж об’єктивно зазначаю, що така форма корпусу дуже зручна — великий виступ справа, як у дзеркалках дозволяє легко утримувати камеру рукою, а в купі із малою вагою — легко керувати однією рукою.
3. Дозвольте, я називатиму PowerShot SX530 HS компактом — хоч він і не найменший, проте для мене він дуже маленький. Я його реально щодня носив із собою в рюкзаку, на відміну від дзеркалки, яку брав лише коли передбачалося щось познімати. В мою фотосумку, окрім самої фотокамери поміститься невелика пляшечка води та бутерброди.
4. PowerShot SX530 HS оснащено 1/2,3" матрицею на 16МП та об’єктивом із 50-ти кратним збільшенням — виробник заявляє фокусні відстані еквівалентні 24-1200мм для 35мм плівки. Якщо в кого виникне бажання понудіти про якість зображення в такому діапазоні, пропоную спочатку порахувати сукупну вартість трьох-чотирьох об’єктивів до дзеркалки і чи будете ви їх усіх носити з собою постійно.
Справа від об’єктива ми бачимо лампу підсвічування автофокусу — ви її тут не затулятимете рукою, але я часто затуляв, оскільки звик притримувати апарат за об’єктив. Ті дві кнопочки — то автокадрування, розробники декларують, що PowerShot SX530 HS здатен розпізнавати окремі об’єкти, захоплювати їх та змінювати збільшення. Зокрема, фотокамера підлаштовує кадр під портрети людей. Цікаво, коли Canon зробить, щоб вертіла об’єктивом і повністю сам кадрувала?
5. Зверху, окрім кнопки увімкнення, затвору та зуму, ми бачимо диск перемикання режимів та командний диск — він дозволяє легко керувати налаштуваннями експозиції. "Гарячого черевика" для зовнішнього спалаху не передбачено, внутрішній спалах підіймається вручну — і це правильно, не люблю, коли автоматика за мене вирішує, коли блискати. Звісно, фотокамера попереджає про недостатнє освітлення, проте чи блискати, збільшувати витримку чи піднімати ISO — це я сам вирішу.
6. Всі кнопки коло екрану розташовані справа, що справді дозволяє керувати однією рукою. В наявності кнопка корекції експозиції, що дозволяє відчувати себе розумнішим за автоматику, проте вона розташована під кнопкою зйомки відео, яку я кілька раз хибно натискав. Їх треба взагалі розвести по різних кутках. Нижче на кнопках доступ до ISO, режиму фокусування, спалаху, контекстного меню та налаштування режиму дисплея. Ну і загальне меню та увімкнення бездротового зв’язку.
Отже, час подивитися, як знімає ця фотокамера. У апараті, орієнтованому на простого споживача, важливо, щоб він нормально знімав на повному автоматі, тож наступні знімки зроблені в "зеленому" режимі.
7. Якщо в кадрі немає занадто яскравих об’єктів, то PowerShot SX530 HS справляється із експозаміром чудово, просто навів і зняв.
8. Фокусується швидко, скаржитися на повільність не доводиться. Я за звичкою спочатку піднімав камеру до очей, але там немає видошукача. Хоча, картинка іноді виглядає дещо замиленою в деталях.
9. Фотозйомка проводилася увечері, після заходу Сонця.
10. Якщо у вас немає суттєвих претензій до якості фото, або ви знімаєте в простих умовах, то автомат тут працює нормально.
11. Крім того, є можливість коригувати експозицію, в разі, якщо автомат не розуміє вашої задумки.
12. Інколи треба втручатися в роботу автоматики — наприклад, коли в кадрі занадто яскраві об’єкти і вони суттєві.
13. Якщо в кадрі небо, то треба знизити експозицію, щоб воно не перетворилося на суцільну білу пляму.
14. Знімати вночі також можна, але вже потрібно думати самому над налаштуваннями, благо їх зручно виставляти.
15. Але тут перевага фотокамери — її мала вага, також є її недоліком. Важкі апарати все ж стабільніші, а, особливо, якщо ви фотографуєте від очей, а не на витягнутих руках.
Я хочу фотоапарата, що в рюкзаку буде маленьким та легеньким, а під час кадрування — великою цеглиною.
16. Але, тим не менше, вогні нічного міста виходять непогано — враховуйте, що знімки я не обробляв взагалі.
У фотокамері відображається шкала експонометра та можна побачити гістограму відзнятих фотографій — це дозволяє фотографу ефективно працювати вручну в різних умовах.
17. Той факт, що об’єктив має дуже велике наближення, спонукав мене вийти вночі на вулицю і познімати зірки, парад планет та Місяць. Тут також давалася взнаки мала маса фотокамери, хоч я знімав із важкого штатива, усе одно багато знімків змазав. Крім того, були помітні деякі аберації, так що апарат не для астрофото.
18. Щодо знімків на високих ISO — максимум тут 3200, при цьому втрачаються деталі, проте немає хроматичних шумів. На 800-1600 цілком спокійно можна знімати, що ви бачили на попередніх знімках міста.
19. Як на мене, ультразум в 50х це забагато, зі штатива ви знімаєте не часто, а з рук виходить страшна тряска на максимальному збільшенні. Але, тим не менше, в сонячну погоду, коли освітлення дає можливість робити короткі витримки, знімати далеко таки можна. Знайдіть на цьому знімку червоний шпиль точно посередині.
20. Ось він на максимальному збільшенні — досить непогано вийшло.
21. Окрім теле фотокамера має і макро — і макро це круте, об’єктив фокусується практично на передній лінзі, а на екрані показується мінімально можлива відстань фокусування та фокус-асистент у вигляді збільшення частини знімку.
Можна буквально тицьнути камерою в об’єкти зйомки, правда, виникають проблеми із тінню.
22. А тут я просто затулив листочком скло і сфотографував. Макро в нього виходить краще за теле. Агов, дзеркальщики, за скільки грошей на техніку ви таке знімете?
Так як на корпусі фотокамери гордо заявлено FullHD, а кнопка відео знаходиться над корекцією експозиції, познімаємо відео.
23. Зйомка в похмурий день. Фокус іноді трішки-трішки відстає від трансфокації, але, в цілому нормально.
24. Увечері, після заходу Сонця, теж не гірше, хоча трішки шумить.
25. Вночі автоматика вже пасує, а вручну фокус під час зйомки відео не наведеш, оскільки кілець на об’єктиві немає.
Із додаткових функцій у PowerShot SX530 HS є WiFi, проте для його роботи потрібна точка доступу. Хоча із сучасними смартфонами, планшетами та ноутбуками це не проблема — вони вміють її створювати самі. Можна завантажувати фотографії, або керувати фотокамерою із комп’ютера. Є багато сюжетних режимів зйомки — портретні, імітація риб’ячого ока, всілякі хіпстерські ефекти, проте я ними не грався багато.
Серійна зйомка досить повільна — 1,6 кадрів за секунду, проте десь в нетрях меню я знайшов швидкісну серійну зйомку — при обмеженій до 4МП роздільній здатності фотокамера строчить до 10-ти знімків за секунду аж до заповнення карти пам’яті.
Єдине, за що я не скажу — це за автономність. Я не робив постійної тривалої зйомки, а виходив і клацав потроху після роботи, а увечері оглядав знімки та лазив по меню — так я за два тижні не посадив батарею, хоча зробив близько двох сотень фотографій.
Ну і підведемо підсумки. Що сподобалося?
Що не сподобалося?
Отже, в підсумку ми маємо непогану універсальну фотокамеру, в якій простий користувач знайде різні ефекти та сюжетні режими зйомки, а більш досвідчений — можливість контролю над параметрами зйомки. І всі вони знайдуть дуже широкий діапазон фокусної відстані. То ж бажаю вам творчих успіхів, не перемикайтеся.
Знімки, колись зроблені на старіший Canon PowerShot в моєму блозі: