1. В Карпатах зовсім не обов'язково кудись далеко і високо дертися, іноді хочеться розслабленої приємної прогулянки. Тоді можна обрати не дуже високі але протяжні хребти, десь на рівні 1100-1300 метрів над рівнем моря. На цій висоті іще навіть є листяні ліси — коротше, висота не відчувається ніяк.

Ліснівський хребет

Цей допис я створив більше щоб поділитися фотографіями, що мені подобаються.

2. Гуляти в густому лісі не дуже цікаво, тому краще обирати ті вершини, де є полонини. Із відвіданого мною цього разу це були Ліснівський хребет, полонина Блажів, полонина Явірник та Хом'яків. На Лісніві я бував раніше і зараз тут топчеться багато народу.

Ліснівський хребет

3. Просто сюди дуже добрий виїзд із Микуличина та Татарова, а ще тут гора Ягідна, де, очевидно, багато ягід. Тільки варто трохи відійти від основнох стежок.

Полонинське господарство

Я не любитель чорниці, а мої друзі застрягали в ній часто. Взагалі, велика проблема вести групу по таких місцях — є шанс погубити їх по кущах. А особливо, якщо серед них є любителі грибів.

4. Краєвиди звідси відкриваються теж чудові — звісно не так далеко видно, як із вершин 1500+, але добре роздивлятися найближчі долини та села.

Краєвиди на Чорногору

5. Від найближчих населених пунктів підійматися зовсім поруч — годинку-півтори і ви вже на зверху. Якщо ви хочете показати Карпати своїм батькам, або просто немолодим людям, то це буде дуже чудовий варіант.

Буковель з Малого Ґорґана

6. Головне обирати місця, де не топчеться купа народу. І, так, будь ласка, не залишайте за собою нічого — хоча, мої читачі, принаймні ті, кого я вже вивчив, і так це роблять.

Відпочинок на природі

7. Круглоявірник теж добре доступний із Татарова та Микуличина, але народу тут реально менше. І вийти на нього дуже легко.

Круглоявірник

8. Буває, що йдучи лісовою стежкою, ви натрапляєте на такі цікаві сонячні галявини. Фотокамерою важко передати їх зображення, адже тут потрібен великий динамічний діапазон — хіба що ставити на штатив і знімати HDR.

Спуск

9. Навіть прогулянка по верхнім окраїнам гірських сіл також може відкрити цікаві краєвиди. Взагалі, гуцульскі села цікаво роздивлятися зверху.

Краєвиди Татарова

Отже, на сьогодні все, наступна публікація підсумкова по Карпатах. Не перемикайтеся.