1. Своє знайомство із MSI я починаю з цього. Благо зараз відпустка і є вільний час. Сьогодні редакція мого блогу в моїй особі грається ігровим монстробуком MSI GT72s 6QE Dominator Pro G.

Ноутбук MSI GT72s 6QE

Я вже оглядав один великий ноутбук, яким на роботі шокував студентів, цього разу я був шокований сам. Тричі.

Характеристики

2. Отже, ми маємо великий 17" ігровий ноутбук із великим блоком живлення, що допоможе вам відбитися від хуліганів, які хотіли у вас цей ноутбук відібрати.

Блок живлення

Характеристики моделі наступні:

  • Процесор: Intel Core i7 6820HK
  • Оперативна пам’ять: 16 ГБ DDR4 2133ГГц, максимум 64 ГБ
  • Відеокарта: NVIDIA GeForce GTX980M 4 ГБ
  • Диски: SSD 256 ГБ, HDD 1 ТБ
  • Оптичний диск: Blu Ray
  • Екран: IPS FullHD, підтримка NVIDIA G-Sync
  • Порти: 6 USB 3.0, SD, 4 аудіо (навушники, мікрофон, лінійний вхід та вихід), USB Type-C, mini DisplayPort, HDMI, Gigabit LAN
  • Мережа: Killer Network, об’єднана робота WiFi та LAN

Зовнішній вигляд

3. Як і у кожного ігрового ноутбука, що себе поважає, GT72s має підсвічений логотип на кришці та агресивний дизайн.

Задня частина

4. У ноутбука повнорозмірна клавіатура з цифровим блоком і оригінальним шрифтом на клавішах, до чого треба звикати. Хоча, якщо ви не дивитися на клавіші, то не треба.

Клавіатура

5. З лівого боку купа виходів. 4 USB 3.0, 4 аудіовиходи — більше ніж у деяких системниках та кардрідер. Окрім підключення навушників та мікрофона ноутбук пропонує лінійних вхід і вихід.

Ліва частина

6. Для тих, кому мало, справа є іще 2 USB 3.0 і дисковод Blu Ray. Та в мене флешок стільки немає щоб затулити всі виходи.

Права частина

7. Верхня частина екрану та передня частина корпусу зроблені клином — це, типу, елемент дизайну. Вебка на місці, хоча я нею ні разу і не скористався.

Веб-камера

8. Ззаду, як і в усіх продуктивних ноутбуків, гратки вентиляції і ще виходи. HDMI, mini DisplayPort, USB Type-C і мережа. В цілому тут такі порти, що не часто використовуються, тому їх розташування ззаду вважаю доцільним.

Задня частина

Шок

9. Вперше я був шокований, коли увімкнув ноутбука. Не встиг і оком моргнути, як завантажився Windows. Швидше за Chromebook! Коротше, я заміряв швидкість роботи дискової підсистеми і довго шукав свою щелепу на підлозі.

Швидке завантаження

Нагадаю, що звичайний SSD, якого я тестував нещодавно, дав вшестеро меншу швидкість читання.

10. Поки я відходив від першого шоку, засяяла клавіатура і почала переливатися різними кольорами. А-а-а-а-а-а! Як це вимкнути?! Другий шок.

Підсвічена клавіатура

Щоб не бути голослівним, ось відео із завантаженням і клавіатурою:

11. Підсвічується також і тачпад, при чому можна обирати довільні кольори або їх пульсацію. В ноутбуці використовується клавіатура Steelseries і за допомогою спеціальної фірмової програми можна налаштувати кольорову тему — три незалежні зони на клавіатурі, тачпад і підсвітка передньої частини корпусу.

Підсвічений тачпад

Для мене є безумовним плюсом те, що можна виставити приємний приглушений колір клавіатури на свій смак, що не буде дратувати. Але так, можна зробити і дискотеку.

Зручність

12. Тачпад у ноутбуці великий, проте не має відчутної на дотик межі, що незручно. Працює він посередньо, зокрема, не дуже добре розпізнає жести.

Тачпад

13. Ліворуч від клавіатури знаходяться додаткові клавіші — живлення, перемикання відеокарти, збільшення обертів вентилятора, трансляції відео та перемикання кольорової схеми. Для перемикання відеокарти потрібне перезавантаження: пишуть, що G-Sync не сумісна із миттєвою зміною адаптера. Трансляція відео відбувається за допомогою XSplit Gamecaster, на який із ноутбуком надається річна підписка. Ну і остання кнопка міняє схему підсвічування клавіатури із тих, що ви зберегли в програмі керування.

Бокові кнопки

Окремих програмованих клавіш немає, проте утиліта керування Steelseries дозволяє навісити макроси на будь яку клавішу. Більше того, в ній є цікава функція — GameSense, що дозволяє змінювати кольори клавіш залежно від ігрової ситуації — здоров’я, боєзапасу, кількості фрагів та іншого.

14. А іще в клавіатурі є індикатори Caps- та NumLock. Ноутбук, в якого є NumLock, не може бути поганим. Але одне турбує — заради малесенького світлодіодика доводиться платити великі гроші і купувати ігрову модель. Чому не можна його зробити на більш бюджетних комп’ютерах?

Num Lock

15. На передній панелі, в світлодіодній смужці, заховані також індикатори живлення та активності.

Індикатори активності

16. Більше ніяких виходів там немає. Трохи нагадує фари.

Передня частина

Деталі та особливості

17. Динаміки в ноутбуці знаходяться над клавіатурою і це добре. Проте оформлені вони дуже невиразно. Взагалі, лицьовій частина корпусу бракує чіткого стилю: ніби видно, що намагалися щось дизайнити, але якось прісно. Попередній ігровий ноутбук, що я оглядав, був в цьому плані цікавіший, хоча також мав зауваження.

Динаміки

Тобто, на знімках ноутбук має крутий вигляд, навіть на моїх — слава пряморуким фотографам, проте коли він перед тобою, то виглядає більш буденно.

18. Цікаво вирішено питання із клавішею Windows — вона справа від пробілу і заважати гравцям точно не буде, тому відключати її не треба. Проте немає клавіші контекстного меню — може геймерам до цього байдуже, проте я нею користуюся.

Клавіша Win

19. Екран чудовий, яскравий і з гарними кутами огляду. В специфікаціях написано FullHD, проте і в операційнйі системі, і в іграх максимальна можлива роздільність 2К. Моживо, це в демонстраційному екземплярі так.

Екран

Оснащення ноутбука

20. Кошти, зекономлені на послугах Джорджіо Джуджаро MSI засунули всередину корпуса і вийшло чудово.

Кришка

21. Знизу ми бачимо велику кришку із гратками вентиляції. Відкрутивши менше десятка гвинтиків, її можна легко зняти.

Низ

22. Також тут розташовано сабвуфер, як і у всіх ігрових ноутбуках.

Підгавкувач

23. Кришка дає доступ до всього, що треба: можна зручно почистити ноутбук від пилу, додати або замінити оперативну пам’ять, диски чи WiFi-модуль, можливо навіть і відеокарту, вона тут виконана окремою платою.

Всередині

24. Два вентилятори для процесора і відеокарти вже стали стандартом для такого класу комп’ютерів. Суб’єктивно, вони не такі ефективні як в Predatora — там більші виходи в задній частині і виходить ледь тепле повітря, а так як тут потужніші складові, то назад видувається досить гаряче повітря.

Вентилятори

25. Тут у мене стався третій шок, затріщав скотч, яким я примотав щелепу, що відвалилася попереднього разу. Спеціальна плата з чотирма гніздами для SSD формату M.2, при чому не SATA, а PCI-E. Так, я бачу, що на фото написано SATA, але в нього ліміт 6 Гб/с (гігабіт), а цифри, що ви бачили в тесті, в МБ/с (Мегабайти), тобто слід множити на 8.

Плата з SSD

26. На ноутбуці встановлено два носія від Samsung, що дають швидкість читання до 2000 МБ/с, а коли об’єднані в RAID, то, як бачите, іще більше. Уявляю, що буде, коли там стоятиме чотири таких SSD!

Плата з SSD

27. Два порожніх гнізда для оперативної пам’яті — два інших заховано глибше. Максимальний обсяг, що підтримується Skylake — 64 ГБ.

місце для RAM

28. Відсік для звичайного жорсткого диску і місце для іще одного, проте в даній моделі підключення другого HDD не передбачено. Можна сюди щось ховати.

місце для HDD

29. Це — сабвуфер, а десь за рогом регоче Екзібіт і дівчата облесливими голосами наспівують "Pimp my ride".

Сабвуфер

30. Взагалі видно, що платформа розрахована на побудову іще більш крутих моделей і на материнці можна знайти незайняті роз’єми для підключення чогось.

Якийсь слот

І більш крути моделі є, за 100500 гривень (десь так воно і коштує) ви можете купити ноутбук з настільним відеочипом GTX980, зі спареним мобільним GTX980M у SLI або зі спареним десктопним GTX980 у SLI.

Ноутбук в іграх

31. Ігри до мене наставили попередні оглядачі, вони ж залишили налаштованим RivaTuner, що заміряв FPS. Отже, Project Cars на максимальних налаштуваннх у FullHD уперся в 75 кадрів за секунду, більше відеокарта не давала через G-Sync.

Project Cars

32. А я криворукий водій, так.

Project Cars

33. GTA V також на максимальних налаштуваннях дає від 45 кадрів за секунду.

GTA V

34. Я в цю гру не грав, хочу було бажання, так як ігровий світ тут схожий на старий San Andreas.

GTA V

35. Відьмак 3 давав від 45 fps на природі і від 55 в Новіграді, що здивувало, оскільки велике місто вважається важким для промальовування.

Witcher III

36. Налаштування також максимальні, увімкнено NVIDIA HairWorks

Witcher III

37. Fallout 4 самий важкий, від 35 кадрів за секунду на максимальних.

Fallout 4

38. Проте в цій грі я далеко не зайшов, мене зжерли якісь великі вареникоподібні краби, що вилізли з болота під зруйнованим хайвеєм. Я навіть не встиг зробити знімок екрану. Дробовик їх не брав.

Falloot 4

3dmark сказав, що продуктивності ноутбука достатньо для гри із Oculus Rift. Виставлені бенчмарком папуги знайдіть за посиланням. На сайті виробника дорожчі моделі позначено такими, що придатні для шоломів VR.

39. Іще я запустив тут 3ds max і спробував рендерити сцену — швидкість роботи з програмою приємна.

3ds Max

Висновки

40. Якщо хтось говорить, що ваш ноутбук — Ґ, це значить Ґеймінг. MSI пропонує ноутбуки для тих, кому мало — мало процесора, мало відеокарти, мало дисків. Так, зовнішній вигляд не вийде назвати стильним чи гармонічним, але ж це не іміджева модель. Де ви бачили красивий баггі, ендуро чи ралійне авто? У всьому іншому це чудовий, добре оснащений, продуктивний ноутбук, що легко тягне сучасні ігри на високих та максимальних налаштуваннях.

MSI logo

До речі, скоро буде відеоогляд цього ноутбука із гарною тян, щоправда знімаю його не я. А на цьому в мене все, скоро в моєму блозі Philips та знову Nikon. Не перемикайтеся.