Моєму сайту вже шість років. У всякому разі, доменному імені — воно було зареєстровано 15 грудня 2008 року — я його якраз продовжив. Отже, час написати трішки мемуарів. В цілому, сайт довгобуд, квінтесенція моєї прокрастинації та відкладання справ на завтра.
В кінці 2008 року я почав розбиратися з HTML — для того, щоб викладати студентам. Ну і сам для себе зваяв статичний сайтик Piktor's educational homepage, який розмістив на якомусь безкоштовному хостингу. Товариш запропонував зареєструвати домен, а, пізніше, взяв до себе на сервер.
Історія, на жаль, не зберегла вигляду першої сторінки, проте вона не була дуже страшною — за браком знань плюшок я на неї не начіпляв, але фонові картинки вже ставив.
Тоді я вже користувався Linux і спілкувався зі всякими ґіками, які спонукали мене вивчати мову програмування Python — я розібрався, як прикрутити скрипти до FastCGI у lighttpd і почав розробляти сайт. Але програмування з нуля мені швидко набридло, далі були спроби гратися з фреймворком Django, що мені, також, швидко набридло, хоча навчальний проект досі лежить в нетрях моїх архівів.
Наступним етапом став переїзд в 2009 році на CMS Plone — вищезгаданий товариш налаштував свій сайт на ньому, заодно зробив і мені. Туди я вже почав щось писати і публікувати матеріали для студентів. До цих пір, пошукові боти, за старою пам'яттю, намагаються ломитися за URL, що були доступні на сторінках того сайту.
Сайт на Plone прожив певний час, після чого я дізнався про освітню систему Moodle — і поставив її собі, сподіваючись, що буду користуватися. Проте використовувати свій сайт для роботи ніяк руки не доходило, тому і Moodle простояв без діла до 2011 року. Тоді з'явився блог в ЖЖ, фотографії я заливав на сервер друга і збирався підняти блог там. Для цього більш краще підходив Drupal, який я і поставив — якраз, на той момент, вийшла стабільна версія 7.
Запустити самостійний блог в роботу повноцінно вдалося аж восени 2011 року і тоді я виявив, що існуючі дизайни мене не влаштовують — або занадто убогі, або сильно розцяцьковані. Тоді я вирішив придумати власну шкурку — якраз, до цього часу, ознайомився з CSS. Так як я мав уже більше знань, то першу мою роботу вдалося зробити дуже страшною — можете подивитися за посиланням, перший шаблон зберігся.
Інший мій товариш розказав мені все, що думає про цю поробку і просвітив, як треба малювати сайти. За першим послідував другий дизайн, що був більш стриманим, навіть досить цікавий — проте іще з великими недоліками. Другий дизайн також зберігся, дивіться. Кому цікаво, можете розглянути, як я реалізував рамку із заокругленими кутами — тим не менше, код валідний, згідно стандартний.
Але цей дизайн я так і не реалізував, більше року я користувався готовими дизайнами, аж доки в кінці 2012 року не зробив те червоне, що ви бачите зараз.
Через рік я зробив іще один дизайн, більш стриманий, ось він, досі чекає переведення у формат шаблону Drupal. Коли дійдуть руки — не знаю.