Я - не расист і абсолютно нормально ставлюся до людей іншого кольору шкіри. Щоправда, з неграми мені спілкуватися не доводилося, навіть з азіатами ні, а найбільш відмінними від нас зовні людьми, з якими я мав справу, були дві студентки азейбарджанського походження, але і вони виросли в Україні та розмовляють без акценту.

Отже, в мої загребущі руки потрапила версія ноутбука Acer Aspire V17 Nitro для чорних. Серйозно, на ньому так і написано - Black Edition!

Логотип

Жартую, звісно, якби він був для чорних, то у нас не продавався-б, але хід думок маркетологів, що так обізвали модель, мені дуже цікава. Може це траурний ноутбук?

- Синку, в тебе бабуся померла, а ти ходиш зі своїм білим Макбуком. Люди подумають, що ти не сумуєш.
- Добре, мамо, я візьму чорний Acer.

Але ні, при першому увімкненні нас зустрічають досить веселі шпалери на стільниці і ніякого реквієму на звуковій заставці. Отже, походження назви лишається для нас загадкою, але я назвав-би якось інакше - все-ж Black Edition використовується в деяких інших виробників. Якщо вже кортить чорне, то можна Black Ninja, чи Black Mamba - типу, пікреслити швидкість. Або називав-би аналогічно, як називають розробники дистрибутивів Fedora чи Ubuntu свої випуски.

Залишимо маркетологів в спокої. Зовні модель не відрізняється від того, що я вже оглядав - корпус фактично той самий.

Вигляд

Із явних візуальних змін - дещо інший і кращий блок живлення та кращий штекер.

Живлення

Основна відмінність у конфігурації. По перше, тут стоїть процесор Core i7 4-го покоління і відеокартка GeForce GTX 860M з 2 ГБ власної пам'яті і ще 2 вона може позичити з основної оперативки. Модель обов'язково комплектується системним SSD-диском, хоча на нашому ринку я бачив лише з твердотільними кешами обсягом 8 ГБ (нагадаю, що мені потрапляють демонстраційні зразки, в них дещо інша конфігурація і немає кирилиці на клавіатурі).

Іще один нюанс - Blu Ray привід. На фото видно два лазери, один із яких синій. От тільки відповідних болванок в мене немає і вже не буде - немає потреби, тому роботу не перевірив.

Лазери

Швидкодія, безумовно, радує - мої RAW-знімки обробляються десь на третину швидше, по ігровій продуктивності ноутбук десь вдвічі чи втричі кращий за попередню оглянуту модель. Так що я не скільки оглядаю, а стільки просто користуюся швидким ноутбуком - поки що повернути назад в офіс не вимагають.

Окрім того, що ноутбук приємно швидко працює, він іще-й неприємно припікає в коліна з двох вентиляційних решіток - варто тільки вам запустити якусь іграшку, як під гудіння турбін ззаду вириваються струмені гарячого повітря. Можливо, його варто було-б назвати Hot Edition? Товариш із Acer жартома пропонував смажити яйця, але я придумав інше застосування.

- Синку, тобі скоро в дорогу, а твоя улюблена сорочка іще не висохла.
- Не проблема, мамо, зараз я пройду пару місій в GTA V і вона буде сухою та теплою.

Отже, маємо універсальну модель, яку, завдяки строгому дизайну без геймерських заморочок, можна брати в офіс для виконання важких завдань, як от робота з графікою, відео та рендерингу тривимірних сцен. А поки начальство не бачить, можна і пограти в важкі ігри. Недоліки лишаються ті самі - модифіковані виробником драйвери на тачпад викликають бажання завезти розробникам у Тайвань трішки русского міра. Або, принаймні, поставити Linux. А в мене на сьогодні все, не перемикайтеся.

В наступних серіях:

  • Я оглядаю Windows 10.
  • Я радую ніконіанців новим програмним забезпеченням від виробника.
  • Я оновлюю дизайн свого блогу.