Якщо ви публікуєте в інтернетах багато фотографій, рано чи пізно у вас їх почнуть тирити. Найперше, це агрегатори-копіпастери, що тягнуть все знайдене за певними ключовими словами і не варті уваги.

Якщо ваші знімки хоч трохи цікаві та різноманітні, то з'являється інша категорія крадіїв - всякі дрібні журналюжки і контент-менеджери низькобюджетних сайтів з новинами, яким ліньки самим знімати, а на фотостоки немає грошей, або жадібні. Товариш із Черкас взагалі розказував про нечуване нахабство - йому навіть телефонували і просили познімати для них на халяву.

Отже, сьогодні невеличкий огляд фотозлодюжок, які тирили у мене:

  • Черкаський телеканал Vikka полінувався їхати в Холодний Яр. Потягли звідси.
  • Обозреватель потирив дизель-раховоза в новину про пожежу на залізниці в Черкасах (знову Черкаси). При чому, на фоні моєї фотографії явно видно Карпати.
  • Іршава н'юз полінувалися вийти до вокзалу і зняти Анцю Кушницьку на телефон чи на мильничку, може просто йшов дощ, а в моєму блозі завжди гарна погода.
  • Якась львівська інтернет-газетка (посилання вже згубив) тирила мою фотографію пустого купейного вагона для допису про те, що в Крим перестали їздити пасажири.
  • Одна туристична фірма тирила фотографії Холодного Яру для реклами туру туди, проте після претензій видалили, тому залишимо їх назву неоголошеною.
  • А тепер веселе. Хоч убийте, не пригадаю, коли я був в Луганську і фоткав збитий сепараторами ІЛ-76. Насправді, там спочатку був знімок літака із державного музею авіації, але після претензії його замінили. От тільки підпис "Фото: piktor.org.ua" прибрати забули.
  • Іще, виявляється, я фотографував пограбування французького торгівельного центру. Тут, навіть, гадки не маю, чому вони написали мій сайт як джерело. Власне, це мене і спонукало написати даний допис.

Мораль проста - не читайте всякі новинні сайти, що не мають власних кореспондентів, а лише переписують чужі новини. По тому, як вони добирають фотографії для ілюстрації, можна судити і про якість самих текстів. Іще я сьогодні почитав новину про наміри Joint Photographic Experts Group додати в формат JPEG підтримку DRM. Я-б потішив свою жадібність.

І на останок - не про злодіїв. Працівники Київського політехнічного музею обмежують фотографування експозиції, але напевне приємно, коли гарно згадують про них в інтернетах. Навіть у своїй фейсбучині дали посилання на мене. А на сьогодні все, не перемикайтеся.

Допис по темі: