Якщо ви публікуєте в інтернетах багато фотографій, рано чи пізно у вас їх почнуть тирити. Найперше, це агрегатори-копіпастери, що тягнуть все знайдене за певними ключовими словами і не варті уваги.
Якщо ваші знімки хоч трохи цікаві та різноманітні, то з'являється інша категорія крадіїв - всякі дрібні журналюжки і контент-менеджери низькобюджетних сайтів з новинами, яким ліньки самим знімати, а на фотостоки немає грошей, або жадібні. Товариш із Черкас взагалі розказував про нечуване нахабство - йому навіть телефонували і просили познімати для них на халяву.
Отже, сьогодні невеличкий огляд фотозлодюжок, які тирили у мене:
Мораль проста - не читайте всякі новинні сайти, що не мають власних кореспондентів, а лише переписують чужі новини. По тому, як вони добирають фотографії для ілюстрації, можна судити і про якість самих текстів. Іще я сьогодні почитав новину про наміри Joint Photographic Experts Group додати в формат JPEG підтримку DRM. Я-б потішив свою жадібність.
І на останок - не про злодіїв. Працівники Київського політехнічного музею обмежують фотографування експозиції, але напевне приємно, коли гарно згадують про них в інтернетах. Навіть у своїй фейсбучині дали посилання на мене. А на сьогодні все, не перемикайтеся.
Допис по темі: