Привіт. Сьогодні я вам розкажу, що таке справжній ноутбук. З англійської це слово означає записник — перші портативні комп’ютери і справді годилися тільки для нотаток. Але скажіть, чи схожі монстробуки від MSI чи Acer на записник? Хіба якщо ви Лєв Толстой. У Lenovo навчилися робити ноутбуки розміром як записник здорової людини, попри це вони досить продуктивні. Вітайте — Lenovo IdeaPad 710s.
Це 13" легенький, тоненький ноутбук із тонкою рамкою, процесором Core i7, швидким SSD-диском та гарним IPS-екраном. Невже це ідеальний комп’ютер?
Lenovo навчилися робити не тільки маленькі ноутбуки, а й маленькі коробки до них — якраз по розмірах комп’ютера. Не у всіх моделях поки, але я вірю у їх працьовиті китайські руки.
Тут коробка якраз по ширині та довжині комп’ютера. Іще б трішки тоншою зробили, так взагалі був би рай.
Комплект невеликий — сам ноутбук, блок живлення та папірці, все красиво складено.
Блок живлення звичайний, а не з USB-кабелем, як у Yoga 700-14.
На презентації Lenovo обіцяли не накидати багато передвстановленого програмного забезпечення без бажання користувача — і вони дотримали свого слова. При першому увімкненні вилізло це:
Тобто, теоретично, якщо відмовитися від встановлення, то можна отримати чистий Windows. Але щось пішло не так:
Можливо, хтось уже вмикав цей ноутбук до мене і погодився на встановлення ПЗ, проте я не перевіряв детальніше.
Завдяки вузькій рамці та тонкому корпусу, ноутбук видається меншим, ніж він є насправді на дюйм. З легким ноутбуком приємно працювати — маса його становить близько 1,1 кілограми. Стільки важать моделі на 11-12".
Зроблено його із металу та матового сірого пластику, що не збирає відбитків.
Незважаючи на тонкий корпус, виробник помістив всередину аж два вентилятори і зробив вихідну гратку на задньому торці, що дме на екран. Де ви іще бачили ноутбук із підігрівом переднього скла?
Знизу добротні гумові ніжки, динаміки та вхідна гратка вентиляції. Під навантаженням ноутбук солідно, як на свої габарити, шумить, проте поріг увімкнення вентиляторів високий, тому в більшості випадків це не заважає.
Звук із динаміків пристойний, не нагадує дешевого радіоприймача.
Я хотів розкрутити та подивитися, що всередині, проте в мене не знайшлося настільки маленької викрутки, тому довелося підглядати в інтернети.
Екран ноутбука розкривається на 180° і це зручно як для любителів полежати з комп’ютером, так і для любителів його протирати.
Зображення яскраве та соковите, тут все чудово.
Портів у IdeaPad 710s мало — ліворуч індикатор живлення від мережі, USB 3.0, комбінований аудіовихід та втоплена кнопка Recovery, що дозволяє відновити Windows навіть якщо ви вбили її в глину.
Праворуч індикатор активності, іще один USB 3.0 із підтримкою PowerShare, кардрідер та маленький HDMI. Товщина корпусу, як бачите, трішки більша за товшину USB.
Із додаткового оснащення ноутбук має веб-камеру, яка не має видатних характеристик.
Клавіатура в ноутбуці повноцінна, без урізаних клавіш. При тесті Lenovo Yoga 700-14 я відзначав некоректну роботу клавіші ESC в режимі функціональних клавіш — тут цієї помилки немає. Присутній індикатор Caps Lock.
В ноутбуці є підсвічування клавіш, що має два ступені яскравості — тьмяний і дуже тьмяний, тобто вдень його взагалі не видно, але при поганому освітленні працювати все ж зручно.
Кнопку живлення виробник поставив у основний блок клавіш, як ми бачили у нових ноутбуків від Acer.
Коли ви вперше пробуєте набрати текст на IdeaPad 710s, то стикаєтеся із тим, що правий Shift винесено за клавішу-стрілку і ви з незвички псуєте свій текст. Ну Lenovo, як ви так могли? Я у вас вірив. Звикнути то можна розкарячувати мізинець, проте при пересіданні за інший комп’ютер виникають проблеми.
Ну і до компанії пошпиняю за тачпад. Він нормальних розмірів, має фізичну рамку і гарно реагує на ваш палець, проте ніяк не хоче розпізнавати жести із двома пальцями, хоча в системі стоїть фірмовий драйвер і в налаштуваннях ця опція увімкнена.
Lenovo IdeaPad 710s — продуктивний ноутбук і ось чому. По перше, процесор, хоч і двохядерний, проте Core i7 шостого покоління. Для такої тонкої та легкої машинки це круто.
Cinebench дав 323 бали і 43,74 fps.
PCMark 8 Home Accelerated показав 3450 папуг, а Geekbench — 3225 та 6741 в одно та багатоядерному режимах.
Система охолодження задовільно справляється із нагріванням, стрес-тест показав мінімальний тротлінг в момент, коли вентилятори тільки зібралися вмикатися, а далі температура процесора трималася в прийнятних межах, 63-74°C.
Порядував також системний SSD, показавши досить високі результати читання.
Вся ця швидкодія помітна і неозброєеним оком — швидко завантажується система та програми, працювати із IdeaPad 710s приємно. В іграх я його не тестував.
Під навантаженням у BatteryEater ноутбук погодився працювати трохи менше за дві години, хоча це за повної яскравості екрану, а з переглядом веб-сторінок близько шести годин, що теж добре для таких габаритів і продуктивності.
Lenovo IdeaPad 710s коштує дорого — модифікація, що була в мене на тесті затягує на 30 кілогривень. Можна взяти дешевшу модель із Core i5 та меншим SSD. Але це той випадок, коли ясно, за що ви платите — дешевші конкуренти із 13" екраном явно більші і важчі. Якщо вам не треба такої портативності, то взагалі можна взяти 15" модель від тих же Lenovo із такими ж характеристиками за 22 тисячі.
Ноутбук справив гарне враження в користуванні, показав хорошу швидкодію, яскраві насичені кольори на екрані. Він значно легший та компактніший за конкурентів, попри це має нормальну автономність. Lenovo майже зробили ідеальний ноутбук. Тільки знайшлися шкідники у відділі клавіатур, що трохи зіпсували враження від моделі, тому номінувати на "Золоту сову" його я не можу. На сьогодні в мене все, а на днях чекайте дизбалансу в моєму блозі. Не перемикайтеся.