Ніколи! Ніколи не торкайтеся механічної клавіатури, якщо у вас немає вільних 100-150 баксів щоб купити собі таку.

Коротше, в мої загребущі руки на тест потрапила KBParadise v60 mini і так я доторкнувся до механічної клавіатури. Тепер я клавіатурний сноб.

Клавіатура

Зауважу, що у нас на ринку цього виробника немає, товариш замовив на Massdrop, чи де він там її замовив.

Клавіатура маленька і коробка до неї маленька, без зайвих розмірів, із екологічного картону.

Коробка

Всередині коробки все по мінімуму. Сама клавіатура маленька, розміром із алфавітно-цифровий блок — ані функціональних клавіш, ані клавіш керування курсором. Точніше, вони є, але доступні через Fn.

Розпакування

Клавіші повнорозмірші, нічого не урізано.

До комплекту входять USB-кабель (від’єднується від клавіатури), інструкція, запасні клавіші і Keycap remover — не знаю, як це сказати українською, штука для висмикування клавіш.

Комплект постачання

Дизайн клавіатури рублений, знизу немає ніжок, тому міняти кут нахилу неможливо.

Низ

Сама клавіатура товста і нагадує велику шоколадку Рошен.

Товщина

Додаткові клавіші — Fn, Tab, Ctrl, Esc та ряд інших. Є навіть маківська Super.

Додаткові клавіші

У клавіатурі можна висмикати всі клавіші і по поставити їх по іншому. Відчуй себе стоматологом!

Виймання клавіш

Так як стрілок немає, то їх роль можуть виконувати правий Shift і три клавіші під ним — можна вмикати такий режим.

Стрілки

Клавіатура допускає зміну розташування деяких клавіш, таких як Tab, Fn, Win, Ctrl, Alt, Caps Lock. Все це налаштовується шістьма перемикачами знизу корпуса.

Перемикачі

У v60 Mini використовуються світчі Matias Click. В даній моделі підсвічування немає, лише індикатори Caps та режиму стрілок. Є дорожчі моделі із світлом і навіть із світчами Cherry MX.

Світчі

Є інструкція, в якій коротко позначено можливі варіанти розташування клавіш і відповідні конфігурації перемикачів знизу.

Інструкція

Для мене найбільше підійшов заводський варіант, хоча і він не був дуже добрим, оскільки в ньому відсутній правий Alt, а, отже, не можна користуватися правильною українською розкладкою.

Можна поміняти місцями літери, зробити приміром розкладку Дворака, але я полінувався скільки клавіш смикати і потім повертати назад.

Літери

Дана модель клавіатури мені не підходить в силу свого термінального мінімалізму — я звик тюкати по класичних 104 клавішах. Але головне — тактильні відчуття при наборі тексту і звук.

Ліва сторона

Отже, для роботи з текстами, для ігор, для тролінгу в інтернеті, для програмування, тощо — мені треба гарна клавіатура. І на прикладі KBParadise v60 mini я переконався, що мені треба механічна клавіатура. І на цьому в мене все, скоро в блозі знову буде кишеньковий бот. Не забули їх? Не перемикайтеся.