1. Ми продовжуємо знайомство із цікавинками Корсуня і на порядку денному у нас Корсунська битва 1944 року, та сама, де товариші Ватутін та Конєв зі своїми арміями наполегливо виганяли звідси дойче туристо. Для цього ми пройдемося до садиби Демидових-Лопухіних, де зараз Корсунський історико-культурний заповідник. Поміщики собі відбудували нічого так палаци, тому тут розмістилися музеї, власне, Корсунської битви, краєзнавчий музей, картинна галерея і зовнішня експозиція, так схожа на експозицію київського музею ВВВ, тільки в мініатюрі. Як, до речі, музей битви дуже скидається на експозицію "під спідницею" в Києві. Начитаний читач (упс, пробачте) запитає — а як-же та битва, де Хмельницький гнав звідси поляків? Буде, входить до краєзнавчого музею разом із експонатами того часу. То в наступному дописі.

корсунь музей вхід

2. Давайте, насамперед, зацінимо старання зодчих та персоналу музею — глянемо трішки на палац. Не знаю, чи відповідає це фото законам композиції, але мені на то начхати, про цю картинку вважаю вдалою.

корсунь сходи палац

3. Чого не скажеш про цей квітничок. Досить, зацінили — питання вартості відвідування цілком бюджетне, за все із правом фотографування, але без екскурсії, 40 гривень. Хоча, доступ до зовнішньої експозиції вільний, з нього і почнемо. Як я вже казав, тут мало чого стоїть. Сумний МіГ 17 якось ні в тин, ні у ворота, та ще-й місцеві хулігани розтрощили ліхтаря кабіни, яку закрили жестю.

корсунь палац квітник

4. Хоча, на відміну від київського музею, до всіх експонатів можна підійти впритул — табличка лише просить присмирити свої пустотливі ручки та нічого не відломати. Підходимо і розглядаємо ручки наведення.

корсунь музей зенітка

5. Гармати, танки, самоходки.

корсунь музей озброєння

6. Демотиватор для нациків — такий же в Києві, але там закриті всі вікна.

корсунь музей катюша

7. Йдемо всередину. Озброєення саме різне — від звичайних гвинтівок...

корсунь музей гвинтівки

8. ... знаменитого кулемета ...

корсунь музей кулемет максим

9. ... ще більшого кулемета ...

корсунь музей кулемет зенітка

10. ... ну і доб’ємо неприятеля ось цими бомбвми.

корсунь музей бомби

11. Після чого, з чистою совістю та виконаним обов’язком перед Батьківщиною, покриємо матом свого бойового товариша.

корсунь музей шахи

12. Особисті речі — від документів та посуду до біноклів та компасів. Відносно нецікаво.

корсунь музей бінокль

13. Зараз це називається Hasselblad чи Mamiya і використовується дорогими фотографами для гламурних сісьок та задниць. А тоді це був просто середньоформатний фотоапарат.

корсунь музей старий фотоапарат

14. Діорама показує нам, як усе насправді було. Охопити мильничкою все не вдалося, робити панораму полінувався.

корсунь музей діорама

15. Як і в київському музеї, в кінці експозиції накидали купу різного історичного брухту в пафосну купу, прикрасивши все це прапорами.

корсунь музей слава

16. Виходимо назовні і спостерігаємо залишки якогось історичного танка — всередині останки історичної коробки передач і водійського місця. Не знаю, що з цього можна зліпити.

корсунь музей залишки танка

17. Ну і на останок від чогось гармата — здається, використовувалася як протитанкова і зенітна.

корсунь музей залишки гармата