Пару тижнів тому я плакався, що в мене вийшла з ладу відеокартка, за цей час проблему я вирішив ну і як справжній блогер, вирішив написати про це з деталями до свого затишного журнальчика. Вибір в каталогах за мої гроші був не дуже і широкий, я намітив дві моделі, одну із низ взяв на тест, іншу пізніше купив.

1. Отже сьогодні в блозі про те, як я обирав відеокартку і що з того вийшло. По перше, моя материнська плата не дуже свіжа, 2011 року, але міняти всю систему я поки не потягну, тому виникало питання, як буде працювати нова відеокарта на старому залізі.

Коробки

Це мій перший огляд подібної продукції, я старався, але неточності можуть бути. :)

Відеокарта, що вийшла з ладу — Sapphire Radeon HD 6850 з 1 ГБ пам’яті і так як я не затятий ігроман, то мені поки вистачало, хоча доводилося оглядатися на системні вимоги.

2. На тест в мої загребущі руки потрапила MSI Radeon R7 370 Gaming 2G.

MSI Radeon R7 370 Gaming 2G

Мовою цифр вона має наступний вигляд:

  • Графічний процесор: AMD Radeon R7 370
  • Ядро: частота 980 МГц, дозволяється розгін до 1150 МГц (при зміні частот фірмовою утилітою зберігається гарантія, т. з. офіційний оверклокінг), 1024 потокових процесорів, 48 текстурних блоків.
  • Пам’ять: 2 ГБ GDDR 5 (є версія з 4 ГБ), частота 1425-1500, шина 256 біт.
  • Продуктивність: 2 ТФлопс, 62,4 ГТ/с, пропускна здатність шини пам’яті 5600 Гб/с.
  • Роз’єм: PCI-E 3.0
  • Виходи: 2xDVI, HDMI, DisplayPort
  • API: DX 12, OpenGL 4.4, Vulkan
  • Живлення: 6-пін, 110 Вт, рекомендований БЖ: 500 Вт.
  • Охолодження: фірмова система TwinFrozr від MSI з двома вентиляторами та тепловими трубками.

3. Коли я дістав відеокарту із коробки, то було подумав, що вона не поміститься до мого системного блоку, хоча він повнорозмірний Middle Tower і проблеми засунути щось туди ніколи не виникало. Але, діставши із шафи баночку вазеліну та пригадавши захопливу дисципліну "кейбл менеджмент", я поставив відеокарту всередину. Пропозиція купити більшого корпуса не проходить, бо наявний по висоті впритул поміщається до ніші в столі, враховуючи, що ніжки я відчепив.

Radeon всередині

Закономірно, що після цього слідувало увімкнення комп’ютера із подальшими радощами та іншими конструктивними справами. Наперед зазначу, що результати тестування не є точними, оскільки мої процесор та материнська плата, придбані в 2011 році, не розкривають потенціал відеокарти повністю, завантаження GPU в іграх становило 80, максимум 85 відсотків.

4. У комплекті з відеокартами завжди йдуть фірмові утиліти з кричущим дизайном, що дозволяють міняти частоти в дозволених межах (зі збереження гарантії) та керувати системою охолодження.

Скріншот

5. В даному випадку ще й керувати світлодіодами — тільки я спочатку не зрозумів, якими саме.

Скріншот

6. Іще в AMD зробили нову версію драйверів — Crimson замість Catalyst, що спричинило в мене, давнього користувача їх продукції, легке припікання, оскільки самі цікаві функції вони сховали куди подалі.

Скріншот

7. Тут можна задати індивідуальні налаштування частот та напруги для кожної гри, зручно. Хоча, як на мене, відеокарта не оверклокерська, бо ці зміни мало що давали в іграх.

Скріншот

Кількість папуг, виставлених 3dmark можна подивитися за посилання, якщо порівняти із результатами, отриманими іншими користувачами з такими ж відеокартами але із сучаснішими процесорами, то вийде десь на 20% більше, що в’яжеться із 80% завантаження GPU. Із ігор я запустив Witcher 3, де отримав 30-35 fps на високих налаштуваннях графіки, при тому, що мій ЦП (Athlon II X4 640, 3 ГГц) заледве підходить під мінімальні вимоги гри.

Але я купив собі NVIDIA. Справа у тім, що моя перша відеокарта була Radeon, друга GeForce, третя знову Radeon, відповідно четверта має бути GeForce. Жартую.

8. Цього разу я розжився на Gigabyte GeForce GTX950 OC WF2. Коштує вона так само, як і оглянута MSI (~4800 грн), але має деякі суттєві відмінності.

Radeon та GeForce

Мовою цифр вона має наступний вигляд:

  • Графічний процесор: GM206, GTX 950
  • Ядро: частота 1100 МГц, дозволяється розгін до 1350 МГц, більш суттєвий розгон 768 потокових процесорів, 64 текстурних блоків.
  • Пам’ять: 2 ГБ GDDR 5, частота 1650 МГц, шина 128 біт.
  • Продуктивність: 77 ГТ/с, пропускна здатність шини пам’яті 6610 Гб/с.
  • Роз’єм: PCI-E 3.0
  • Виходи: 2xDVI, HDMI, DisplayPort
  • API: DX 12, OpenGL 4.5
  • Живлення: 6-пін, 95 Вт, рекомендований БЖ: 350 Вт.
  • Охолодження: фірмова система WindForce з двома вентиляторами проте без теплових трубок.

9. Ну, по перше, вона коротша і залишає трохи місця в системнику.

Gigabyte GeForce GTX 950 OC WF2

По друге, на моєму комп’ютері вона виявилася трохи продуктивнішою, відсотків на 15. Ось папуги від 3dmark. У відьмаку маємо десь +5 fps, або стільки само, якщо увімкнути NVIDIA HairWorks для кращого зображення патлів протагоніста.

10. З іншого боку, в MSI крутіший обвіс. Аналогічні відеокарти з простішою системою охолодження коштують дешевше. Окрім того, що тут є теплові трубки, система автоматично зупиняє вентилятори, коли немає навантаження, що зменшує рівень шуму. Та-й під навантаженням вона досить тихенька.

Охолодження MSI

А, отже, якщо ви молодий батько, який тулиться із сім’єю в тісній одиничці, однією рукою хитає колиску, а іншою клацає по замовленнях на біржі фрілансу, щоб заробити маляті на дитячу кімнату, то така відеокарта для вас.

11. Іще MSI навішали трішки понтів — той самий світлодіод із логотипом, про який було вище. Тобто, якщо ви — моддер, то також можете приглянутися до цієї моделі.

Світлодіоди MSI

12. У Gigabyte все простіше — трішки фрезерного станка і алюмінієва болванка буде нам за радіатора. У тім, не перегрівалася поки під навантаженням, але треба буде втулити додаткового кулера на передній панелі в корпусі, благо місце є.

Охолодження Gigabyte

13. Іще в MSI не пошкодували картону на упаковку та на глянцеві буклети в ній.

Упаковка MSI

14. Іще одна особливість обох відеокарт — роз’єм живлення спрямований у бік стінки, а не вперед, як було в мене раніше. Чому так зробили — хтозна.

Gigabyte всередині

Отже, підведемо трохи підсумків по відеокартах:

  • Попри 128 бітну шину та меншу кількість шейдерів та ТФлопсів, GeForce дав більше кадрів за секунду в бенчмарку та грі, що мене здивувало.
  • З другого боку, відеокарти з чипом від NVIDIA в середньому і коштують дещо дорожче.
  • MSI пропонує покращену систему охолодження та трохи нальоту преміальності, тому їх відеокарта з Radeon також коштує дорожче. До слова, в такому самому виконанні можна купити їх GeForce, який, звісно, іще дорожчий.

Тож на сьогодні в мене все, завтра в блозі девайс-прокрастинатор, а скоро ви зустрінете нового постачальника техніки на огляди. Не перемикайтеся.