Добрий день, любі мої телечитачі, ви читаєте випуск "В світі фотокамер" і сьогодні ми торкнемося теми їх розмноження. (На фоні лунає композиція Alouette у виконанні оркестру Поля Моріа, зверху гойдаються на ремінцях невеликі фотокамери — компакти та системні, а знизу поважно рухаються великі дзеркалки, що заважкі, щоб гойдатися на ремінцях).
Так-так, фотокамери розмножуються, ми в цьому переконалися, коли знайшли в Canon PowerShot G3X спільні гени із G7X та SX530 HS. От тільки як це відбувається є для нас великою загадкою, але ми спробуємо для вас припідняти над нею завісу.
Дзеркальні фотокамери, як холоднокровні істоти, розмножуються, відкладаючи яйця, з яких згодом вилуплюються личинки. І ми знайшли та дослідили одну таку личинку — Nikon P7800. Знайомтеся — личинка дзеркалки.
Як ви можете бачити, вона дуже схожа на дорослу особину виду фотокамера дзеркальна. Зокрема, на ній є всі органи керування, як у великої дзеркалки і навіть два командних колеса — отже це личинка професійної або напівпрофесійної лінійки.
Звичайно, в неї іще немає дзеркала, воно виросте уже на стадії лялечки — тоді в Nikon анонсують випуск D7800, або D780. Не виросла також і матриця — у личинки вона всього 1/1.7 дюйма та 12 мегапікселів.
Також у личинки поки немає додаткового екрану. Інші елементи керування вже є і прекрасно розвинені. Колесо режимів, компенсації експозиції та дві функціональні кнопки розташовані так, щоб ними можна було користуватися однією рукою.
Основний екран поворотний і механізм повороту розвинений повноцінно, що вказує на напівпрофесійний підвид. Крім того, є електронний видошукач — скоріше за все, в роду було схрещування з іншими видами, можливо з Sony чи Fujifilm.
Поки в личиники є вбудований об’єктив, але потім він зроговіє і стане кітом 18-105.
На це також вказує іще нерозвинена кнопка від’єднання об’єктива, що зараз не функціонує, та різьба на самому об’єктиві, куди можна накрутити бленду.
Спалах також іще нерозвинений, проте уже цілком функціональний.
Але більше того — личинка дзеркалки вже вміє командувати зовнішніми спалахами по радіоканалу, що дозволяє підсвічувати об’єкт зйомки з усіх сторін і отримувати чудову картинку.
Живиться P7800 від батареї ємністю 1230 мАг і це відчутно більше, ніж у типових бездзеркалок, а в купі із видошукачем дозволяє P7800 долати більші відстані у пошуках їстівних кадрів.
Nikon P7800 має виходи для HDMI, USB/AV, GPS/remote та для мікрофона. Можливо, на стадії лялечки виросте іще вихід на навушники.
Личинка дзеркалки здатна знімати на ISO до 6400 і через невелику кількість мегапікселів досить достойно себе поводить на максимальній чутливості як для такої маленької матриці.
Nikon P7800 вже несвіжа модель, з’явилася вона іще в 2013 році. Але я її взяв з декількох причин. По перше, мені подобається дизайн класичної прос’юмерки. Середніх розмірів корпус із повним набором елементів керування та дзеркалочними функціями. Ну, те, що вона мені подобається, не є перевагою, а лише причиною того, що я взяв на огляд. Більше того, коли я обирав фотокамеру в 2012 році, то клав око на личинку попередньої моделі P7100, міг і купити. По третє, вона зараз досить недорога, десь 10000, найдешевша прос’юмерка на ринку і має цікавий функціонал та повний набір елементів керування, схожий до Nikon D7200.
На жаль, я так і не зміг кудись вибратися для цікавої зйомки, тому на P7800 знімав небагато, але камера досить зручна — розміри корпусу дозволяють покласти камеру у внутрішню кишеню, а з іншого боку — зручно тримати рукою за хват. Якість зйомки також непогана як для такого компакту, на рівні недорогих дзеркалок із комплектним склом.
А наш випуск добігає до кінця, скоро буде іще, не перемикайтеся.
Скоро в моєму блозі: