Наприкінці минулого року ми оглядали Acer Revo One — неттоп, створений як медіацентр. Він досить продуктивний — старші моделі розраховані на відтворення 4К відео і дають можливість використовувати до трьох носіїв даних, в нашому варіанті був SSD для системи і два HDD на зберігання даних. Але із такими видатними характеристиками Revo One досить недешевий, тому я звернув увагу на іще один неттоп від Acer — Veriton N4630G.

Acer Veriton — це комерційна лінійка куди, окрім неттопів, входять і повнорозмірні настільні комп’ютери, і моноблоки. Тому цей комп’ютер дуже сильно відрізняється від домашнього розважального Revo своєю концепцією та дизайном. І поки ви пили шампанське і поглинали олів’є, я трудився над новим оглядом, щоб ви мали що читати. Жартую, я його написав ще минулого року.

Загальний вигляд

Характеристики Veriton N4630G

  • Процесор: Intel Pentium G3260T 2,9ГГц, Intel Core i3 4170T 3,2 ГГц. Є версії на Core i5.
  • Оперативна пам’ять: 4 ГБ DDR3-1600, максимальний обсяг 16 ГБ, на платі два гнізда.
  • Чипсет: Intel HM-81.
  • Відеокарта: Intel HD 4400.
  • Жорсткий диск: 500ГБ або 1000ГБ.
  • Порти: 3 х USB 2.0, 2 x USB 3.0, SD, аудіовхід, аудіовихід, комбіноване аудіо, DisplayPort, VGA, опція HDMI або COM.
  • Живлення: 65 Вт базова версія, 90-135 Вт розширені.
  • Програмне забезпечення: Windows 8.1 Pro, Acer Control Center, Acer Office Management, McAfee, MS Office trial.
  • Особливості: розширюваний дизайн, кріплення VESA на монітор в комплекті.

Зовнішній вигляд та комплектація

Комп’ютери лінійки Veriton мають строгий, як діловий костюм генерального директора, вигляд. Ніякого глянцю та пластикового колгоспу, винятковий утилітаризм. Плоский квадратний N4630G має не більші за автомагнітолу розміри і чудово зекономить простір на вашому робочому місці.

Коробка

В комплект постачання входять неттоп, блок живлення, ніжка для вертикального встановлення, пристосування для кріплення комп’ютера ззаду на монітор за стандартом VESA та документація.

Вертикальне положення
Підставка

На передній панелі знаходяться звукові вхід та вихід, USB 2.0, USB 3.0, кадрдрідер, кнопка живлення та індикатори активності. Під портами знаходиться вхідна вентиляційна ґратка і в ній дірочка Reset.

Вигляд спереду

На задній панелі бачимо VGA, DisplayPort, 2 порти USB 2.0 і один USB 3.0, LAN, замок Кенсінгтона, комбіноване аудіо та живлення. Також тут видно дві заглушки, про які я розкажу нижче.

Задня частина

Зверху немає нічого, знизу лише ніжки та наліпки, з одного боку маленький отвір для гвинта, що дозволяє прикрутити “ногу” і поставити Veriton строго вертикально. Окрім підставки сюди можна поставити кріплення і розмістити комп’ютер за монітором.

Кріплення VESA
Кріплення VESA
Змонтований на монітор
Змонтований на монітор

Модульна конструкція

Неттоп Veriton N це як Міжнародна космічна станція, тільки у вас на столі. В тому сенсі, що він модульний і це основна його особливість. З одного боку корпуса розташовано кришечку, що легко знімається без будь якого інструменту. В моделі, що потрапила до мене на тест, тут нічого немає, просто заглушки. Проте на цьому місці можуть бути слоти для підключення ряду додаткових модулів.

Слот розширення

Серед них дискретна відеокарта із DVI та HDMI виходами. Можна доставити додаткові USB 3.0 виходи, LPT-вихід (тут я згадую величезний матричний принтер Epson на роботі, що пронизливо верещав під час друку). Найбільш дивним видається блок із 44-піновим D-Sub виходом, через який підключаються відразу два COM-порти та один LPT. Окрім того, замість однієї із заглушок в основному блоці ми можемо отримати або додатковий HDMI, або COM.

Розширена конфігурація
Розширена конфігурація

Ну і доповнимо нашу Міжнародну настільну станцію блоком із оптичним дисководом та додатковим жорстким диском — він доволі габаритний, більший за основний блок неттопа. Чесно кажучи, якби я хотів комп’ютер із дисководом, то взяв би Veriton VX-серії: він хоч і трохи більший за N4630G із додатковими модулями, не модульний і не чіпляється на VESA, проте значно менший за стандартний Mid tower системний блок. Та й портів ззаду багато і карти розширення всередину стануть.

Може здатися, що на інженерів Acer напала ностальгія за старими портами. Хочеться навіть запитати про модулі із портами PS/2, SCSI та 3,5" флоповодом. Проте є чимало обладнання, навіть сучасного, що підключається через COM та LPT порти. Із того, що вдалося швидко знайти: POS-термінали, начиння банкоматів, аналітичні терези та деяке інше лабораторне обладнання. Можливо це тому, що COM-порт дуже простий у реалізації, як електронно-схематичній так і програмній.

Зрозуміло, що модулі розширення потрібні невеликій кількості клієнтів і їх не завозять масово. Тому ви не зможете просто купити в інтернет-магазині “розширений” Veriton N та модулі до нього: вони доступні лише на замовлення і комплектуються потужнішими блоками живлення на 90 або 135 Вт замість стандартного 65 Вт. В наших інтернет-магазинах доступна проста версія за розумні гроші, власне вона в мене і була на тесті.

Veriton N всередині

Кришка неттопа доволі легко знімається. Більше половини внутрішнього простору займають система вентиляції та жорсткий диск серії WD Blue. Його також можна легко зняти, під ним два роз’єми для оперативної пам’яті: ви можете поставити до 16 ГБ. Поруч на материнській платі розташовано роз’єм mini PCI-E і навіть два кріплення для складових, проте місця там мало, тому доставити приміром дорогий і дуже швидкісний SSD не вийде, а ось для ноутбучного WiFi-адаптера цілком підійде. До слова, дорожчі версії йдуть із WiFi, а на місці однієї із заглушок на задній панелі гніздо для антени, що робить неттоп схожим на роутер. Також у Veriton N4630G є можливість можливість замінити процесор, він тут не впаяний, що часто буває на комп’ютерах такого розміру.

Вигляд всередині
Жорсткий диск

Як для мене, бракує лише роз’єму mSATA щоб поставити додатково недорогий твердотільний носій і отримати дуже проворну офісну машинку. Хоча, якщо у вас в офісі є корпоративна хмара, то можна просто поставити SSD замість HDD і чудово почуватися.

Вентилятор
Слоти всередині

Продуктивність та стабільність

Процесор Core i3 4170T може працювати на частоті до 3,2 ГГц, тому продуктивність тут непогана. У тесті Cinebench R15 він набрав 315 балів — порівнюючи із результатами ноутбуків зазначу, що процесор має продуктивність на рівні двохядерних низьковольтних Core i5 6300U — Core i7 6500U, так що він цілком придатний навіть для досить важких завдань, як от робота із фотографіями чи створення невеликих відеороликів.

Інформація про процесор

В PCMark 8 Home Accelerated неттоп скромно показав 2275 балів, а у Creative Accelerated — 2466, так як вбудована у процесор графіка не настільки продуктивна — для погратися він не придатний.

Бенчмарк

Стрес-тест показав, що Veriton N4630G під високими навантаженнями працює стабільно. Процесор вдалося розігріти до 70-75 °С, при цьому система вентиляції починає відчутно шуміти, проте ані тротлінгу, ані заниження частоти не відбувається, тут усе по чесному, незважаючи на компактні розміри корпуса.

Тест стабільності

Жорсткий диск WD Blue швидкодією не вирізняється, у тесті продуктивності показує посередні результати.

Тест диску

Так як в продажу є модифікації неттопа без OEM Windows, я не полінувався запустити на ньому Ubuntu і вона чудово запустилася, проблем із драйверами не було. Серед іншого, це робить Veriton цікавим варіантом для невеликого домашнього сервера — саме по цій причині я і взявся за тести неттопів.

Ubuntu

Програмне забезпечення

Veriton N4630G постачається із Windows 8.1 Pro, яку можна понизити до Windows 7. Окрім цього із ноутбуком йде ряд програмного забезпечення, що ми бачили у TravelMate P6: Acer Office Manager, ProShield, Acer Control Center та ряд інших потрібних і не дуже утиліт. Сенсація! Це був перший комп’ютер від Acer, де мене не тероризував McAfee! Хоча, в папці з OEM софтом він таки є і можна поставити.

У старших моделях приємним буде також підтримка технології Intel vPro для захисту інформації та зручності адміністрування великого парку техніки. Також слід зазначити про повноцінний класичний інтерфейс UEFI Setup із великою кількістю налаштувань.

Ціна та конкуренти

Скільки в нас коштуватимуть “розширені” версії Veriton N4630G не знаю, але не дешево через обмежений попит. В цей же час проста модель має розумну ціну. На момент написання огляду версія із Pentium G3260T, 4 ГБ оперативної пам’яті та 500ГБ жорстким диском можна купити від 7777 грн., за 8888 грн. вам дадуть неттоп із Core i3 4170T та 1 ТБ жорстким диском, а найдорожча версія із OEM Windows обійдеться у (сюрприз) 9999 грн. Серйозно, саме такі ціни у великих інтернет-магазинах, по ходу беруть із одного складу.

В порівнянні із цінами від конкурентів неттопи Acer Veriton досить цікаві, особливо враховуючи компактні розміри — дешевше із такими характеристиками купити можна лише повнорозмірний системний блок.

Висновок

З одного боку Acer Veriton N4630G дуже компактний, при цьому має нормальну продуктивність і стабільно працює під навантаженням. Радує достатня кількість USB-портів. Більше того, він в певній мірі навіть піддається модернізації: можна замінити процесор, доставити оперативну пам’ять та модуль WiFi на mini PCI-E. Проте більше ні на що місця в корпусі немає — навіть для SSD-носія у форматі М.2.

Модулі розширення — безумовно цікава штука, проте надто специфічна і потрібна невеликій кількості споживачів. Але базова версія неттопа має помірну ціну, тому він добре підійде для офісу та для дому.

Конфігурація з оптичним приводом

Варто зазначити, що Acer випустила оновлену модель — Veriton N4640G, в якій на передній моделі три порти USB 3.0 та наявне гніздо mSATA всередині. У нас його поки немає.

Загальний вигляд

І на цьому в мене все, компактних вам пристроїв, не перемикайтеся.