Сьогодні ми почнемо підводити підсумки 2016 року. Підсумки по електроніці — цього року в мене було її багато. Здебільшого я оглядав ноутбуки та фотокамери, проте були й інші категорії — настільні комп'ютери, складові, моноблоки, неттопи та навіть периферія.

Тому сьогодні я хочу визначити, що було найкращим із пристроїв, що пройшли через мої руки. До кандидата не має бути суттєвих зауважень і ціна його має бути порівняно невисокою. Поки що, цього року, лише по категоріях ноутбуки та фотокамери. Обов'язково варто сказати, що наступний вибір — мій особистий, хоча і небезпідставний.

AwardAwardAward

Перший раунд.

Acer

Acer Aspire E5-575G
недорогий ноутбук із доволі якісним корпусом, непоганим тачпадом та клавіатурою
Acer Predator 15
хороша система охолодження, товстий та важкий корпус
Acer Spin 7
дуже тонкий ноутбук, лише два порти і ті USB Type-C
Acer Aspire V15 Nitro Black Edition
продуктивний проте гарячий ноутбук, корпус так собі
Acer TravelMate P658-M
діловий ноутбук із корпоративними функціями, корпус, клавіатура та екран супер
Acer Chromebook 15
знайомство із хромбуками та хромоссю, швидкість роботи на висоті
Acer Switch Alpha 12
компактна і доволі продуктивна система, проте для тривалої роботи незручна

Почнемо з Acer, їх техніки було найбільше. Просто вони найбільше дають. Інші офіси мовчать, не відповідають на листи або просто не мають семплів, а в цих завжди щось є і вони дають.

На початку року я радів Aspire V Nitro Black Edition, але тепер він мене не задовольнить. Матеріали корпусу так собі, досить сильно гріється та й продуктивність насправді не така й висока (так, я вже розбещений). Chromebook дуже цікавий до тих пір, коли вам треба щось, чого немає в Google Chrome. Predator теж цікавий, проте надто важкий, а ще на ньому важко працювати — рука тягнеться запускати іграшки. Spin 7 та Switch Alpha не надто практичні. Для повсякденного використання дуже гарний Aspire E5, якщо дешевше, та TravelMate P6, якщо дорожче. Останній має версію без Intel vPro, проте з таким же класним корпусом, клавіатурою та екраном. Тому ці два ноутбуки є найбільш цікавими для мене.

Lenovo

Lenovo робить продуктивні, проте тонкі та компактні ноутбуки, але вони напартачили із клавіатурою — поміняли місцями правий Shift та стрілку вгору, що робить їх використання досить незручним. Тому вони у найкращі не увійдуть.

Dell

Dell я брав лише дві моделі. Ультрабюджетний Inspiron ніби і хороший — попри низьку ціну в нього непогана якість корпусу, клавіатури, веб-камери та тачпаду. Проте продуктивність надто низька. XPS — то дрім-бук, всим класний тільки дуже дорогий. Тож Dell я поки не включаю у вибір.

MSI

У MSI я встиг спробувати небагато продукції, потім вони оновлювали лінійку, потім виставка, а потім змінилася людина і припинили відповідати на листи. Єдиний наявний ноутбук GT72s дуже крутий в плані продуктивності, проте якість корпусу і дизайн в нього не на висоті. Ну і дорогий дуже.

Canon

Canon, окрім фотокамер, радував і заходами, але їх я не оцінюю. Із фотокамер — EOS 750D хороша як денна камера, але вночі швидко сліпне. G3X досить універсальний апарат, проте за універсальність доводиться платити якістю. А ось EOS 7D Mark II та EOS 80D виявилися цікавими камерами.

Nikon

Nikon D7200
порівняно недорогий, зручний, доволі непогано знімає
Nikon CoolPix P900
недорогий, компактний, зручний, проте повільний і мильний
Nikon Coolpix P7800
компактний, дуже функціональний, недорогий, проте невисока якість знімків
Nikon D750
знімає класно, зручний, проте дорогий
Nikon D5500
компактний, непогано знімає, не дуже зручний

Nikon D750 — дрім-камера, знімає класно, але дорога. Дуже цікава модель P7800 своїм функціоналом, проте матриця в нього слабка. P900 дістане далеко-далеко, але милить. D5500 компактна і знімає непогано, але є питання до її зручності. Отже, лишається D7200.

Fujifilm

Fujifilm X-E2s
компактний, доволі швидкий проте не дуже ергономічний
Fujifilm X-Pro2
гарно знімає, швидко працює, не дуже ергономічний, доволі дорогий
Fujifilm X-T10
функціонал флагмана за менші гроші
Fujifilm X-T2
знімає класно, працює швидко, коштує дорого

X-T2 — дрім-камера, як і Nikon D750: дорога і класна. X-Pro2 коштує десь так само, при цьому в деяких характеристиках поступається. Не дуже дорого коштує X-E2s, при цьому вона доволі швидка. Приблизно стільки же коштує X-T10, яка при цьому має кращі характеристики, в дечому рівняється на флагмана. Отже, Fujifilm X-T10 найбільш цікава із.

Другий раунд. Сюди потрапило наступне:

  • Acer TravelMate P6
  • Acer Aspire E5
  • Canon EOS 7D Mark II
  • Canon EOS 80D
  • Nikon D7200
  • Fujifilm X-T10

Із цих п'яти пристроїв найбільше задоволення і найменше зауважень було до Acer TravelMate P6, Canon EOS 7D Mark II та Nikon D7200, то ж їх я і обираю як найкращі в цьому році.

Золоту сову видаю ноутбуку Acer TravelMate P6 як дуже практичному та зручному комп'ютеру.

Award

Срібну сову видаю Canon EOS 7D Mark II як дуже швидкій та досить зручній камері, що наразі досить недорого коштує.

Award

Бронзову сову видаю камері Nikon D7200 як зручній функціональній камері із якісною зйомкою.

Award

Ну і наостанок: шоколадну сову видаю офісу Acer, як такому, де мене завжди пригощали кавою і раді були зустріти.

Award

Ось і все на цей рік, завтра будуть туристичні підсумки, не перемикайтеся.