Цей допис бере участь в розіграші подарунків: 5 коробок з таймером-конструктором uGears я роздам читачам. Деталі тут: /prize2016

Влітку я брав на огляд великого, чорного і продуктивного ноутбука Acer Aspire V17 Nitro Hot Black Edition. Але він був надто великий, що не поміщався до мого рюкзака, а виданий мені демонстраційний зразок був раніше безжалісно потяганий журналістами та партнерами, тому перебував не в найкращому стані.

Втім, восени Acer привезла оновлену лінійку Black Edition другого покоління, від якої в офіс потрапила 15" версія із процесором Intel Core 6-го покоління та новішою відеокарткою. В принципі, в ньому немає принципових змін відносно попередньої моделі, проте раз я взяв його гріти коліна на новорічні свята, то треба написати. Крім того, я хочу дещо вдосконалити свій стиль написання оглядів та їх оформлення, так вони залишалися такими ж живими, проте не виглядали хаотичними. Наприклад, я не буду детально описувати порти та елементи керування - їх і так видно на фотографії, писатиму лише особливості. Тому я пишу так, ніби оглядаю цю лінійку вперше, а від вас очікую побажань щодо написання тексту та оформлення.

Що це?

1. Продуктивний ноутбук, названий розумною абревіатурою DTR - Desktop replacement, заміна настільному комп'ютеру. Передбачається, що на ньому можна виконувати ті ж задачі, що-й на середнячковому десктопі, а тому апарат повнорозмірний. На відміну від ігрових ноутбуків, має строгий дизайн та обходиться без наворотів.

Aspire V15 Nitro Black Edition

З чого складається?

  • Екран: 15", 1920х1080, IPS, матовий. Добре, що не 4К, не треба масштабувати інтерфейс.
  • Процесор: Intel Core i7 6700HQ, 4 ядра @ 2,60 ГГц + автоматично розганяється до 3,5. Такий само стояв на Acer Predator.
  • Оперативна пам'ять: 8 ГБ. Щось вони жадібні.
  • Носії інформації: SSD 256 ГіБ + HDD 1 ТіБ. Тут на тестовий зразок поставили SSD нормального розміру, можна накидати іграшок і гратися.
  • Відеокартка: GeForce GTX 960M, 4 ГБ власної пам'яті. Не топ, але серйозно.
  • Порти: USB 2.0, USB 3.0, USB Type-C, Gigabit LAN, комбіноване аудіо, HDMI.
  • Змінні носії: SD картоприймач. Ура, оптичного дисковода немає!
  • Особливості: клавіатура з "калькулятором" та підсвічуванням, два вентилятори із системою самоочищення від пилу.

Який він на вигляд?

2. Строгий чорний дизайн дозволяє брати ноутбук на роботу, ставити на стіл перед серйозними людьми. Відсутність оптичного дисковода робить апарат досить тоненьким та легким. Матеріали корпусу - рифлений пластик, софт-тач пластик та пофарбований під метал пластик.

Aspire V15 Nitro Black Edition

3. Кришка з рифленого пластику має гарний вигляд, не збирає відбитків, проте може збирати бруд.

Aspire V15 Nitro Black Edition

Нижня частина із софт-тачу не так брудниться, проте від активного використання затирається.

Acer трішки оновила дизайн в порівнянні із попереднім поколінням, проте зміни еволюційні, а не революційні. Із принципово нового - додала червону світлодіодну смужку під екраном, що світиться разом із клавіатурою. Вона не заважає працювати, але Acer, ну навіщо?

Наскільки він зручний?

4. Повнорозмірна клавіатура острівного типу має гарну якість і дозволяє багато працювати з текстами - я не тільки грався в ігри на цьому ноутбуці, а й робив серйозну роботу. До тачпаду у попередній версії ноутбука були зауваження, тут він працює краще. Єдине, що через несиметричне розташування, я часто потрапляю на його правий бік, зону скролінгу, де він не зовсім чітко розуміє мої жести.

Aspire V15 Nitro Black Edition

Але в Acer не втрималися і наділили свій ноутбук "родзинкою" - клавіша живлення не окремо, а в блоці клавіатури, стоїть справа зверху на місці End, потіснивши інших трішки вліво. Утім, випадково вимкнути чи приспати ноутбук не вийде, в увімкненому стані вона реагує після пари секунд утримання. Клавіша Ins доступна через Fn. Такий розклад потребує звикання у людей, які багато працюють з текстом або клавішами в файловому менеджері.

5. До екрану претензій ніяких, Full HD з IPS матрицею та матовим покриттям досить яскравий і дозволяє зручно працювати з фотографіями.

Aspire V15 Nitro Black Edition

6. Кути огляду екрану теж чудові.

Aspire V15 Nitro Black Edition

7. Із нововведень - порт USB Type-C, що розсудливо розташували між двома USB 3.0, які вийшли дуже рознесеними і дозволяють вставляти сувенірні флешки.

Aspire V15 Nitro Black Edition

8. Знизу бракує лючка для доступу до носіїв та оперативної пам'яті, тому треба розбирати весь ноутбук.

Aspire V15 Nitro Black Edition

Він продуктивний?

Із моїм практичним бенчмарком - проявленням фотографій у RAW Therapee цей ноутбук впорався найшвидше від усього, що побувало в моїх руках. Навіть за Predator'a, хоча процесор там такий само. Версія Windows однакова, джерело знімків те саме, налаштування якості також. Єдине, що трішки-трішки новіша версія самої програми, оскільки попередня некоректно працювала із знімками від Nikon D7200, можливо це відіграло якусь роль.

На цьому ноутбуці я нарешті зміг подивитися найважчу демку Fire Strike із 3d Mark, хоч не плавно, але вже не слайд-шоу. В цілому, кількість виставлених у тесті папуг дивітся тут.

Системний SSD працює дуже швидко, тому робота із цим ноутбуком - завантаження системи та програм - суб'єктивно є також найшвидшою, тут можна тільки похвалити.

Він автономний?

Як не дивно - так. Офісні програми та перегляд веб-сторінок із наполовину приглушеною яскравістю екрану дозволять вам пропрацювати близько п'яти годин від батареї - для такого класу ноутбуків це пристойна цифра.

Підсумки.

Головними козирями цього ноутбука є продуктивність, непогана автономність та гарний екран. Чорний строгий корпус непоганий, але на преміальність не тягне із за простих матеріалів, тому Black Edition більш практичний, аніж іміджевий апарат. У виконанні присутні дрібні жарти від виробника типу червоної світлодіодної смужки під екраном та кнопки увімкнення у блоці клавіатури, проте життя вони не псують. По вартості (~44 кілогривень) для цього ноутбука можна знайти конкурентів за дещо меншу ціну, проте із процесором Core i7 четвертого покоління та системним SSD на 128 ГБ, апарати з аналогічними характеристиками є дорожчими, так що можна брати.

Підсумки 2.

Це вже третій ноутбук серії Aspire V Nitro в моєму блозі, так що що б я там не бухтів про цифри та всілякі порівняння, а для мене він кращий із того, що я брав на тест. На цьому в мене все, не перемикайтеся.