Серед презентованих цього літа ноутбуків Lenovo було декілька моделей бюджетної лінійки IdeaPad, зокрема ноутбук середнього класу IdeaPad 510. Виробник позиціонує його як універсальний родинний ноутбук, на якому можна і попрацювати, і фільми подивитися, і роздати копняків віртуальному супостату в іграх. Тому модель має доволі продуктивні складові, проте не надто високу ціну, а, отже, сьогодні в нас рубрика "Ноутбук за розумні гроші".

Загальний вигляд

Lenovo IdeaPad 510 не пропонує нам захмарної швидкості роботи, елегантного тонкого металевого корпусу, трансформації чи дуже яскравого і якісного екрану. Це не той пристрій, про який мріють, а той, який купують, тобто на який вистачає грошей. Ноутбук-реальність, так сказати.

Технічні характеристики

Нижче подано конфігурацію ноутбука, що був у мене на тесті і можливі варіанти, що є в продажу.

  • Екран: 15", FullHD, IPS: у всіх модифікаціях, навіть найдоступніших.
  • Процесор: Core i7 6500U (Core i3-6100U — Core i7-7500U, уже ставлять 7-ме покоління)
  • Оперативна пам'ять: 8 ГБ DDR4-2133 (4-12ГБ)
  • Відеокарта: GeForce 940MX, навіть у найдоступніших модифікаціях, хоча можна зустріти і GeForce 920MX
  • Жорсткий диск: 2000ГБ від Seagate (500-2000ГБ)
  • Оптичний дисковод: є
  • Підсвічування клавіатури: є
  • Матеріал корпусу: матовий пластик, метал
  • Порти: 2 х USB 3.0, 1 x USB 2.0, LAN, VGA, HDMI, комбіноване аудіо
  • Комплект постачання: коробка, ноутбук, блок живлення, інструкція
  • ОС: DOS, в дорожчих модифікаціях Windows 10

Все інше стандартне: WiFi, веб-камера, кардрідер, набір портів.

Дизайн та матеріали

Lenovo IdeaPad 510 має в міру скрипучий корпус із матового пластику, що практично не збирає відбитків пальців. Дизайн простий, характерний для недорогих ноутбуків цього виробника. Внутрішня панель з клавіатурою виконана із металу. Ноутбук не надто великий, залежно від модифікації важить 2,1-2,2 кг.

Вигляд ноутбука
Вигляд ноутбука
Вигляд ноутбука
Вигляд ноутбука

Кришку можна підняти однією рукою, екран повертається на 180°. При цьому вона має малу жорсткість і легко перекошується якщо відкривати за бік. Та й сам корпус не видається міцним, якість збирання не вражає.

Відкрита кришка

Більше того, в закритому положенні кришка погано припасована до корпусу:

Корпус ноутбука
Корпус ноутбука

Тобто, якщо ноутбук стоятиме у вас на столі, то воно не заважає, але якщо його доведеться багато носити, то IdeaPad 510 не найкращий вибір. (Десь із офісу Lenovo шиплять в сторону Dell: навіщо ви йому свій XPS давали?)

Система охолодження складається з одного вентилятора, що втягує повітря знизу і видуває під екран. При цьому видно, що корпус розрахований на більшу кількість отворів вентиляції — можливо виробник хоче випустити більш продуктивні модифікації на цій платформі.

Вхідні вентилятори
Вихідні вентилятори

Утім, із даною конфігурацією одного вентилятора досить, він справляється із охолодженням і перегріти ноутбука в мене не вийшло.

Зручність та оснащення

Lenovo IdeaPad 510 оснащено типовим для недорогих моделей набором портів — два гнізда USB 3.0, одне USB 2.0, VGA, HDMI, звук, LAN та кардрідер. Присутні індикатори зарядки та активності, а також утоплена кнопка скидання.

Порти ліворуч
Порти праворуч

Клавіатура має цифровий блок і медіаклавіші над ним. Є індикатори CapsLock та NumLock і біле підсвічування клавіш.

Пристрої уведення

Хід кнопок середній, добре відчутно момент спрацювання, проте тактильні відчуття не найкращі, здається, ніби клавіші розхитані. Утім, набирати текст це не заважає.

Клавіша Shift
Тачпад

А заважає набирати текст правий Shift винесений за стрілку вгору. Lenovo, я твій офіс труба хитав! Скільки я через це тексту псував. Воно то звикається поступово, але я працюю за різними клавіатурами.

Тачпад в ноутбуці середніх розмірів, має фізичну рамку і, що вкрай рідко зараз зустрічається, фізичні кнопки. Панель працює чітко, слухається жестів, проте виробник чомусь не подбав про клік двома пальцями для виклику контекстного меню — в фірмових драйверах просто немає такої опції. Фізичні кнопки виконані із одного шматка пластику, що кріпиться посередині так, що натиснути їх одночасно одним пальцем не можна — я так іноді робив на своєму ноутбуці для відкривання нової вкладки в браузері.

Звук в ноутбуці звучить доволі чисто, проте геть без басів. Два динаміки виходять на низ.

Лого Harman

Комплектація ноутбука

Знизу ми бачимо чотири гумові ніжки, гратки вентиляції та два сервісні лючки — один для жорсткого диску, інший для оперативної пам'яті та модуля WiFi.

Низ

Відкриваються вони легко, проте той, що більший, не дуже зручно закривати — не відразу зрозуміло з якого боку слід починати його вставляти. Хоча, сюди користувач не часто лазить, тому це не суттєво.

Люки

Жорсткий диск знаходиться в гумовій підкладці, роз'єм SATA зроблено поворотним, тому витягнути його легко. Почистити ноутбук від пилюки не вийде, адже доступу до вентилятора немає, видно лише фрагмент системи охолодження.

Люк жорсткого диска
Люк оперативної пам'ті

В системі стоять дві планки оперативної пам'яті DDR4-2133 по 4 ГБ. Витягнувши одну, я розумію, що іншу дістати не вийде — мікросхеми просто розпаяні на материнській платі.

Екран ноутбука має матове покриття та IPS-матрицю з роздільною здатністю FullHD. Попри це кути огляду не дуже великі та й яскравість і кольори поступаються тому, що я бачив у інших ноутбуках. Суттєвої переваги над хорошими TN-екранами тут немає.

Екран

Продуктивність ноутбука

Процесора Intel core i7 6500U з пам'яттю DDR4-2133 вистачає для більшості повсякденних завдань, зокрема в моєму вигляді не доводилося довго чекати обробки фотографій. Пляшковим горлом в цій системі виступає жорсткий диск — він доволі неквапливий, тому операційна система та програми вантажаться не дуже розторопно, а якщо Windows надумає засмоктати великі оновлення, так взагалі шарудіти буде довго. В жодній конфігурації немає SSD, відповідно й гнізда М.2 теж не знайшлося.

Інформація про процесор
Інформація про процесор
Пам'ять

За графіку відповідає GeForce 940MX, що є оновленою версією 940М із підтримкою DirectX12. Відеокарта дозволяє навіть пограти у сучасні важкі ААА ігри на низьких налаштуваннях якості зображення.

Графіка ноутбука
Графіка ноутбука

Продуктивності в іграх на цьому ноутбуці я не заміряв, оскільки це не ігрова модель, в штучних тестах вийшло наступне:

  • 3dMark: Fire Strike не проводив (замалий FPS буде), Sky Diver 5794 бали.
  • PCMark: Home Accelerated 3295, Creative Accelerated 3816 балів.
  • Cinebench R15: 47,71fps, 328cb.
Тест на стабільність
Бенчмарк

Також я провів стрес-тести і виявив, що ноутбук стабільний і холодний, двохядерний низьковольтний Core i7 з простенькою відеокартою 940MX не прогрілися вище 60°С як би я не старався. Із ноутбука виходило ледь тепле повітря, тільки вентилятор трішки шумів. Тому на IdeaPad 510 можна засідати в тривалі баталії не хвилюючись за перегрів.

Ціна та конкуренти

По ціні з Lenovo тягатися не може ніхто. Виробник пропонує найвигідніше співвідношення вартості до характеристик. Найдоступніші модифікації IdeaPad 510-15 коштують близько 15 тисяч гривень. Вони оснащені як мінімум процесором Core i3 та мають матовий FullHD екран із IPS-матрицею і дискретну відеокарту GeForce 940MX. Модель, що була в мене на тесті, коштує близько 22 тисячі гривень і це дешево. Хоча, ми вже зрозуміли, чому IdeaPad 510 такий доступний — пластиковий корпус не дуже високої якості, дешева IPS-матриця, впаяна планка оперативної пам'яті і відсутність ліцензійного Windows.

Із найближчих конкурентів, що я оглядав — Acer Aspire E5, в аналогічній конфігурації може коштувати трохи дорожче. Вам запропонують TN-матрицю, проте кращий корпус і клавіатуру та тачпад без жартів.

А тепер фокус-покус. Переплативши близько 1000 гривень ви зможете відхопити іншу модель від Lenovo — Y700-15, в якій стоїть чотириядерний Core i5-6300HQ, GeForce GTX960M, системний SSD та звук із сабвуфером, там також буде IPS-матриця та клавіатура з підсвічуванням. Дуже хочу цю модель на огляд, вкрай цікаво помацати найдешевший ігровий ноутбук і зрозуиіти, чому він такий доступний.

Висновки

Так, дешево. Так, приваблює. Цифри в характеристиках спонукають бігти прямо зараз і купувати Lenovo IdeaPad 510. Та можна й два відразу, чи три, поки є. Проте пам'ятайте, що за цю доступність ви платите чимось іншим і подумайте, чи хочете ви цим пожертвувати. Як на мене, для домашнього стаціонарного використання ноутбук цілком годиться — власне, Lenovo його так і позиціонує. Але жарти із правим Shift китайцям слід припинити.

Ну і на цьому в мене все, хороших вам характеристик, не перемикайтеся.