Рекламні фотографи вміють робити із сірої буденності яскравий, соковитий глянець. Але цього разу вони зазнали невдачі. Коли мені запропонували на огляд Acer TravelMate P658-M, я подивився на знімки із офіційного сайту виробника та почитав основні характеристики і подумав, що ця модель буде для моїх читачів не цікавою. Проте коли в офісі взяв ноутбука до рук, то поміняв свою думку. А тепер, потримавши його пару тижнів, дуже хочу собі такого само. Цікаво, що означає літера М в індексі — напевне, модернізований.

Загальний вигляд

Acer TravelMate P6 — це корпоративна лінійка ноутбуків, що не б’ють рекордів продуктивності, тонкості, автономності чи ціни, проте вони дуже добре зібрані, зручні і мають додаткові функції, що можуть знадобитися в роботі та для захисту інформації. Виробник обіцяє захист клавіатури від розлитої кави та жорсткого диску при падінні. Гучний заголовок Skype Certified обіцяє, що ви нормально побачите та почуєте свого співрозмовника, а технології vPro, TPM та AMT готові полегшити життя вашим ІТшникам при адмініструванні великого парку техніки та захисті вашої інформації. І щоб остаточно переконати вас в тому, що TravelMate P6 найкращий вибір для ділової людини, Acer пропонує ряд характеристик, що притаманні хорошим ноутбукам: підсвічування клавіатури, актуальний набір портів, індикатори Num та Caps, тощо. Коротше, переглянувши красномовну презентацію надіслану мені із офісу, можна подумати, що перед нами всім ноутбукам ноутбук, прямо ідеальний комп’ютер, якого треба неодмінно купувати.

Характеристики ноутбука

  • Екран: 15”, матовий, матриця IPS, FullHD, LED-підсвічування
  • Процесор: Intel Core i5-6300U, в продаж надійдуть версії із Core i5 та i7 сьомого покоління.
  • Оперативна пам’ять: 8 ГБ DDR4-2133
  • Носії даних: SSD Kingston на 256 ГБ (як опцію встановлюють HDD на 1 ТБ). Оптичний дисковод відсутній.
  • Відеокарта: Intel HD 520, опція GeForce GT940MX (моделі з індексом MG в назві)
  • Порти: LAN, VGA, HDMI, комбіноване аудіо, 3xUSB3.0, USB Type-C з підтримкою Thunderbolt 3.
  • Батарея: 54 Вт год, 4850 мА год, LiPol, заявлений час автономної роботи ноутбука до 8 годин.
  • Особливості: клавіатура з підсвічуванням та цифровим блоком, сканер відбитків пальців, вбудований модем 3G/LTE, можливість підключати док-станцію, підтримка технології Intel vPro.
  • Ціна: орієнтовно $1250, проте у нас дана модель ще не продається.

Комплект постачання

Мені дали свіжу запечатану коробку разом із можливістю відчути запах обновки. В ній нічого зайвого: сам ноутбук, блок живлення та трохи макулатури. В другій коробці прийшла док-станція Acer ProDock III — вона продається окремо за $150, утім досить зручна штука. Вона має свій блок живлення та свій набір макулатури в коробці.

Коробки
Коробка із ноутбуком
Ноутбук із блоком живлення
Загальний вигляд

Зовнішній вигляд та якість матеріалів.

Десь в далекому Тайвані, у кабінет до лінивих творчих дизайнерів увірвався начальник і ультимативним тоном, погрожуючи звільненням, вимагав у підлеглих створити такий ноутбук, що не викликатиме приступів ненависті у користувачів. Наганяй виявився дієвим і вони створили. TravelMate P658-М має простий строгий квадратний дизайн. Прості якісні матеріали, відсутність непотрібного декору та виняткова функціональність — ноутбук приємно тримати в руках і він має солідний вигляд. Якість збирання на висоті — корпус жорсткий, не скрипить і не деформується не зважаючи на невелику товщину та 15” діагональ. Я не знайшов ніяких відомостей про матеріал, проте на дотик це або дуже твердий і якісний пластик, або якісь композитні матеріали: в будь якому разі виглядає якісно. Поверхня ноутбука під час роботи не затирається, відбитки пальців видно погано і можна їх легко почистити.

Корпус ноутбука
Кришка ноутбука

Корпус має рівномірну товщину із невеликими скосами по краях, на торцях достатньо місця для розташування портів. На нижній панелі бачимо ніжки, сервісні кришечки та ґратки вентиляції.

Корпус ноутбука
Корпус ноутбука

Кришка екрану відкривається на кут близько 135°, підняти її однією рукою не можна. При відкриванні за одну сторону вона майже не гнеться.

Петлі екрану
Логотип виробника

Оснащення та комунікації

Acer TravelMate P6 має три порти USB 3.0 та один USB Type-C із підтримкою Thunderbolt 3, VGA та HDMI для підключення монітора: цікаво, чи буде людина, яка купила ноутбук бізнес-класу, підключати його до старих або найдешевших моніторів? Зі здивуванням виявив, що в нас у продажу є бюджетні TFT-дисплеї, у яких є тільки VGA. Також ноутбук має порти LAN та комбіноване аудіо: добре, що не вставили оптичного дисковода.

Лівий бік
Правий бік

На передньому торці корпусу розташовані індикатори живлення та активності і кардрідер. Знизу корпуса під заглушкою — роз’єм для підключення до док-станції та гніздо для сім-карти: ноутбук оснащено 3G/LTE модемом від Huawei. Мій перший ноутбук також було оснащено модемом — правда, Dial-Up.

Модем
Нижня сторона

Веб-камера під гордим ярликом Skype Certified дає якість зображення вище середнього. При поганому освітленні вона помітно шумить, проте не спотворює кольори і не робить ваше обличчя червоним як у алкоголіка. TravelMate P6 в цьому плані поступається тільки Dell із того, що я брав на тест.

Веб-камера

Мікрофон, натомість, порадував. Їх тут насправді два і розташовані вони на передньому торці корпусу. Голос чути нормально, система вирівнює гучність тих, хто ближче і далі. Виробник заявляє, що при розмові клацання клавіш не буде заважати і я спочатку скептично віднісся до цього, адже мікрофони розташовано в одному корпусі із клавіатурою. Проте діаграма звукозапису показала зворотнє — на ній клацання ледве видно (маленькі риски посередині, спочатку та в кінці — голос). Так що треба буде попросити цей ноутбук знову на тест під Новий рік, коли буде Drink over IP з віддаленими друзями.

Мікрофони
Запис голосу

Порадували також динаміки — вони видали звук на пристойному рівні якості: досить гучний, чистий і без хрипіння навіть на максимумі. Також на нижній панелі можна побачити отвір системи захисту від пилу Dust Defender, яким Acer комплектує свої недешеві ноутбуки.

Захист від пилу

Інтерфейс користувача

Клавіатура в Acer TravelMate P6 одна з найкращих ноутбучних клавіатур, яку я топтав своїми пальцями. Клавіші мають дуже чіткий хід, проте не шумні: звук натискання приглушений і не заважає. Тюкати по таких одне задоволення, хочеться все більше і швидше набирати текст. Розташування клавіш стандартне для ноутбуків від цього виробника, ніяких жартів із клавішами зсуву та стрілок тут немає. Присутні індикатори Num Lock та Caps Lock, виконані окремо над клавішами коло кнопки живлення.

Пристрої уведення
Клавіатура

Клавіатура має підсвічування синьо-білого кольору, яскравість якого не змінюється. Світло не дуже рівномірне, проте роботі це не заважає.

Клавіатура ноутбука
Світлодіоди

Тачпад, на жаль, є ложкою дьогтю в цій бочці меду: його робота мене не задовольнила. На вигляд він непоганий: середнього розміру, має фізичну рамку та кнопки. Але в роботі він не дуже чіткий, не розпізнає всі жести двома пальцями, зокрема прокручування та натиснення для виклику контекстного меню. Сканер відбитків пальців, що знаходиться між кнопками, не дає натиснути їх одночасно одним пальцем — я так завжди в браузері відкриваю посилання в новій вкладці.

Тачпад

Ноутбук оснащено FullHD екраном з IPS-матрицею та LED-підсвічуванням. Яскравість та передача кольорів не б’ють рекордів, а ось кути огляду тут на висоті — зображення на моніторі майже не вигорає і добре читається навіть під дуже великими кутами.

Кути огляду
Кути огляду
Кути огляду

Захист інформації та адміністрування

Ноутбуки Acer TravelMate P6 підтримують технологію Intel vPro, про що гордо сповіщає наклейка із логотипом процесора. Суть технології полягає у спрощенні адміністрування великого парку техніки та в засобах захисту інформації. По перше, відеокарта та мережевий адаптер підтримують низькорівневе передавання зображення, що дозволяє під’єднатися до ноутбука без завантаження операційної системи, навіть виконати вхід у BIOS, чи то UEFI Setup. Ясна справа, що це можна зробити в межах локальної підмережі, в іншому випадку доведеться ставити спеціальний сервер, що даватиме можливість доступу до техніки з Інтернету.

Логотип vPro

Пишуть, що vPro дозволяє віддалено блокувати викрадені ноутбуки, як це робиться в Apple, але я цю функцію не пробував.

Ноутбук оснащено сканером відбитків пальців, що дає можливість у Windows не вводити пароля. Окрім того, за його допомогою можна отримувати доступ до адміністративних функцій та платежів — для цього треба встановлювати фірмову програму Acer ProShield. Сканер влаштовано так, що потрібно плавно та рівномірно провести пальцем по ньому зверху до низу — до цього треба звикнути, у мене не відразу стало виходити ним користуватися. Windows дозволяє внести до бази декілька пальців на той випадок, якщо ви любите опускати руки у води Амазонки.

Сканер відбитків

Ще одна корисна функція — вбудований акселерометр, що може миттєво запаркувати головку жорсткого диска при падінні, зменшивши шанс ушкодження носія і даних на ньому. Цікаво, як працюватиме TravelMate P6 в невагомості?

Док-станція

Разом із ноутбуком мені дали на тест док-станцію Acer ProDock III. Вона має власний блок живлення, через який може працювати і ноутбук, та велику кількість різних портів: чотири USB 3.0, LAN, VGA, DVI, HDMI, Display Port та три 3,5 міліметрових аудіороз’єми: як у великого ігрового ноутбука. Тобто, ви можете поставити її на робочому місці, підключити усю вашу периферію — мишку, монітор, клавіатуру, принтер, USB-кавоварку, тощо. Приходите з ноутбуком, ставите його на док-станцію і користуєтеся як настільним комп’ютером. На корпусі ProDock III є кнопка живлення та індикатори активності, що дозволяє користуватися ноутбуком із закритою кришкою.

Коробка з док-станцією
Док-станція з блоком живлення
Порти док-станції
Аудіовиходи док-станції
Кнопка та індикатори
Ноутбук на док-станції
Ноутбук на док-станції
Ноутбук на док-станції

Справа на док-станції є замок Кенсінгтона та важіль для від’єднання ноутбука. Якщо ви користуєтеся замком, то важіль буде заблокований, тому прив’язувати окремо TravelMate не треба.

Важіль док-станції
Ноутбук на док-станції
Низ док-станції
Підключена док-станція

Процес під’єднання не дуже зручний та швидкий, можливо до цього можна звикнути, але під час тесту мені доводилося заглядати назад, щоб попасти роз’ємом у гніздо.

Слот док-станції
Слот на ноутбуці

Окрім двохдіапазонного WiFi-адаптера стандарту 802.11ac, Acer оснащує ноутбуки TravelMate P6 технологією WiGig: це бездротовий зв’язок стандарту 802.11ad, що працює на частоті 60 ГГц, має невеликий радіус дії проте запаморочливу швидкість передавання даних. Через нього можна підключати бездротові док-станції: Acer пропонує ProDock Wireless, позбавлену проблеми зі зручністю підключення, тільки в мої загребущі руки такого задоволення не потрапляло.

Бездротова док-станція
Бездротова док-станція

Продуктивність ноутбука

Двохядерний процесор Intel Core i5 6300U, 8 ГБ DDR4 оперативної пам’яті та системний SSD дозволяють почуватися комфортно при виконанні більшості прикладних завдань. Результати роботи синтетичних тестів наступні:

Продуктивність процесора
Тест графіки
Бенчмарк Режим Результат
PCMark 8 Home Accelerated 3210
Creative Accelerated 3638
Work Accelerated 4342
Cinebench R15 CPU 313
GPU 41,55

Системний носій показав рядові результати на рівні недорогих ноутбучних твердотільних дисків, хоча у рекламних матеріалах Acer щось там написано про RAID0. Якою може бути космічно швидкою робота двох SSD в масиві нам показали MSI.

Тест SSD

Під навантаженням ноутбук стабільний — у стрес-тесті мені вдалося розігріти його до 70-75°С, тоді як в реальній роботі (конвертування сорока фотографій із CR2) температура не перевищила 60°С. У лінійці є модифікації із дискретною відеокартою GeForce GT940MX, проте як показує досвід, вона не додає багато жару.

Тест стабільності

Виробник обіцяє 8 годин автономної роботи — цього часу може і вийде досягнути в режимі читання із приглушеним екраном, а при офісній роботі реально попрацювати 6-7 годин, що теж непогано.

Програмне забезпечення

Acer поставляє з ноутбуком Windows 10 Pro із правом встановлення Windows 7 Pro. Окрім цього, пропонується ряд фірмового програмного забезпечення, що дозволяє використовувати основні функції ноутбука, зокрема Acer Office Manager для віддаленого адміністрування, Acer ProShield для використання функцій захисту, ProDock Wireless manager для підключення до бездротових док-станцій, Acer MotionProtect для активації захисту жорсткого диску та багато дрібного мотлоху, що встановлюється на геть усі ноутбуки від Acer. Іще — я не пригадаю, щоб видаляв McAffee при початку роботи і це добре.

Зазирни під кришечку

Сервісна кришка на нижній грані відкриває доступ до відсіку для жорсткого диску та до оперативної пам’яті. Одна планка на 4 ГБ впаяна у материнську плату, а у вільне гніздо можна поставити до 16 ГБ, отримавши при цьому загальний обсяг у 20 ГБ. Доступу до SSD немає, треба тільки розбирати ноутбук. В тестовому екземплярі не передбачено використання звичайного жорсткого диску — немає гнізда для його підключення, хоча в корпусі є місце для встановлення, яке можна використовувати як сховок для всіляких речовин.

Порожнина
Відсутнє підключення

Ціна та конкуренти

В США ноутбуки лінійки TravelMate P6 коштують 1000-1300 купюр із портретами попередників Трампа, в нас вони поки не продаються, тому у скільки їх оцінять наші щедрі інтернет-магазини — невідомо, але думаю, що не менше тридцяти кілогривень. Так, ви можете дешевше купити ноутбук Lenovo IdeaPad із аналогічними або кращими характеристиками, проте корпус, екран та клавіатура вас не будуть так радувати. Ви можете, за приблизно аналогічну ціну купити Lenovo ThinkPad X або T, тому я вважаю цю лінійку основним конкурентом до TravelMate P6. Звісно, можна доплатити іще половину вартості і тоді до вас прийде Dell XPS із тонким металевим корпусом, тонкою рамкою, ультраяскравим дисплеєм і відчутно продуктивнішими складовими, але це вже інший клас ноутбуків.

Висновки

Я хочу собі Acer TravelMate P6 — шкода, що зараз не можу собі дозволити його купити. Хоча ноутбук не ідеальний, є питання по впаяній планці оперативної пам’яті та відсутності гнізда для жорсткого диска, хочеться по чоловічому поговорити з інженерами, які відповідають за тачпад, проте ці недоліки не псують загального враження від роботи. Мені навіть не потрібні корпоративні прибамбаси для захисту інформації та віддаленого адміністрування. Строгий утилітарний дизайн корпусу без модних свистілок та перділок, якісні матеріали, оргазм від клавіатури та якісний дисплей із чудовими кутами огляду — ось яким має бути хороший ноутбук для щоденної роботи.

На цьому в мене все, якісних вам ноутбуків, не перемикайтеся.