Привіт, читачі! Хотіли Dell XPS?

Нате вам Dell XPS 15. Що? Хотіли тринадцятого? Ну ви як діти малі. Зараз тепло і він п’ятнадцятий, взимку на морозі стане тринадцятим, а коли треба, то може стати і двадцятим. Серйозно, був у лінійці і 20” монстробук.

Цей ноутбук не б’є рекордів у продуктивності, не показує чудес мініатюризації та не здатен на одному заряді батареї пережити зиму. Проте він покаже нам, яким має бути робочий діловий комп’ютер, що дозволяє вирішувати всі поставлені задачі і його не соромно покласти на стіл перед поважними людьми. Тож сьогодні в нас на огляді ноутбук бізнес-класу Dell XPS 15 9550 і саме такою я уявляю техніку від Dell.

Загальний вигляд

Комплект постачання

Мені потрапив не повний комплект, а саме ноутбук у красивій маленькій коробці під розмір корпусу та компактний акуратний блок живлення. Всередині коробки також знаходяться деякі документи.

Комплект постачання

Блок живлення

Технічні характеристики

 • Екран: 15,6", FullHD, IPS, матовий.
 • Процесор: Intel Core i5 6300HQ, 4 cores.
 • Оперативна пам'ять: 8 ГБ LDDR3.
 • Відеокарта: GeForce GTX 960M, 4ГБ.
 • Носії даних: HDD 1 ТБ + 32 ГБ SSD-кеш.
 • Роз'єми: 2xUSB 3.0, Thunderbolt, SD-слот, комбіноване аудіо, HDMI.
 • Матеріал корпусу: алюміній, вуглець.

Дизайн та матеріали

Dell XPS 15 вирізняється строгим дизайном, його корпус виконано із сріблястого металу ззовні та із якісного софт-тач матеріалу всередині, схожого на дотик до Acer Predator 15. Пишуть, що це вуглецеве волокно.

Всередині

Зібрано корпус дуже якісно. Зазори мікроскопічні, люфти відсутні, ноутбук реально жорсткий, навіть екран, якого можна відкривати за один бік і він при цьому не перекошується. Зауважте, про ноутбуки я пишу таке вперше, всі попередні зразки, що я брав на огляд, виглядають проти Del XPS 15 як пластиковий ширпотреб.

Тонкий корпус

Корпус тоненький, сам ноутбук легенький — залежно від модифікації може важити менше двох кілограмів. Це одна із найлегших п’ятнашок із того, що я знайшов в інтернеті.

Кришка

На зовнішній кришці не видно відбитків пальців, на робочій панелі коло клавіатури вони з’являються, проте доволі помірно і легко витираються. Єдина поверхня, де чітко видно сліди роботи, це тачпад.

Екран має тонку рамку, його неможливо відкрити однією рукою, проте спишемо це на малу масу корпусу. Максимальний кут, на який можна розкрити екран, не дуже великий.

Кут відкривання

Рамка навколо екрану настільки тонка, що веб-камеру вирішили розташувати знизу. Тепер, під час відеочату, ваша голова знаходитиметься згори екрану і ви дивитиметеся на співрозмовника звисока. Подамо це як фічу бізнес-ноутбука. Якщо серйозно, то доведеться трохи звикати — під час розмови або відсідати трохи далі, або більше відхиляти екран і дивитися на співрозмовника іще більш звисока.

Веб-камера

До якості веб-камери зауважень не було, у продукції Dell, що побувала в моїх руках, із цим поки все гаразд.

Низ

Нижня панель не містить нічого зайвого — дві довгі гумові ніжки, ґратки вентиляції та динаміки. Звук із них, до речі, дуже пристойний як для тоненького ноутбука — вбудованого сабвуфера тут немає, проте низькі частоти не провальні і звучить чисто.

Низ

А все зайве заховане під тонкою кришечкою, а саме інформаційна табличка ноутбука. Враховуючи клас ноутбука, цілком слушне рішення.

Табличка

Портів на корпусі Dell XPS 15 небагато: ви ж не бідний студент, щоб ходити із жменею флешок (і регулярно забувати їх у моєму комп’ютерному класі). Хмарні технології супутник успішної людини із Dell XPS 15 в руках. Два USB 3.0, HDMI, Thunderbolt, комбіноване аудіо та кардрідер для SD-карт.

Лівий бік

Щойно до мене дійшло, що тут немає LAN. Перший п’ятнадцятидюймовий ноутбук в моїх руках без гнізда для мережевого кабеля. Так, я знаю, що яблобуках теж так. Також вважаю за обов’язок відмітити роботу бездротового адаптера WiFi — на моєму роутері ASUS він видав чесні 150 Мб/с — до цього так швидко ганяв байти по ефіру лише тестовий зразок Acer Predator 17. Передавання даних відбувалося на настільний комп’ютер, що має гігабітне дротове з’єднання із роутером.

Правий бік

Якщо ж вам цих виходів мало, то до Thunderbolt чіпляється спеціальний перехідник (продається окремо), на якому є багато інших портів — USB Type A, USB 3.1, Ethernet, VGA та HDMI. На правій грані корпуса ми знаходимо також кнопку і п’ять світлодіодів в ряд — при натисненні вони показують рівень заряду батареї навіть коли комп'ютер вимкнений.

Зручність використання

Клавіатура у Dell XPS 15 традиційна для ноутбуків Dell, без цифрового блоку. Підсвічування клавіш має дві градації яскравості, проте згасає при відсутності активності навіть при роботі від електромережі. Як це налаштувати, я не знайшов.

Клавіатура

Клавіші, хоч і мають невеликий хід, проте натискаються чітко, добре відчутний момент спрацювання, тому тюкати по такій клавіатурі приємно. Єдине, що попри достатню кількість місця на робочій панелі, в ноутбуці відсутні окремі клавіші Home, End, PgDn та PgUp. Також, можна відзначити, що клавіша контекстного меню поєднана із правим Ctrl.

Тачпад, на жаль, не порадував. Площа панелі досить велика, є фізична рамка, дотик працює чітко, проте виникають проблеми із використанням жестів із двома пальцями. Драйвери стоять фірмові, у налаштуваннях все увімкнено.

Екран

Екран навпаки радує. Лінійка ноутбуків XPS 15 оснащена IPS-матрицями із роздільною здатністю або FullHD, або 4К. Яскравість досить висока як для ноутбуків — до 350 кд/м². Поверхня екрану матова. Кути огляду також відповідають класу. Із того, що я тримав в руках, це один із кращих дисплеїв ноутбука, якщо не кращий. Працювати із фотографіями на ньому було дуже добре.

Швидкодія ноутбука

Ноутбуки лінійки XPS 15 оснащено процесорами або Core i5, або Core i7. В нашому випадку найпростіша версія має чотириядерний Core i5 6300HQ і разом із 8 ГБ оперативної пам’яті, цього достатньо для всіх завдань, що можна виконувати на ноутбуці. Пам’ять розширюється до 32 ГБ.

Процесор та відеокарта

Також ноутбук оснащено відеокартою GeForce GTX 960M з 4 ГБ власної відеопам’яті. Ясно, що це не ігрова система, але засохнути без ігор вона не дасть. Мені гратися на жаль часу не було, тому я просто провів декілька синтетичних тестів продуктивності, зокрема:

 • 3dmark Sky Diver: 12095 балів;
 • 3dmark Fire Strike: 3849 балів;
 • 3dmark Time Spy: 1264 балів;
 • PC Mark 8 Home Accelerated: 3311 бали;
 • PC Mark 8 Creative Accelerated: 3988 балів;
 • Geekbench 4: 3754 single, 10335 multi, 48429 за OpenCL відеокарти;
 • Cinebench R15: 467 за CPU і 92,91 fps за OpenGL.
Бенчмарк

Також я провів тест стабільності за допомогою AIDA64 і виявив, що ноутбук стабільний, проте гратися на ньому у важкі ігри я не став би. Хоча система охолодження складається із двох вентиляторів, проте бути дуже ефективною при такій товщині корпусу вона не може, а складові у ноутбуці досить продуктивні.

Стабільність графік

Графік стрес-тесту складається із трьох частин — у першій я завантажив ноутбук по максимуму і отримав досить сильний нагрів. Процесор показав 80-85°, а пам’ять майже 100. При цьому тест взагалі не виявив тротлінгу. Перед закінченням я увімкнув вентилятор на підставці, що знизило температуру на 3-4 градуси і це видно на графіку. Вентилятори ноутбука при цьому працювали на максимумі.

Стабільність цифри

В другій частині я не навантажував відеокарту і температура різних компонентів сягала 65-70°. Третя частина — завантаження лише відеокарти, найтеплішою виявилася пам’ять, десь порядку 75°.

Тобто, Dell XPS 15 хоч і має продуктивні складові і здатен тягати сучасні ігри, проте фанатично грати на ньому не варто. Або, принаймні, купити хорошу підставку для ноутбука.

Тепер про дискову підсистему. Залежно від модифікації, ви можете розраховувати або на традиційний HDD із SSD-кешем, або на схему SSD+HDD. У мене був перший варіант, при чому в якості кешу слугує окремий маленький SSD від sk hynix на 32 ГБ.

Жорсткий диск

В тестах це дало певний приріст швидкодії в порівнянні із HDD без кешу, проте на практиці швидкість завантаження операційної системи та програм не відзначалася великою проворністю.

В разі, якщо я колись куплю такий ноутбук, то можна буде поставити туди Linux і використовувати SSD як системний носій, а не як кеш. Взагалі, в мене є мрія поставити Linux на швидкісний SSD, проте ніяк руки не доходять це зробити.

Під час тесту ноутбука я не розбирав, оскільки це не тестовий зразок, тому довелося підглянути в інтернет за тим, що там всередині. Два роз’єми для оперативної пам’яті, гнізда для SSD та HDD — ось і все. Ясно, що за таких компактних габаритів ноутбук не призначений для модернізації.

Батарея нам нічого особливого не говорить — при низькому навантаженні ви пропрацюєте до шести годин, активна робота із фотографіями з’їсть заряд батареї менше, ніж за дві.

Наостанок скажу про BIOS ... пробачте, про UEFI Setup. На відміну від більшості ноутбуків, що приходили мені на тест, можливості налаштування тут не урізані кількома пунктами, а дозволяють змінити дуже багато чого в системі, крім того має вбудовані утиліти діагностики. Єдине, що організація меню дещо незручна, але навіть досвідчений користувач сюди не зазирає надто часто.

UEFI Setup

Конкуренти та ціна

На момент написання цього огляду, наші щедрі інтернет-магазини оцінюють Dell XPS 15 9550 від 43 тисяч гривень. Ясно, що це дорого, ноутбука із таким процесором, відеокартою та IPS-дисплеєм можна реально купити вдвічі дешевше. Здогадайтеся, від якого китайського виробника — він нещодавно був у мене на огляді. Ну і який матеріал корпусу та якої товщини рамка буде в того ноутбука. Буде товстішим і важитиме більше. Ну й багато інших дрібниць.

Тобто, зрозуміло, що ви платите за чудовий корпус, може за клавіатуру та дуже яскраву та хорошу матрицю. Якщо пошукати конкурентів нашому ноутбуку у вищому сегменті, то я знайшов Asus Zenbook Pro — аналогічна комплектація, красивий строгий металевий корпус і трохи менша ціна. Але так як з Asus не вийшло домовитися за тести їх продукції, то сказати напевне, наскільки вони конкурентні, я не можу.

Висновок

Dell XPS 15 9550 дивиться на ваші пластикові ноутбуки як на дешевий ширпотреб. Це річ, яку не соромно поставити на стіл перед поважними людьми. Разом із цим він має досить продуктивні складові й актуальну швидкодію. Іще він має хороший яскравий екран. Через малу товщину та дещо менші, ніж у стандартних п’ятнашок габарити та масу, ноутбук зручно носити в рюкзаку, тому він може стати непоганим вибором не тільки для ділових людей, а й для всіляких творчих фотографів та дизайнерів, яким треба мати під рукою систему, здатну пережувати великі графічні файли.

На жаль, є окремі недоліки, але іще не було такого ноутбука, в якому я їх не знайшов, та й вони не настільки значні і не псують загального враження. Зокрема, значного нагріву можна добитися лише у стрес-тесті, а при бажанні можна доставити повноцінний SSD.

І на сьогодні в мене все, преміального вам сегменту, не перемикайтеся.