Тонкий корпус, свіжий безрамковий дизайн, 2,5D скло, помірна ціна? Ні, не чули! Сьогодні в нас знову на огляді брутальний, великий і важкий пристрій від Panasonic. Вітайте — броньований промисловий планшет Toughpad FZ-B2.

Загальний вигляд

Тут варто зазначити, що я його використовував як туристичний, але і для цієї мети він підходить дуже добре.

Основні характеристики

  • Операційна система: Android 6.0.1
  • Процесор: Intel Atom x5-Z8550 до 2,4 ГГц.
  • Оперативна пам'ять: 2ГБ.
  • Внутрішня пам'ять: 32ГБ eMMC.
  • Дисплей: 7", 1280х800, LED-підсвічування, 500 кд/м².
  • Сенсор: мультитач 10 пальців або 2 у режимі роботи під дощем. Можлива робота в рукавичках.
  • Датчики: освітлення, компас, акселерометр та гіродатчик. Опціонально GPS.
  • Камери: основна 8МП із світлодіодом, фронтальна 720p.
  • Виходи: USB 3.0, USB Type-C, комбіноване аудіо, опціонально гніздо для SIM-картки та LAN.
  • Комунікації: WiFi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth, опціонально LTE.
  • Батарея: стандартна 7,2 В, 3220 мАг (до восьми годин), розширена 7100 мАг (до шістнадцяти годин).

Дизайн та ергономіка

Планшет виконаний у типовому дизайні захищених комп'ютерів Panasonic і має на гранях пластикові панелі, що можна відкрутити та замінити в разі пошкодження. Привертають увагу також три світлодіодні індикатори справа від екрану — увімкнення, активності носія даних та заряджання. Вони характерні більше для ноутбуків, побачити таке на планшеті я не очікував. Хотілося б мати можливість вимикати ці індикатори для економії заряду, бо один мигає навіть у сплячому режимі.

Передня частина

Екран дуже яскравий, тому в ясну погоду проблем із роботою на вулиці не буде. Сенсор працює нормально, до роботи із ним нарікань не було. Тільки на відміну від сенсорного дисплея в Tougbook, він ємнісний, а не резистивний, тому не підтримує натиснення будь якими предметами, через це з ним нормально працювати руками. Хоча, в рукавичках теж можна працювати.

До слова, захисний матеріал над екраном також можна міняти.

Ще одна корисна особливість — спеціальний режим для роботи під дощем. Мультитач при цьому обмежений двома пальцями, але екран реально відпрацьовує натиснення пальцями навіть коли на його поверхні краплі води.

Керування екраном

Тому коли під час відвідання Луцька мжичка змусила мене сховати дзеркалку до рюкзака, я продовжив знімати на Toughpad FZ-B2. Ну і навігація на ньому також велася.

На верхньому торці корпуса є три апаратні кнопки та регулятор гучності. Окрім кнопки увімкнення тут можна блокувати автоповорот екрана та викликати спеціальну панель керування. Іще ці дві кнопки можна перепризначити в налаштуваннях.

Кнопки на корпусі

Toughpad FZ-B2 має характерні для ноутбука порти — повноцінний USB 3.0 та 3.1 Type-C. Є також вихід на навушники. На нижній грані розташовано роз'єм для підключення док-станції.

Сторони корпусу

На задній частині, окрім камери із світлодіодом, ми бачимо важіль, що дозволяє вивільнити батарею. Під нею знаходиться гніздо для SIM-карт та для карт пам'яті.

Задня частина

Оснащення

Разом із планшетом мені дали блок-живлення ноутбучного типу — зарядити пристрій від USB не вийде. Серед аксесуарів на сайті виробника присутні посилені блоки живлення та зарядні пристрої на чотири батареї.

Блок живлення

Заряджатися Toughpad може також через док-станцію — їх також чимало. Настільного та автомобільного виконання вони мають живлення, додатковий USB та навіть Ethernet, налаштування якого я знайшов у параметрах Android.

Підставка

Також в комплекті був ремінець на руку, що часом заважав фотографувати. Panasonic пропонує різноманітні ремінці на руку, на плече, чохли та інші.

Ремінець на руку

Як і до Toughbook виробник пропонує портативні принтери, різноманітні сканери штрих-кодів, захищені роутери та іншу периферію до планшета. Є навіть такі дрібниці як захисне скло та стилус.

Ремінець на плече

Варто додати, що Toughpad FZ-B2 має модифікації із вбудованим сканером штрих-кодів, Ethernet-портом, пристроєм для читання смарт-карт або магнітних стрічок (тільки не все відразу). Власне це те, що стосується його корпоративного спрямування.

Продуктивність

Всі знімки екранів та фотографії нижче можна збільшувати.

Panasonic постачає свій Toughpad FZ-B2 із практично чистим Android 6. Більше того, до оновлення прошивки при старті системи світилася стандартна заставка Android, але прийшло OTA-оновлення і картинку замінили на Panasonic, powered by Android.

Оновлення прошивки
Панель керування

Із передвстановленого програмного забезпечення знайшлася лише одна утиліта — фірмова панель керування, яка виявилася цілком зручною та корисною. Її можна налаштувати, додавши свої кнопки до стандартних. Викликається вона фізичною кнопкою А зверху корпуса.

Хоч 2ГБ оперативної пам'яті це не так і багато за сучасними мірками, вдесятеро доступніші Xiaomi вже мають три, але на чистому Android цього вистачало по саме годі. В ігри я не грав, але купа соціальних додатків, браузер, документи, навігація швидко крутилися і без проблем.

Керування екраном

Тобто, за суб'єктивними відчуттями, продуктивність планшета знаходиться на актуальному рівні мобільних пристроїв середнього цінового діапазону. За об'єктивними вимірами, в бенчмарках, Toughpad FZ-B1 набрав папуг на рівні популярних чипів Snapdragon 625 або 810. Грубо кажучи, він навіть трохи обігнав Moto G5 Plus, якого я тестував нещодавно, як за продуктивністю процесора, так і по графіці (ну, за такі то гроші).

AnTuTu78125
Geekbench Single core/ Multi core1057/2787
Ice Storm13500
Ice Storm Extreme12079
Ice Stotm Umlimited22260
OpenGL API Overhead59797
Sling Shot1780
Sling Shot Extreme1336
PCMark Storage3857
PCMark Computer Vision2581
PCMark Work 2.04492
Результат AnTuTu
Порівняння Geekbench
Результат Geekbench
Результат 3dmark
Результат 3dmark
Результат 3dmark
Результат 3dmark
Результат 3dmark
Результат 3dmark
Результат pcmark
Результат pcmark
Результат pcmark

Вбудований GPS, однак, працював не так швидко, як в чипах Snapdragon, але нарікань не викликав.

Батарея в планшеті досить велика — 22Wh, проте чотириядерний Atom має хороші апетити, тому неймовірної автономності Toughpad FZ-B2 не показав (згадуємо зарядне на чотири батареї серед аксесуарів). В штучних тестах ми маємо трохи за 6 годин роботи, а на практиці при активному використанні (навігація по незнайомому місту, фото, інтернети) планшет якраз прожив день.

Варто зазначити, що можна докупити акумулятори збільшеної ємності і міняти їх на ходу — в планшеті є маленький вбудований акумулятор, що витримує до 60 секунд, поки ви виконуєте заміну.

Результат тесту батареї

Мультимедіа

Мультимедіа — не сильний бік Toughpad. Є камери — фронтальна та задня, вони знімають ... просто знімають. Головне, що знімають навіть під дощем. Є звук, він звучить, може помітно хрипіти, якщо зробити гучно. Ось усе про мультимедіа.

Зразок фотографії
Зразок фотографії
Зразок фотографії
Зразок фотографії

Хоча, не все так погано — повноцінний USB-порт дозволив мені підключити до планшета аксесуар "дзеркалка на штативі" і робити знімки, не доступні камері будь якого піжонського смартфона. Згодом опублікую і ці фото.

Висновки

Panasonic Toughpad FZ-B2 має хороший яскравий екран, із яким можна працювати під дощем, міцний корпус із можливістю заміни деталей, актуальну швидкодію, достатньо ємну батарею, якої вистачить на день активного використання і величезну кількість опцій та аксесуарів. Незважаючи на товстий корпус із великими рамками, семидюймовий планшет помістився до передньої кишені моїх туристичних штанів і був досить зручний у роботі. Взагалі, мені як туристу, він сподобався, шкода, що на я не зміг взяти його іще влітку до Карпат (і не можу купити). Ціна, звісно, немаленька, але це промисловий комп'ютер, що не поставляється великими партіями у всі магазини, та й порівнювати її ні з чим.

На цьому в мене все, скоро ви дізнаєтеся, як я знайомився із далекими галактиками та шукав астральні матерії із видами на Дніпро (ні, я не вживав психотропних речовин). Не перемикайтеся.