Цар-гармата не стріляла.
Цар-дзвін не дзвонив.
Цар-ноутбука мені на руки не дали, дозволили лише познімати та помацати в офісі.
1. Отже, сьогодні в моєму блозі цар-ноутбук Acer Predator 17 і, не зважаючи на те, що я коло нього знаходився всього півгодини, розповідати про нього можу більше, ніж про попередні оглянуті, якими я користувався по декілька тижнів.
Наперед прошу пробачення за не дуже добру якість знімків — не хотілося відбирати у працівника занадто багато робочого часу, тому робив швидко, тоді як Aspire V13 вдома знімав зі штатива і на ручному фокусі. Проте даний матеріал є досить унікальним, оскільки Acer Predator іще не продається і ми можемо лише знайти скупі репортажі із виставки IFA 2015, де цей екземпляр, здається, побував.
Справа у тім, що на відміну від попередніх прісних ноутбуків "на кожен день", сьогодні ми маємо справу із гучним та яскравим взірцем, це як порівняти Volkswagen Passat із McLaren F1. Predator — лінійка ігрових пристроїв від Acer, куди входять настільні комп'ютери, монітори, планшети і щойно виробник додав сюди два ноутбуки — Predator 15 та Predator 17, вторгнувшись у простір Dell, Asus та MSI. Назва серії легко натякає нам на фільм Alien VS Predator, ну і ніби обіцяє утерти носа лінійці Alienware.
2. На відміну від строгого DTR'а Aspire V Nitro Black Edition, оглянутого нами влітку, тут ми маємо чітко виражений ігровий дизайн, різні ігрові принади та ігрову комплектацію, ігрові габарити та масу майже 4 кілограми. Predator — це той апарат, при створенні якого виробник поклав великого і товстого на розміри в угоду продуктивності, отже давайте називати це не ноутбуком, а переносним комп'ютером.
3. Комп'ютер побудовано на базу найновішого чотириядерного процесора Intel Core i7 6700HQ із робочою частотою 2.6 ГГц, створеного на архітектурі Skylake за 14нм техпроцесом. Теплова потужність цього калорифера до 45 Вт, так що довгими холодними зимовими вечорами він зігріватиме вас і радуватиме чудовою продуктивністю.
На демонстраційний взірець встановлено 64 ГБ оперативної пам'яті — чотири планки DDR4-2133 по 16ГБ. В цьому агрегаті "мізків" більше, ніж у моєму комп'ютерному класі! Навіть ніж у двох наших комп’ютерних класах!!! (Я тепер не засну).
4. Красива картинка на екрані рендериться відеокарткою NVIDIA GeForce GTX 980M з 4 ГБ відеопам'яті, яку, здається, запозичає із основної — втім, її й так надлишок. Сам екран — звісно, матовий, IPS, із роздільною здатністю 4К, 3840 x 2160 точок, хоча є і модифікації з "простеньким" FullHD.
В комп'ютері встановлено два накопичувачі — системний SSD на 512 ГБ та звичайний HDD на 2 ТБ. Сказати, чи можна комплектувати RAID-масиви, я наразі не можу.
5. Якщо дивитися зверху, спереду та з боків, то ми бачимо характерний рублений дизайн, проте задня частина із гратками вентиляції чомусь вирізняється своїми плавними формами і, на мою думку, не дуже пасує до загальної картини (тут я утримався від порівняння із тваринним світом). В цілому, зад мені нагадує класичні американські масл-кари — чи то Ford Mustang, чи то Chevrolet Camaro, не пригадаю. Але саме звідси тепле повітря буде вас зігрівати в холоди. Як і у Black Edition, тут два вентилятори і технологія DustDefender видуває назад усю пилюку.
6. На нижній стороні, яка в інших моделей практично порожня, ми маємо багато чого. Наприклад, нам дуже бракувало лючка доступу до оперативної пам'яті та накопичувачів. До іншого ми іще доберемося.
7. Ліворуч ми бачимо гніздо живлення, два USB 3.0, окремі виходи для навушників та мікрофона, слот для карт пам'яті і оптичний дисковод, звісно Blu Ray.
8. Праворуч USB type C, знову два USB 3.0, DisplayPort, HDMI, Ethernet та Kensington lock.
9. USB-порти праворуч рознесені, тому буде зручно підключити одночасно дві флешки, навіть не самі тоненькі. А зліва такий фокус не пройде.
10. На передній панелі червоніють динаміки і на щось вони мені схожі, ніяк не пригадаю. В 17" моделі їх аж чотири.
11. А, згадав, це Dodge Charger! Чотиридверна версія якого наразі випускається для поліції США. Оскільки в офісі працюють люди, я не став перевіряти, наскільки гарний в Predator'i звук.
12. На нижній стороні знайшовся і сабвуфер. Взагалі, в твіттері виникла дискусія про те, чи можна слово subwoofer прямо перекласти як "підгавкувач"? Відповідально заявляю — в моєму блозі можна, дозволяю.
13. Іще на нижній стороні знаходиться невеликий важіль — він дозволяє легко, одним рухом руки, відчепити дисковода. Та кому він зараз потрібен в епоху гігабітного інтернету?
14. Насправді, на його місце можна встановити додатковий вентилятор від Cooler Master — виробник обіцяє морозну свіжіть і навіть намалював на своєму сайті фантастичний крижаний пейзаж для переконливості.
15. В дисководі ми бачимо два лазери — як і у Black Edition, другий — синій, для Blu Ray. Цікаво, хтось із моїх читачів користується такими дисками?
Корпус виготовлено із матового пластику без всіляких металевих чи псевдометалевих вставок. Відбитків на ньому не видно, а чи витирається — поки не ясно.
16. Обдивилися комп'ютер з усіх боків, час вмикати — кнопка живлення в ігровому пристрої не може бути стандартної прямокутної форми!
17. Загоряються вогні — Predator сяє як металургійний цех, тільки не димить. Чи можна якось регулювати цю ілюмінацію, я не дізнався.
18. Клавіатура підсвічена двома кольорами — червоним та синім, а клавіші WASD та стрілки виділено додатково. В нього нормальні повнорозмірні стрілки!!! Можуть, коли хочуть!
19. Скажіть, які клавіатури в ноутбуці вам подобаються — з чи без цифрового блоку?
20. Три індикатори — активності жорсткого диску, заряду та живлення, світять помірно і не заважають роботі.
21. Завдяки припіднятій на петлях кришці, в закритому положенні екран їх не закриває, конструкція дещо схожа до Aspire V13, тільки масивніша.
22. Повернемося до клавіатури — клавіші за відчуттями дещо нагадали мій власний ноутбук Dell — у них добре відчувається момент натиснення, а якщо активно тюкати, то дещо шумні. Тачпад із фізичними кнопками, а поруч кнопочка для його відключення, щоб в момент гри не зачепити зап'ястям чи долонею. Хоча, коли я грався на Black Edition, то такої проблеми не виникало, хоча там розташування панелі аналогічне.
23. Іще на клавіатурі зліва ми бачимо шість кнопок — п'ять програмованих, а верхня перемикає режими. Користувач може створювати пресети з макросами та на ходу нею перемикатися між ними.
24. В комплекті йде спеціальна програма для моніторингу стану ноутбука (я сильно рано зробив знімок — вона не встигла прочитати параметри) та для налаштувань програмованих клавіш.
25. Серед фірмових фіч значиться можливість об'єднати пропускну спроможність WiFi та гігабітного LAN, для безпроблемних мережевих баталій та передачі відеопотоків у 4К. Також можна шейпити трафік, щоб потрібним програмам надати гарантовану ширину каналу.
26. Отже, наш експрес-огляд доходить кінця. Я не можу зробити серйозних висновків, оскільки за півгодини оглянув Predator 17 лише поверхнево і не встиг ні до чого прискіпатися.
В продажу їх поки немає ніде, єдиний екземпляр в Україні приїхав на виставку CEE 2015, що відбудеться 10-11 жовтня, після чого відразу поїде назад — тому його не дали не тільки мені, а взагалі нікому, так що мої фотографії та експрес-огляд на теренах UANet'у в певній мірі унікальний. Там, на виставці, ви його зможете побачити самі.
В інтернетах пишуть, що мінімальна конфігурація коштуватиме 1500 доларів, десь як Black Edition і, в порівняння з конкурентами досить вигідно. Отже, на сьогодні в мене все, не перемикайтеся.