Сьогодні я здійснив фотопограбування кабінету фізики. Власне, що і обіцяв два тижні тому - зараз якраз весняні канікули і в школі лише вчителі, займаються всякою паперовою роботою. Нагадаю, що все почалося із виставки "Експериментаріум", де за 75 гривень кожен охочий може доторкнутися до світу фізики. Я тоді висказався, що це усе було в кабінеті фізики. І наштовхнувся на нерозуміння - як, у нас були лише важки та терези, що це у вас за школа така?

Хочу зізнатися, я все-ж погарячкував - школа із експериментаріумом не тагається. І не тому, що у школі немає приладів - коли я зайшов у підсобку і зазирнув на полиці, то знайшов там клондайк фізичних приладів. Їх там стільки, що можна легко зібрати свій експериментаріум. Але у них все-ж різні завдання. Виставка розрахована більше на візуальний ефект - там, окрім фізичних приладів, зібрано і всякі оптичні ілюзії, штучне торнадо, передок від пожежної машини. Екнспонати можна подивитися як я дивився самурайські обладунки нещодавно. Кабінет фізики розрахований все-ж на фундаментальне вивчення предмету і просто так, зайти і подивитися немає сенсу - треба вивчати.

Осцилограф навчальний

Отже, мета мого допису - показати, яке обладнання може бути в кабінеті фізики. І якщо завідувач кабінетом не лінується його зберегти, а вчитель фізики не лінується виставити на стіл - то учні можуть побачити. Але часто це не так, та-й різне забезпечення було у шкіл - принаймні, у ту, де я навчався, купувалося дуже багато чого. Була навіть відеокамера та відеомагнітофон, які тоді коштували дуже дорого. Звісно, не все то збереглося, не все працює до цих пір, врешті, я не все зняв, але старий вчитель фізики був ще тим плюшкіним і лишилася іще одна підсобка, яку теперішня вчителька просто не встигнула іще оглянути, а там іще багато всякого добра.

Спочатку я хотів погрупувати по розділах - проте на ідею забив, то-ж нате вам 93 фотографії насипом.

1. Мені відкрили кабінет і залишили там самого - ось тобі полиці, діставай, фотографуй. Власне, я тут свій - навчався, проходив практику, трішки працював. Ах, так, я фізику вивчав іще-й в університеті, тому така любов до предмету. Ось перший експонат я дістав із полиці - терези. Вони комплектуються важками, які будуть пізніше. Їх нам роздавали для виконання лабораторних робіт на всі парти.

Терези лабораторні

2. Демонстраційний манометр.

Манометр демонстраційний

3. Прилад для демонстрації відцентрової сили.

Відцентровий регулятор

4. Макет двигуна внутрішнього згоряння. Пам'ятаю, виходив до дошки, відповідав, як він працює.

Макет двигуна внутрішнього згоряння

5. Він-же, з іншого боку, видно механізм газорозподільний механізм. Все воно крутиться, клапани відкриваються.

Макет двигуна внутрішнього згоряння.

6. Двигун зовнішнього згоряння, тобто, парова машина.

Макет парового двигуна

7. З іншого боку

Макет парового двигуна.

8. Цей "баян" призначений для демонстрації деформацій - поздовжніх та поперечних.

Прилад для демонстрації деформацій

9. Турбіна.

Турбіна

10. Іще турбіна - двоступенева, серйозна.

Двоступенева турбіна

11. Метроном. Робочий. Я спочатку думав позапускати деякі прилади, скласти електричну схему, але турбувати вчительку для цього не став.

Метроном

12. Скафіс універсальний. Горизнот, тобто.

Скафіс

13. Камертони та інші гармонічні коливання.

Камертони

14. Входит - выходит, входит - выходит. Але якщо нагріти на спиртівці, то фіг воно пройде. Демонстрація теплового розширення.

Демонстрація теплового розширення

15. Термостат, куди можна засунути пробірку. Напевне, перекочував із кабінету хімії, я його не бачив.

Термостат

16. Імітація броунівського руху. Молоточок б'є по обідку маленькі кільки літають як навіжені і штовхають болтика. Щось нагадує гру Пінбол із вінди.

Імітація броунівского руху

17. Забув як називається сіє, але використовується при вивченні понять абсолютної та відносної вологості - при різкій зміні тиску (адіабатний процес) блискуча поверхня покривається росою. Ця лабораторна робота виконувалася із ефіром і в класі гарно пахло.

Точка роси

18. Барограф.

Барограф

19. Всередину барабану знаходиться годинниковий механізм, можна завести отримати графік тиску від часу.

Барограф всередині

20. Електронно-променева трубка - по ходу, становка саморобна.

електронно-променева трубка

21. Просто динамік - використовується для складання схем. Нам за допомогою нього пояснювали за акустичні коливання.

динамік

22. Флюоресцентна лампа із стартером.

Флюоресцентна лампа із стартером

..--- ...-- ...... - . .-.. . --. .-. .- ..-. -- --- ...- . .--. . .-. ..-. --- .-. ..- .-- .- - .. ... - .-. ---. -.- ..- ......

Телеграф

24. Електричний лічильник. Його скручувати навчають іще в школі. Тому електрики мусили замінити на цифрові, а макети в школу не завезли.

Макет електричного лічильника.

25. Демонстраційні електричні схеми. Здається, підсилювач.

Демонстраційна схема

26. Ще.

Демонстраційна схема

27. Лічильник імпульсів.

Лічильник імпульсів

28. Радіоприймач і електичний двоник.

Радіоприймач і електричний дзвоник

29. Далі пішла електростатика - електроскоп, султанчик і колба з вакуумом (по ідеї).

електростатика

31. Клітка Фарадея захистить нас.

Клітка Фарадея

На сьогодні поки все, замахався я підписувати фотографії, завтра будуть магнітні поля та електродинаміка. Але саме цікаве буде аж у кінці - коли до кабінету прийшла вчителька і дістала звідкись самий смак.