На минулому тижні мав нагоду завітати до закритих будівель в президентському кварталі - до будинку вдови, яка плаче, будинку з химерами та адміністрації президента. На жаль, через закритість цих будівель, фотографувати там заборонено, телефони та фотокамери здають при вході, хоча на весні, коли туди проводили прес-тур, то там знімали. А так як пам'ять в мене не дуже добра, то в текстовому описі можуть бути неточності.

Фотографій всього три, тому всіх їх під кат.

Особняк Аршавського був побудований на початку ХХ століття, при чому господар нічого не знав про "вдову, яка плаче". Але пізніше потоки дощової води зробили своє діло і в Києві з'явилися легенди. Наразі будинок використовується як готель для офіційних делегацій - на другому поверсі є спальні, кабінет, переговорні та інші кімнати. Тут гостював Пуйло та його стара шкапа, Мадлен Олбрайт і ще ряд осіб, яких я не запам'ятав.

Будинок Аршавського

Незважаючи на багатий декор - ліпнину, балясини, кахлі на камінах, картини на стінах та інше, інтер'єр будинку Аршавського не нагадує палац імператора Пшонки - його робили щоб було красиво, а не щоб виглядало багато. В очі також кидаються "пузаті" телевізори та відеомагнітофони по кімнатах - наша #злочинна влада все віддає народу, а сама не має за що купити плазму.

В цьому будинку, зокрема, знаходиться камін, на фоні якого Кучма поздоровляв усіх з новорічними святами.

Наступний будинок - дім архітектора Владислава Городецького, або будинок з химерами. Городецький будував його на своє сорокаріччя і хотів усім показати, на що він здатен. По-перше, дім збудовано на досить крутому схилі, тому з одного боку він має три поверхи, а з іншого - шість. Архітектор був затятим мисливцем, тому оформив екстер'єр та інтер'єр на тваринну тематику - ззовні живі тварини, серед яких химер немає, навіть русалок, а зсередини - черепи впольованих трофеїв. З приводу русалки - насправді, то дівчина верхи на великій рибі і ходить легенда, що це присвячено одній із дочок Городецького, яка ніби-то втопилася. Їх у нього було дві, про одну нічого не відомо. До речі, Владислав Городецький був співвласником цементного заводу, з цього матеріалу і було виготовлено будинок ніби як рекламу власному бізнесу.

Будинок з химерами

Ліпнини всередині просто до біса, тут Владислав перестарався і виглядає воно майже як палац Пшонки - тільки без позолоти. Наразі тут офіційна резиденція президента, де він приймає гостей - кімнати перетворені на переговорні та кабінети, на столах пузаті телевізори. Поверхом нижче - протокольна служба та кухня і всілякі господарські служби.

Ну і наостанок будинок Адміністрації президента. Тут нічого цікавого - велика будівля із безліччю коридорів та дверей, лише на другому поверсі якась артхаусна виставка.

АП

Ці коридори справляють гнітюче враження, відчувається, що десь поблизу працює реактор на важкій #зраді. Цікаво, а в якому вона агрегатному стані, які має властивості, як транспортується та зберігається?

Потрапити туди можна з травня цього року, якщо що.