Коли я подивився на технічні характеристики цієї фотокамери, то дуже здивувався. Пропоную подивуватися і вам разом зі мною.

1. Отже, перед новорічними святами до мого блогу в'їжджає Nikon із системною бездзеркальною камерою Nikon 1 V3.

Nikon 1 V3

В цьому дописі ми познайомимося із технічними характеристиками даної камери, її дизайном та ергономікою а також із головними перевагами даного апарату. Усі знімки можна клацати.

2. Три роки тому, коли я обирав собі фотоапарата, то звертав увагу і на лінійку Nikon 1 також. Тому наразі огляд цієї камери є подорожжю у альтернативну реальність - там, де я не купив дзеркалки. В моїх руках комплект із стандартним об'єктивом на 10-30 мм - наскільки я зрозумів, це аналог 18-55 для камер з APS-C сенсором.

Nikon 1 V3
  • Матриця: 1", 18 МП, без антимуарного фільтру, співвідношення сторін 3:2, розмір фото 5232 x 3488 точок
  • ISO: 160 - 12800
  • Фокусування: 171 точка
  • Стандартний об'єктив: 3.5-5.6, є оптична стабілізація
  • Затвор: механічний та електронний, витримка 30 - 1/16000 с.
  • Швидкість фотозйомки: 6 к/с на механічному, 10, 20, 60 к/с на електронному затворі. При двадцяти кадрах камера здатна на постійний автофокус, 60 кадрів за секунду - це не хибодрук, вона і справді так знімає, в повній якості. Тільки буфер забивається швидко.
  • Відеозйомка: 1920х1080 при 60 к/с, 1280х720 при 120 к/с, 768х288 при 400 (чотириста) к/с і 416х144 при 1200 к/с. Цифри 400 та 1200 вражають, проте роздільна здатність при цьому непрактинчно низька. Але можна вловити довільний момент, так.
  • Екран: 3", сенсорний, 1МП, поворотний
  • Видошукач зовнішній, докуповується окремо
  • Комунікації: USB, HDMI, мікрофон, WiFi, підтримка інфрачервоного пульта
  • Формати знімків: RAW (NEF) та/або JPEG

3. Головною особливістю даної камери є швидкість. Швидкість у фокусуванні та у зйомці. Якщо вам треба швидкість - Nikon 1 V3 для вас. Якщо вам треба зловити момент і заморозити його - налітайте. Єдине, що потрудіться купити швидкісну та ємну картку пам'яті, бо забивається також швидко.

Nikon 1 V3

4. Єдине, до чого було зауваження - це рівень шумів на високій чутливості. Звісно, 1" сенсор зірок з небес не хватає, тут це на рівні хороших компактів, та більше, ніж ISO 3200 варто виставляти лише у виняткових випадках.

Nikon 1 V3

5. Незважаючи на малі розміри, фотокамера досить ергономічна та продумана в плані керування. Під час зйомки під великий палець потрапляють перемикач режимів, командний диск із вбудованою функціональною кнопкою, блокування автоекспозиції та автофокусу. Також ми бачимо кнопку зйомки відео, що віднесена дещо в сторону і не натискається випадково.

Nikon 1 V3

Нижче знаходяться кнопки, що не використовуються під час зйомки, а лише для налаштування - стандартний набір. Знімати, тримаючи камеру однією рукою, можна і досить зручно.

6. Кнопки, що відповідають за перегляд фотографій, всі винесені вліво за екран. Екран сенсорний, але я так звик до кнопок, що відключив це. Також ми бачимо кнопку відкривання спалаху та вхід для мікрофону.

Nikon 1 V3

7. Спереду іще один командний диск досить незвичної конструкції, але зручний, особливо при однорукій зйомці. Справа підсвічування автофокусу і кнопка звільнення об'єктива. Іще є кільце на стандартному об'єктиві, воно електронне і не має механічного зв'язку із лінзами, проте призначення в нього лише одне - трансфокація. Ми вже спостерігали таке кільце на Canon PowerShot G7 X, так там можна було змінити його призначення.

Nikon 1 V3

8. Вбудований спалах має конструкцію, що дозволяє відхиляти його доверху, що є нормою для сучасних фотокамер такого класу.

Nikon 1 V3

9. Справа під кришкою виходи USB, HDMI та microSD - так, потурбуйтеся про це при покупці камери - як мінімум, про карту пам'яті із перехідником в комплекті.

Nikon 1 V3

10. Знизу відсік для батареї, штативне гніздо та щось схоже на гніздо для підключення бустера - хоча, насправді, тут підключається додатковий хват під руку із іще одним командним диском та функціональною кнопкою.

Nikon 1 V3

11. Екран відкидається разом із своїми кнопками і в такому положенні його треба притримувати, коли щось натискаєш. Конструкція досить тонка, тому будьте уважні при експлуатації.

Nikon 1 V3

12. Серед особливостей, також зазначу екранний віртуальний горизонт, що працює в двох осях.

Nikon 1 V3

Що-ж, час знімати.

13. ISO 1600, шумодави вимкнені.

Nikon 1 V3

14. ISO 3200.

Nikon 1 V3

15. ISO 6400 - шуми дещо неприємні, трішки втрачаються деталі.

Nikon 1 V3

16. ISO 12800, шуми дуже неприємні, не годиться для повсякденного використання.

Nikon 1 V3

Йдемо далі - більш практичні знімки. Фотокамера дуже легко зловить рухливих тварин чи дітей.

17. Собацюра непосидючий, дворовий.

Nikon 1 V3

18. Іще один експеримент - за допомогою серійної зйомки я намагався заморозити момент, коли перша крапля напою вилилася із пляшки, але не досягла чарки. Вийшло ніби якесь густе желе.

Nikon 1 V3

19. Зазначу, що частина наливки вже була випита, так що експеримент видався веселим.

Nikon 1 V3

20. Сфокусуватися на струмені до того, як він почне текти, неможливо, тому я фокусувався на чарці.

Nikon 1 V3

21. Іще один нюанс - оптична стабілізація досить дієва, дане фото зроблено на витримці в 1/5 секунди.

Nikon 1 V3

А тепер до відео.

Вогонь сповільнений з 400 к/с. Прямо Мордор.

Затвор, сповільнений з 1200 к/с.

Знову вогонь, 1200 к/с. Це вже скидається на протуберанці.

Тож у підсумку ми маємо компактну фотокамеру із швидким автофокусом та серійною зйомкою і зручним керуванням із можливістю знімати однією рукою. Хотілося б менш шумної матриці та можливості перепризначати функції кільцям, у тому числі й на об'єктиві. А на цьому в мене все, не перемикайтеся.