Цього разу вже серйозно, без Пакмена. В дописі багато технічних деталей.

Не так давно в моїй здоровій голові спонтанно виникла думка познущатися над репостерами. Технічну сторону я вигадав швидко — зробити так, щоб опубліковані зображення в моєму блозі мали нормальний вигляд, а в разі перепосту — щось з ними робилося. Можна, звісно, зловживати mod_rewrite, проте від недавніх пір в мене його немає, як і повного контролю над системою, де живе мій сайт — криза настала. Тому моя здорова голова вигадала технологію RPT — RePost Trolling і зараз я розповім, в чому її суть.

Для початку малюємо модифікатор — напівпрозору картинку, що за розмірами відповідає публікованій фотографії (800х530). Мій приклад малюється в GIMP за п'ять хвилин за допомогою градієнтного заливання. Обов'язково додати альфа-канал і зберігати в формати із його підтримкою.

RPT1

Картинка імітує засвічування фотоплівки в наслідок потрапляння на неї радіації, ви можете використати щось інше — трольфейс, наприклад. В принципі, можна скористатися CSS, де є підтримка радіального градієнту через властивість background: radial-gradient, проте вона реалізована тільки в самих нових браузерах, а для трішки старіших треба городити милиці.

Наступним кроком городимо конструкцію-контейнер для фотографії:

<table style='width:800px; height:530px; padding:0px; background-image:URL(/files/roentgen/00-zone_hazard_sign.jpg); background-repeat: no-repeat;'><tr><td style='padding:0px; margin:0px;'><div style='width:800px; height:530px;'><img src='https://lh3.googleusercontent.com/-yiYRFTbwE0U/UzkkXXmIvuI/AAAAAAAABeo/C01zOxZiKKA/s800/curtain.png'></div></td></tr></table>

Це є таблиця з однією клітинкою, фоном якої слугує наша фотографія, а всередині вставлено блок із картинкою модифікатором. яка накладається на наш фон. Приємний бонус — технічно неграмотні користувачі не зможуть скопіювати фотографію із сторінки через меню, хоча розглядати це як захист від тирення фотографій не можна.

RPT2

Такий контейнер доведеться городити для кожної фотографії, підставляючи до заготовленого шаблону URL потрібного знімку — в тім, цей процес у мене автоматизований. І на останок треба зробити так, щоб блок із модифікатором не був видимим у мене в блозі. ЖЖсти заходять сюди і пишуть CSS код:

.entry-content table div {display:none;}

Тобто, коли читач знаходиться у вашому журналі, на сторінку діють ваші стилі оформлення і напівпрозора ширма невидима взагалі. Єдина можлива засада — якщо читач подивиться ваш допис через свою стрічку друзів, що оформлена темою його блогу і ваш CSS там не діє. Тому треба заблокувати динамічне розкривання кату — я не знайшов кращого варіанту, ніж приховати справжній кат, а на його місце всунути фейковий у вигляді звичайного посилання — ви могли помітити, що коли зайти у радіоактивний допис, то він не зникає. Зробив я це так:

<p style="color:white"><lj-cut text=" "></p>

З технічної сторони все вийшло майже бездоганно, тільки Demarcos спалив усю контору — може він якраз і пробував репостити? Або я щось напартачив і помилка вилізла у його версії браузера. Хоча, в коментарях це обернулося на додаткові лулзи.

Тепер залишилося знайти жертву, охочу репостити мій шедевр. Окинувши оком назад, бачимо Ярослава Козака, який репостив мої дописи про трамвай-кафе, фабрику ялинкових іграшок і ще щось там. І тут якраз трапляється поїздка в Чорнобильську зону, з якої я роблю об'ємний класичний фотозвіт все-в-одному. Треба було іще додати дрібного підлабузництва, помістивши посилання на Добре поїхали і написавши, який Ярко молодець.

От тільки не знаю, пробував він репостити, чи ні, мовчить, не скаржиться, що фотографії псувалися. В тім, лулзи я все-ж отримав від обговорення тих дивних плям у коментарях, тому вважаю жарт таким, що вдався і можна розкривати секрет фокусу. На Пакмена, який пожирає кат, так ніхто і не повівся. Ось і все, не перемикайтеся.