1. Досить тягнути гуму, слід йти на цікаві вершини. Цього разу ми з самого ранку поїхали в Буковель, але не для того, щоб потратити багато грошей, а щоб піднятися звідти на гору Малий Ґорґан, а далі про хребту на Синяк. Цей похід був найцікавішим за краєвидами та легкими пригодами.

Малий Ґорґан

Географічно ці дві гори утворюють лінію із горою Хом'як, де ми вже були, але їх розділяє полонина Хом'яків, кудою ми будемо повертатися до Татарова

2. Маршрут пролягав через невелику вершину Бабин Погар, з якої нам відкрилися перспективи "ось сюди ми поліземо". За нею була полонина Блажів, де є колиба і три пересохлих джерела.

Полонина Блажів

3. Хребет на Синяк здалеку видається гігантською купою гігантського щебеню, як на будівництві.

Хребет Синяк

4. Під горою, на схилі, знаходиться невеликий лісок, де ростуть гриби. Я не любитель їх збирати, мої товариші трохи знайшли і вкинули увечері до супу.

Білий гриб

5. Це в суп не вкидали. Але знімати мухомори мені подобається. Колись давно в Косівському районі бачив один розміром з табуретку — але на той час не мав чим фотографувати.

Мухомор

6. По хребту ми пробиралися приблизно по такому камінні. Воно часом хиталося, посувалося — коротше, робило все, щоб турист доклав туди своєї цегли.

Каміння Ґорґан

7. В той же час на вершинах Малого Ґорґану та Синяка цілком комфортно — невеликі пласкі майданчики. Туристів небагато. На тлі іще вищі гори Довбушанка та Довбушинець, якось треба туди сходити.

Селфі на вершині

8. Із хребта видно весь Буковель і чути музику, що лунає звідти.

Буковель із Синяка

9. Вершина Синяка так взагалі затишна — дуже багато заростів жерепу, серед яких можна заховатися від вітру. Більше того, звідти визирнув чоловік, який там став заночувати з наметом. Я теж так хочу.

Вершина синяка

10. Спуск із Синяка виявився не менш красивим, але тут було вже більше людей, так як поблизу цивілізована та доступна полонина Хом'яків.

Хом'як із Синяка

11. А ось і наметовий табір на узліссі. Дуже гарне місце.

Табір

12. Полонина Синяків обжита, там є діюче господарство, а ще поруч побудували колибу-гендель, тому якщо ви шукаєте тиші спокою, то це місце не для вас. Хоча, вода із джерела, що поруч, дуже смачна.

Полонина Хом'яків

Далі ми спустилися до місця, де Женець впадає в Прут і втомлені пішли додому. Далі буде розповідь про садиби в Карпатах та прості прогулянки по навколишніх вершинах. Не перемикайтеся.