1. Сьогодні ми подивимося на один занедбаний булинок. Він такий занедбаний, зарослий навколо бур’яном та нецікавий, що не варто спеціально сюди їхати, щоб подивитися. Але я був уже там, тому все-ж завернув і подивився на абандон. Отже, мова піде за садибу фон Мекк, що знаходиться у селі Копилів Макарівського району Київської області. З Києва по Житомирській трасі до нього півгодини їзди. Навколо садиби є парк, що колись був дуже гарний, а зараз заріс також.

садиба фон мекк

2. Колись цим будинком, як і всі селом, володіла вдова залізничного підприємця Надія Філаретівна фон Мекк, а потім її син. Вони підтримували зв’язки із відомими російськими митцями і наприкінці ХІХ ст. в цьому домі гостював аж цілий Чайковский, про що висить на стіні табличка. За радянських часів будинок використовувався з різною метою — там був і військовий шпиталь, і лікарня, школа і сільська рада. Зараз будинок внесений до Державного реєстру архітектурних пам’яток, проте ним ніхто не займається і вікна та двері заколочені, щоб туди не лазили місцеві алкаші та планокури.

садиба фон мекк головний вхід

3. Взагалі то, це приватна власніть, але власник успішно змився у невідомому напрямку, кажуть, що від закону. Тому ні сторожів, ні паркану немає, ніхто за ним не дивиться, що несказанно радує місцевих алкашів та планокурів, які прогризли дірку з чорного ходу і мають із садиби хоч якусь користь.

садиба фон мекк ззаду

4. Всередині повний погром, оригінального інтер’єру, звісно, не залишилося, а дерев’яні стінні панелі та двері а-ля районна лікарня явно вказують на десятиліття буття громадським закладом. Аборигени не потрудилися відкрити заколочені вікна, тому всередині досить темно.

садиба фон мекк сходи

5. Ідеальна вписка для бомж-ночівлі, навіть матрац є. Була ідея повернутися сюди з корабликом плану, от тільки біда — я не вмію його курити і не знаю де взяти.

садиба фон мекк всередині

6. Наше щасливе минуле.

радянська стінгазета

7. В іншій кімнаті тотальний срач. Буеее. Йдемо назовні.

садиба фон мекк всередині срач

8. Парк все-ж кращий на вигляд, хоч і зарослий. Він досить великий і по алеях приємно пройтися чи покататися на велосипеді.

парк село копилів

9. Обеліск та пам’ятник ВВВ коло місцевої школи не має ніякого відношення до садиби фон Мекків, але я просто колекціюю фотографії таких обелісків, сводіваючись, що мені відкриється карта із розташуванням Грааля. Ну от і все на цей раз.

обеліск ВВВ