1. Пробігши галопом по Олександрії в неділю, я надумав у вівторок знову відвідати парк і не бігати по ньому. У мене це вийшло — сьогодні я знаходився на території майже п'ять годин і нікуди не поспішав. Фотографував скільки хотів. Намагався винайти небаянні ракурси. Побував у таких місцях парку, де якось не бував.

Олень

2. Отже, сьогодні я вам покажу дещо незвичайну Олексаднрію. До слова, як і в неділю, я сюди привів іще одного товариша, якому захотілося побачити осінній парк. В цілому, це третій друг, якому я показую парк. Минулого року він мені показував Корсунь-Шевченківський (раз, два, три).

Півень

3. Агов, шановний, а що це за курі на фотографіях? Де Олексадрія? Де золото Браніцьких? Та, власне, це і є Олександрія. Виявляється — ганьба мені місцевому, не знав — що тут є невеличкий зоопарк. Всякі там тваринки та пташки. Австралійський страус ему видає гортанні звуки — тук-тук. Іще він не фицається як африканський — працівник його тримав руками.

Страус ему

4. Чорний мігрант із спекотний Африка. Я уже писав про страусів — вони є у Золотому фазані, у Ставищанському районі, неподалік Одеської траси. Читати — раз, два. Так от, знаходиться цей зоопарк на центральній алеї (в'їзд від зупинки Гайок), по дорозі до адмінкорпусу, праворуч.

Африканський страус

5. Але тут є ексклюзивна можливість зарядити свій смартфон чи фотоапарат від розетки. Розетки дві, вони почергово висовуються із шпарин в паркані.

Свинячі рильця

6. Через рік буде неескплюзивна можливість зарядити свого українця салом. Чи не буде — чомусь не прочитав, що це за поросята, чи вони виростають великими.

Поросята

7. Бобри — їх я до цього ніде не бачив. Та і тут роздивитися не було нормальної можливості — скло брудне, а через сітку нічого не було видно.

Бобри

8. Гей, ти. Так, ти, з об'єктивом. Дай сємок. До слова, годувати тварин тут забороняється.

Єноти

9. Вигляд у зоопарку кустарний — якщо у Золотому фазані страуси бігають по величезних загорожах, воль'єри для птахів і тварин більші, то тут усе якось жалюгідненько. Сумна лисиця сидить у клітці.

Лисиця

10. Не менш сумний вовк. В нього там взагалі мало місця. Може на ніч випускати на територію парку — лякати хуліганів, що туди на ніч влазять? В цілому, серед кліток поширений типовий сільський запах пташиного двору.

Вовк

11. Нутрії — їм треба постійно щось гризти щоб сточувати свої жовті клацалки. Інакше зуби виростуть настільки, що тварина не зможе їсти і загине. Іще вони цілком їстівні — їх розводять на м'ясо.

Нутрії

12. Тварини тут до відвідувачів звикли, не лякаються, не відвертаються. Одні не зважають на людей, інші цікавляться, висовуючи носа і нюхаючи ним, як цей кріль.

Кріль

13. Куріпки, фазани, індики, павичі, хіппі у штанцях-кльош — колекція хоч і не дотягує до тої, за яку я писав, але досить різноманітна.

Курка хіппі

14. За вхід до зоопарку додатково беруть 10 гривень — власне, вартість відвідування парку також 10 гривень. Сподіваюся, за ці гроші побудують кращі і просторіші клітки та воль'єри — місця то вистачає, дерева теж. Жартую.

Курі

15. Всякі кольорові папуги завершують наш огляд. Тобто, вони при вході, але ми відразу побігли дивитися на страусів, тому папуги залишилися на останок.

Папуги

На цьому все, не перемикайтеся, скоро буде та Олександрія, яку ви очікували побачити — з алеями, ставками, лавками, архітектурними плюшками.