1. Продовжимо далі наш ознайомчий забіг Тернопіллям і сьогодні я розкажу про мою помилку в плануванні подорожі. Полягає вона в тому, що Бучач, який географічно знаходиться дещо скраєчку від усіх запланованих на другий день міст, я залишив на останок. Але коли ми в'їхали туди то зрозумів, що з нього треба було починати — чи може навіть тут заночувати.

Місто Бучач

На відміну від Микулинців, де за межами замку та костелу дивитися немає чого, чи Теребовлі, де є трішки архітектури в центрі, але вона теж не порадувала, Бучач приємно здивував прямо при в'їзді.

2. Не порадувала, щоправда, дорога від Микулинців до Бучача, але там ніби відбувався ремонт. Утім, при в'їзді почали показувати гарні порослі кам'яні мури прямо на центральній вулиці.

Кам'яні мури

3. Відразу прийшла в голову думка — це ж міні-Франик! Невисокі старі кольорові будівлі в кілька поверхів, що стоять щільно одна коло одної, дерева на тротуарах — страшенно нагадало мені "Стометрівку" у Франківську. Тільки от вулиця не пішохідна.

Вулиця Бучача

4. Яка милота! Шкода, що вулиця ще й транзитна.

Вулиця в Бучачі

5. Ратуша також на місці. Вона на реставрації, стоять риштування, поруч якісь будматеріали. Тож я її сфотографував і ми збиралися піти далі до замку.

Ратуша у Бучачі

6. Але із дверей під вивіскою музей до нас швидко вибіг чоловічок і запропонував щось показати та розказати. Як я уже писав, часу на Бучач я залишив небагато, тож ми погодилися швиденько зазирнути до ратуші.

Ратуша у Бучачі

7. Чоловічка звати Микола Козак, він тут історик-краєзнавець і гід. Розказував цікаво, здебільшого про скульптора Іоана Георга Пінзеля, який виліпив скульптури для ратуші.

Скульптура Пінзеля

8. Всередині ратуші більш менш усе приведене до ладу, навіть проводяться якісь заходи. До слова, цокольний поверх із дверима назовні раніше здавався під усіляку торгівлю, а всі чиновники сиділи на вищих поверхах.

Коридори ратуші

9. Також нам показали, де власне і відбувається реставрація. Видно якісь старі фотографії цієї скульптури, по них майстри і працюють.

Скульптура на реставрації

10. Потім ми вийшли на балкон. Видно не так далеко, як у Львові — та й центр Бучача знаходиться у долині. Але затишно. Тільки голубів тьма і звідси регулярно прибирають залишки їх життєдіяльності.

Ліпнина на ратуші

11. Ми, щоправда, не були із самого вершечку, до годинника не підіймалися, але наступного разу я сюди повернуся і виправлю цей недогляд.

Центр Бучача

12. В ратуші ми були недовго, попрощалися із Миколою і пішли до замку. За музеєм меморіал афганцям.

Меморіал афганцям

13. По ходу, зазирнули до річечки і вдихнули запах стоків.

Бучач з річки

14. Звідси видно Бучацький замок. Він сильніше поруйнований, аніж замки в сусідніх райцентрах, проте не закритий для доступу і є непоганим громадським простором.

Бучацький замок

15. Власне, в самому замку нічого більше і немає, обійшли його з усіх боків та й пішли донизу.

Бучацький замок

16. Також зазирнули в монастир ордену Василіан, де в храмі якраз проводилася служба.

Монастир ордену Василіан

17. Через карантинні обмеження, віряни були на вулиці, перед входом. Чи був хтось усередині, я не перевіряв, хоча на фотографіях інтер'єр там прикольний.

Монастир ордену Василіан

18. Ну і на останок покажу замок у селі Підзамочку, через яке ми їхали до Бучача. Він, як і микулинецький та чортківський, кимось прихватизований і зачинений. На вході висить табличка про те, що об'єкт у аварійному стані. Але дядечко, який вийшов із двору навпроти, запропонував за двадцять, чи то за тридцять гривень з носа туди зайти.

Замок у Підзамочку

19. Хоча, я до того встиг застромити камеру в одну із бійниць і побачити ширококутним об'єктивом, що там порожньо. Тож ми не погодилися.

Замок у Підзамочку

20. Але прямо за замком відкривається широка зелена галявина, що плавно спускається до річки. Там, під стінами, на гарній травичці, у тіні деревця, ми й пообідали.

Замок у Підзамочку

Тож я в Бучач обов'язково повернуся. Думаю, це буде подорож південним Тернопіллям, яку я почну звідси або із сусіднього Чорткова, але це буде уже в наступні роки. Можна буде також взяти і гіда. Не перемикайтеся.