З вівторка, коли я писав про відпочинок на базі Деснянсько-Старогутського національного природного парку, в мене виникло декілька думок, які можуть виявитися для вас корисними, якщо ви захочете туди їхати — а ви захочете, прочитавши сповнений ботаніки, латини та солодкого шишкового варення допис від Слави, з яким ми їздили.

1. По перше — транспорт. База відпочинку знаходиться в лісі, неподалік від села Очкине, до якого можна добиратися як із Середини-Буди, так і з Шостки. В першому випадку вам можна приїхати з Києва "регіональним експресом підвищеного комфорту" Київ-Шостка — він і справді підвищеного комфорту в поівнянні з електричкою Київ-Зернове, якою ми їхали до Середини-Буди, проте сидіння в ньому якісь не анатомічні і за три з половиною години сидіння затерпли задниці. Але, в будь-якому разі, треба, щоб вас на місці зустрічали.

Прогулянка лісом увечері

2. Наступне питання стосується комфорту проживання. Ну, за пошарпані вагончики з нормальними меблями всередині, я писав — хочу додати, що вагончики знаходяться в сосновому лісі і прикриті від сонця. По друге, над вікном розташований великий козирок, тому всередині не було ні жарко, ні душно. І, по третє, на вікні вагончика знаходиться протимоскітна сітка, тому комарі нас не діймали. В принципі, комарі нас не діймали, хоча на вечірні та вранішні прогулянки я одягав штани та одяг з рукавами. Іще не забув политися репелентом.

Порожнє дупло сови

3. Не варто розраховувати на те, що тільки-но ви вийдете в ліс чи випливете на річку, як навколо вас відразу зарояться птахи, забігають кабани, вовки та лосі і ви наробите шикарних фотознімків. Ви можете взагалі нічого цікавого не побачити, а особливо коли з тріском ломитеся через ліс. Щоб сфотографувати якусь цікаву живність, треба вираховувати, де вона живе чи буває і засідати там дуже надовго.

Жуковий парламент

4. Навіть якщо ви поступите згідно народної приказки "Хто рано встає, тому і Бог дає", все одно можете нічого цікавого не побачити і будете знімати какашку на дорозі чи недогризену мурахами сірозубку.

Гівнофотограф

Тому, якщо хочете фотографувати цікаву живність, то або йдіть в зоопарк, або купуйте хорошу фототехніку, маскувальну сітку і запасайтеся великою кількістю бажання та терпіння.