Гейб Ньюел, співзасновник і генеральний директор Valve, минулого року висловив своє фе з приводу Windows 8, а ще сказав, що ігри будуть на Linux. Схоже, що це було не просто базікання, бо певні просування у цій справі відбуваються. Не знаю за SteamBox — я не ігроман, щоб витрачати гроші на приставку, проте версія клієнта Steam для Linux виявилася цілком робочою. Тут варто зробити невеликий відступ — Клапани випустили версію лише для Ubuntu. Звісно, вони не могли випустити пакунок для всієї армії дистрибутивів Linux, проте для найпоширеніших гілок — варто було-б. Або зробити статичний пакунок.

Я використовую Debian і цілком справедливо вирішив, що версія для Ubuntu мені все-ж підійде — основа то одна. Але я використовую стабільну гілку Debian Wheezy, а у ній версії програм одно-двох річної давності, тоді як Ubuntu робиться із експериментальної гілки із самим свіжим софтом — при спробі встановити клієнта у себе я виявив, що його не влаштовують версії наявних у мене в системі бібліотек. В тім, це не стало перешкодою, бо знайшлися ґіки, які проблему вирішили, зібравши пакунок саме для моєї версії Debian. Я його встановив і без проблем запустив.

Steam for Linux

Отже, в магазині я побачив, що під Linux уже портовано велику кількість ігор — не всі, але обирати є з чого. При чому, ігри не тільки примітивні та невеликі простенькі інді-цяцьки, а-й цілком серйозні комерційні проекти: наприклад, цілий Orange Box, ще-й недорого.

В каталозі є і безкоштовні ігри, зокрема, Team Fortress, Dwarfs та декілька демок. Пробна версія Amnesia запустилася на ура, подивлюся, як запустяться інші. Якщо так само гарно — можна буде не пошкодувати трішки грошей щоб підтримати розробку ігор на Linux. Дивись і потіснять Windows колись.