Сьогодні я ступаю на дуже слизьку стежку — спробую порівняти між собою дві дзеркальні фотокамери середнього діапазону: Nikon D7200 та Canon EOS 80D. З обома апаратами я їздив у діаметрально протилежні подорожі — на Nikon знімав задимлений Кривий Ріг, а на Canon свіже повітря Карпат. Раніше я вже порівнював Nikon D5500 проти Canon EOS 750D, але там було простіше: по перше, камери нижчі класом, по друге, там була явно видима різниця, що було видно і в цифрах характеристик, і при роботі з фотоапаратами. В даному випадку апарати йдуть поруч і якщо один виграє в одному місці, то поступається в іншому.
Я буду порівнювати як характеристики та результати вимірів, так і за власним досвідом зйомки на обидві камери, при чому останнього буде більше. Допис не претендує на істину в останній інстанції, приймаються конструктивні аргументи чому автор неправий.
Обидві камери зручні. Можна на ходу, не відриваючи ока від видошукача, швидко змінювати експопару, ISO, режим вимірювання експозиції, автофокусу та точки фокусування. Хват повністю вміщує мою руку, всі потрібні для зйомки елементи керування знаходяться під пальцями правої руки.
За пунктами 4 та 5 D7200 отримує невелику перевагу.
За пунктом 5 D7200 отримує перевагу.
Якщо дивитися на результати лабораторних вимірів на DxO Metrics, то Nikon трішки менше шумить і, крім того, дозволяє вмикати більшу чутливість матриці в налаштуваннях. Розглядаючи свої знімки на ISO3200 я помітив, що D7200 зберігає більше деталей, проте вище вже відмінності не помітні. Користуватися ISO 6400 в обох камерах вже треба обережно, а 12800 годиться тільки для публікації зменшених знімків в Інтернеті.
Тому в цьому раунді Nikon має невелику перевагу.
За пунктом 4 ми маємо паритет.
В цьому раунді Canon має перевагу.
За пунктом 2 перемогу віддаємо EOS 80D.
На початку продаж обидві камери коштували однаково, проте D7200 вийшла на рік раніше і зараз коштує відчутно дешевше, тому Nikon в цьому пункту перемагає.
Якщо подивитися на результати вимірювання від DxO Metrics, то там вказано, що Nikon має трішки більший динамічний діапазон матриці, проте на практиці з обома камерами варто бути уважним при зйомці сцен із, скажімо, яскравим небом чи снігом щоб не випалити пікселі. Розглядаючи свої знімки в RAW з обох камер я не помітив переваги жодного бренду. Тому в цьому місці перемагає Fujifilm X-T2, але це камера іншого класу та ціни, тому я не виніс динамічний діапазон в окремий раунд. Якщо порахувати перемоги в раундах — незначну в 0,5 балів, значну в 1 — то вийде рахунок 3,0 проти 2,0 в користь Nikon D7200.
Можливо раунд про ергономіку надто суперечливий, нехай буде 2,5 проти 2,0. Якщо по характеристиках камери зі змінним успіхом тягалися між собою, то в останній момент все вирішила ціна. D7200 мені подобається більше, зокрема тому, що я практично не знімаю відео, в чому Canon кращий. Проте я дуже вболівав за EOS 80D по тій причині, що в Nikon розслабили булки і я хочу, щоб Canon їх колись провчив.
Запрошуються в коментарі фотографи, які розкажуть мені, чому я не правий (або правий), що я невірно оцінив можливості камер, невірно розставив пріоритети та нараховував бали. Ну і на цьому в мене все, здорової вам конкуренції, не перемикайтеся.