Сьогодні ми продовжуємо прогулянку по Закарпаттю — зокрема, зараз я покажу вам всякі баянні види Ужгорода. Небаянні фотографії я приберіг для бонус-дописів, що будуть завтра опубліковані кишеньковими ботами, поки я буду лазити по чергових цікавих місцях.

1. Взагалі, Ужгород мені сподобався, я-б тут пожив — саме місто дещо менше навіть за Білу Церкву, знаходиться на рівнині, проте до Карпат рукою подати. От тільки є побоювання за свою печінку — все-ж Закарпаття це регіон великої кількості недорогих хороших вин.

Вулиці Ужгорода

2. Почнемо свою прогулянку в пішохідному центрі міста. Це десь як "стометрівка" у Івано-Франківську, проте вулиці вужчі і поверхів менше.

Центр Ужгорода

3. Для того, щоб не заблукати, присутня навігація по місту — як і у вигляді туристичних вказівників...

Туристичні вказівники

4. ... так і у вигляді глобуса Ужгорода. Так-так, це вам не плоскі стенди із мапами та хіпстерською інфографікою, а те, що можна помацати і покрутити.

Глобус Ужгорода

5. Десь поруч пам'ятник інтелігентному електрику, чи то ліхтарнику, дяді Колі, який читав книги і лагодив праски та вимикачі одиноким жінкам, про що історія умовчує.

Дядя Коля

6. Виходимо на набережну річки Уж — гарне місце для відпочинку увечері, гадаю. І качечки плавають по річці.

Річка Уж

7. Липова алея прекрасна, проте в Києві є крутіша — алея липових каштанів.

Липова алея

8. Нагадаю, на календарі 16 листопада, а тут іще повно зеленого листя. Якась декорація до ельфійської казки, чи то до фільму Аватар.

Дерево обплетене

9. По набережній бігають стерилізовані собаки з бірками у вухах.

Стерилізовані собаки

10. Іще на набережній стоїть гарна синагога. Взагалі, Ужгород багатоконфесійне і досить релігійне місто.

Синагога

11. В неділю зранку з усіх сторін лунають крики муедзінів проповіді та молитви. З цього храму, що є одним із візитних образів Ужгорода, через колонки голосно лунала проповідь українською мовою, проте з інтонаціями доктора Брінна із Half Life 2.

Храм

12. А ми, тим часом, йдемо до ужгородського замку, де зараз розташований краєзнавчий музей і ошиваються натовпи туристів — ми вийшли рано, тому проскочили перед ними.

Ужгородський замок

13. В замку можна фотографувати окрім залів із іконами та зброєю, але ми до них не добралися, схоже. В цілому, він більше схожий на палац, аніж на замок.

Вхід до замку

14. До рову, з одного боку, можна спуститися і, за наявності часу, знайти трішки небаянний ракурс. Під вхідним містком розташувалася кафешка.

Замковий рів

15. За стінами невеликий парк зі статуями та лавками. Голий Геракл мочить гідру навіть під обідком унітазу.

Парк в замку

16. Взагалі, всередині якось не відчувається, що ти в замку, на відміну від Хотина чи Меджибожа, тут просто палац із парком.

Парк в замку

17. В куточку скромно притулилася дирекція замку.

Дирекція замку

18. Легенда гласить, що до тих, хто сильно захоплюється святом вина, приходить чорна білочка. Ледве вловив її в кадр.

Чорна білка

19. Пройдемо далі, до музею. Він видався мені не цікавим — все це я бачив в інших музеях. Народний одяг та речі, музичні інструменти. В музеї Карпатського біосферного заповідника навіть давали подути в трембіту, а тут ні-ні, не зачіпай нічого.

Краєзнавкий музей

20. У внутрішньому дворику глибокий колодязь — я спочатку подумав, що це боргова яма, як у Кам'янці-Подільському.

Колодязь

21. Найбільше мені сподобалася кімната викладача — я-б пожив, щоправда, протопити важкувато. І видно, настільки товсті стіни в замку.

Кімната викладача

22. Виходимо з замку, йдемо обідати — зустрічаємо правильний погляд на те, яким має бути патріотизм.

Патріотизм

22. Банда бородатих Ну і бородатими дядьками закінчуємо нашу прогулянку по Ужгороду.

Бородаті дядьки

По Закарпаттю це іще не все, в наступні дні будуть бонус-треки із небаянними фотографіями та відео. Не перемикайтеся.