1. Ми знову виходимо до залізниці, але не для того, щоб зловити дизеля, а просто звідти починаються пішохідні маршрути на найближчі вершини. І просто поруч із нами простенький-препростенький маршрут на гору Свинянка з вершиною на рівні щось над 1100 м. Не забуваємо, що Микуличин розташований десь від 750 м, тому це підйом для розім’ятися, все-ж тільки приїхали.

Залізниця в Микуличині

2. До цього я в гори вилазив востаннє у 2000-му році, уже встиг забути все, тому всі пейзажі призводили до відкривання мого рота та натискання кнопки затвору. До речі, на такій висоті уже немає комарів, а вище і мух не помітно.

Залізниця в Микуличині

3. Відхиляємося від залізниці уверх, там поляна, сінокоси і старі хатки.

Старі хати в Микуличині

4. Велика кількість папороті. Входимо в ліс.

Папороть в карпатах

5. Мох, покритий якимось листочками — я не ботанік — м’яко, ходиш, як по перині.

Мохи

6. Лісова дорога. Насправді, для тих, хто не може, або не хоче багато і важко ворушити своїми ногами, але має гроші, завбачливі гуцули пропонують смердючі поїздки на навколишні гори. Про це буде в наступних дописах.

Лісова дорога в Карпатах

7. Трутовики, здається, витримають людину, якщо по них лізти.

Трутовики

8. Акційні Blackberry для тих, хто відвідав Карпати. Одним із каменів спотикання на маршрутах стали кущі із усілякими ягодами, у яких туристи постійно застрягали.

Чорниця

9. Минулого разу мене питали, чи сам я поїхав. Звісно, ні, бо для цього я недостатньо знаю Карпати. І справа не у знанні стежок по горах — вони там промарковані, бери карту і йди, а у таких питаннях, де краще поселитися, як планувати поїздки по околицях, де пообідати, що взагалі там можна цікавого побачити, що, в решті, взяти у дорогу. В принципі, при великому бажанні, можна знайти все в інтернетах, але я, як людина в цьому недосвідчена, вирішив приєднатися до Ярослава Козака, який давно займається організацією турів. А ще він хоче відкрутити голови тим, хто смітить пластиком у горах. Іншу інформацію про Ярослава знайдете самі, в ЖЖ він присутній.

Ярослав Козак

10. Упс, здається, група знову застрягла в кущах.

Малина

11. Виходимо з лісу і ступаємо на дорогу в небо. Власне, чому я обізвав поїздки сюди смердючими, бо бачив, як на понижених передачах наверх повільно видирався УАЗ-452Д, радуючи своїх пасажирів в кузові неперевершеним вихлопом — яке там гірське повітря, які смереки?

Дорога в небо

12. Зверху хатки. Там, напевне, ніхто не живе, просто використовуються як господарські будівлі.

Хати на схилі

13. Кожні 50-100 метрів пейзажі міняються і вже не знаєш, що фотографувати. Ця лихоманка пройде за декілька днів, рот уже не буде так відкриватися широко на кожному кроці.

Гірські пейзажі

14. Це іще не кінець підйому, ліземо на вершину. З погодою нам повезло — за час поїздок та вилазок, ні раз не захопив дощ, хоча дощовики у всіх були з собою. Сьогодні взагалі смалило Сонце і вся випита мною водичка, хоч я її заливав строго у рот, опинилася на футболці.

Вершина Свинянки

15. Микуличин з висоти. Так ось, я за вилазку спорожняв півторалітрову пляшку води. А якщо натрапляли на джерело, то поповнював запаси і пив іще. Так, я водохльоб. Далі навчився трішки економити.

Микуличин з висоти

16. Група, тим часом, застрягла і плямкає в чергових кущах.

Малина

17. На вершині інформаційні таблички і місце для відпочинку, куди ми всілися пообідати.

Місце для відпочинку

18. Повсюди клацають затвори. Вид на навколишні гори.

Вид на гори.

19. Школота вважає за потрібне залишити за собою пам’ять, щоб їх згадували незлим тихим словом.

Сліди школоти

20. Від Свинянки йде хребет на інші вершини, зокрема, на Круглоявірник. Ми трішки прогулялися в ту сторону.

На Круглоявірник

21. Види щоразу міняються, хочеться там політати.

Види Карпат

22. Іззаду Микуличин та Яремче. До речі, фото тунелю, дороги та Прута в минулому дописі зняті десь звідси.

Вигляд назад

23. Знак не тільки повідомляє нам, куди йти, а-й натякає на спорідненість заходу України із заходом Сполучених штатів — вуйки — то гірські ковбої.

Постріляний дороговказ

24. Вдосталь нафотографувавшись, ми спускаємося донизу. А так не хочеться залишати важко набрану висоту.

Микуличин з Свинянки

25. Ховаємося від спекотного Сонця в лісі.

Сонце пробивається крізь листя

26. І скоро опиняємося в селі.

Старі хати

В найближчих планах написати — легка, завуальована реклама садиби, де ми жили, особливості колісного пересування по Карпатах та вилазка на іншу вершину. Не перемикайтеся.