Продзвенів дзвінок на урок. В яскраво освітлений сонцем клас забігли діти і почали похапцем готуватися до заняття. Слідом зайшла об’ємних габаритів вчителька:

— Добрий день, діти! Сідайте. Давайте ми пригадаємо правила спільного вживання слів. Скажіть, чи можна в одному реченні писати слова "ігровий" та "практичний"? Оленко?

— Ні, не можна. Тому що в ігрових моделях всі функції та характеристики зав’язані на найвищу продуктивність та яскравий дизайн, а тому практичність залишається поза увагою.

— Правильно, Оленко. Але сьогодні ви дізнаєтеся, що в цього правила є винятки. І ось один із них.

Вчителька дістає і кладе на стіл Acer Predator XB271. Іще його називають просто XB1. Це ігровий монітор, що також годиться для повсякденної зручної роботи.

Загальний вигляд

Відразу прошу пробачення за галімі водяні знаки — на мій сайт занадився тирити огляди москальський плагіатор.

Технічні характеристики

  • Діагональ: 27".
  • Матриця:3840 x 2160, IPS.
  • Формат зображення: 16:9.
  • Частота оновлення: 60Гц.
  • Час відгуку матриці:4 мс.
  • Яскравість дисплея: 300 кд/м².
  • Контрастність:1000:1.
  • Відеовходи: HDMI, DisplayPort.
  • Додадткові входи: 4 x USB 3.0, аналогове аудіо.
  • Звук: 2 х 2Вт.
  • Підставка: зміна висоти, нахилу, поворот.
  • VESA: 100 х 100 мм.
  • Додаткові функції: покращувачі кольору, захист від синього світла, NVIDIA G-SYNC, OSD-приціл, OSD-індикатор частоти оновлення.

Існує друга модифікація цього монітора — із роздільністю 2К, проте має частоту оновлення в 144Гц та дещо більшу (350 кд/м²) максимальну яскравість. Також Acer вже випустила оновлений варіант цього монітора — XB2. Я цей взяв на огляд тому, що його нахвалювали інші оглядачі і мені стало цікаво — за що?

Комплект постачання

В коробці я знайшов два кабелі живлення під різні розетки, HDMI, DisplayPort, USB та море різноманітних буклетів, гарантій та наклейок. Сама упаковка досить велика, але її реально нести за ручку одному.

Комплект постачання

Дизайн

Acer Predator XB271 поєднує в собі дизайн робочого монітора із ігровими нотками. В першу чергу, погляд падає на дуже тонку рамку навколо дисплея, через що сам монітор виглядає досить компактним.

Тонка рамка

Під екраном знаходиться безель, що трохи виступає вперед. На ньому розташовано логотип Predator та органи керування.

Безель

Ззаду нічого незвичайного немає — типовий дизайн робочого монітора Acer.

Вигляд ззаду

Приналежність до ігрової серії видає лише нога із яскравими елементами дизайну.

Вигляд ззаду

З лівого боку видно два порти USB. Вони знаходяться під самою рамкою екрану, тому не треба тягнутися далеко чи шукати рукою виходи щоб вставити флешку.

Вигляд зліва

Справа немає нічого.

Вигляд справа

Виконано Predator XB271 із грубого пластику, монітор має ззаду велику кількість вентиляційних отворів.

Логотип

Функціонал

Перше, що вирізняє монітор з поміж чисто ігрових конкурентів це нога. Вона тут така, як у хороших робочих моніторів: дозволяє змінювати висотку екрану, нахиляти його та повертати.

Нога

Підставка також містить елементи фірмового дизайну, такі само, як ми бачили у Predator Z35. Вони хоч і пофарбовані в яскравий червоний колір, проте не займають багато візуального поля, а тому добре виглядають.

Нога

Ніжки досить широкі, тому монітор стоїть на столі впевнено. Хоча, для мене це не критично, оскільки слони поруч зі мною не живуть.

Шарнір

Для транспортування підставка знімається — окремо відкручується також нога, тому монітор в коробці відносно компактний. Також зазначу наявність органайзера для кабелів у підставці.

Підставка

Механізми підставки добре відрегульовані, тому підйому та поворот досить легкі.

Повернутий монітор

Кнопки не мають підписів, при натисненні однієї із них з’являється меню з позначками, що є постійною практикою в хороших моніторів. Підтримується зберігання профілів налаштувань, різні покращувачі картинки, захист від синього світла, апаратний курсор, лічильник частоти кадрів. На відміну від Predator Z35, немає вбудованого підсвічування та розгону (є у 144-герцовій версії).

Кнопки

Порти USB 3.0 розташовані зручно — два знизу і два збоку.

Порти

Виробник також не побоявся відмовитися від застарілих VGA та DVI-портів. Із аналогових входів лише аудіо, хоча й в ньому я не бачу потреби, враховуючи, що звук нормально йде через цифровий відеовхід.

Я їх так хвалю, бо звик до такої конструкції в моєму моніторі Dell. Але нічого зручнішого я поки й не бачив.

Бокові USB

Знизу також знаходиться вхід живлення. Блок внутрішній, виробник заявляє працездатність монітора в діапазоні напруги від 100 до 240В.

Живлення

Якість зображення

На жаль, я не маю калібратора щоб заміряти кольорове охоплення, але пишуть, що воно тут досить велике. Немає нарікань також на кути огляду — вони тут відповідають класу монітора. Час реакції матриці не рекордний, але як я вже писав, Predator XB271 — симбіоз ігрового та робочого екрану. Також я не маю настільки продуктивної відеокарти щоб реалізувати ігровий процес на 4К. Хоча, пробував запускати в такій роздільності старенький Half Life 2 — працює добре.

Висновки

Коштує таке задоволення у нас недешево: до 1000 портретів попередників Дональда Трампа. Якщо порівняти ціни та характеристики із нечисельними конкурентами, то це нормальна ціна: комбінацію із 4K-IPS матриці такого розміру та недешевої технології G-Sync за менші гроші ви не купите.

Логотип

— Отже, діти, якщо ви хочете вживати слова "ігровий" та "практичний" в одному реченні, то варто додавати слово "недешевий". Але в цьому разі ви зможете не тільки гратися, а й, приміром, працювати із великими графічними пакетами, в яких роздільність 4К буде дуже доречною. Також вам буде забезпечена добра ергономіка монітора та збалансований дизайн.

Монітор

На цьому в мене все, скоро буде продовження туризму та фотокамери, з якими я бігав по Карпатах. А ще я знімав багато відео. Не перемикайтеся.