Діалог нещодавно:
Я: — Acer, в мене тут ігровий системник на тесті, дай свого ігрового монітора поганяти.
Acer: — Нам треба відеоогляд на нього.
Я: — Ну, в мене ні фону, ні світла немає.
Трохи пізніше:
Acer: — За зйомку відео ми домовилися, надішлемо тобі монітора, а ти напишеш сценарій.
Я: — Гаразд, чекаю.
Через день:
Я: — Ви ще й здоровецького комп'ютера вислали? В мене і так місця небагато.
Acer: — Хі-хі. Грайся.
Навесні я робив експрес-огляд вершини харчової ланки в екосистемі продукції Acer — ігрового системного блоку Predator G6 та монітора Predator Z35. Цього тижня все це добро побувало в мене вдома і займало значну частину мого скромного житла. І про монітор я хочу написати знову.
Нагадаю, що це 35" увігнутий ігровий монітор із VA-матрицею та стильним дизайном.
Із якістю картинки, яскравістю та кутами огляду в нього все гаразд. Роздільна здатність невисока за сучасними мірками — 2560 x 1080 точок. Утім, вам не знадобиться ультрапродуктивне залізо щоб реалізувати потенціал цього монітора. Співвідношення сторін 21:9.
В монітора класна підставка — вона дозволяє легко підіймати та опускати його однією рукою. Поворотного шарніра немає, але я не уявляю, для чого треба повертати увігнутого ультраширокого монітора.
Підписів на кнопках немає, вони з'являються в меню. Монітор підтримує частоту кадрів до 144 Гц в штатному режимі і до 200 Гц в розгоні, проте там виробник не гарантує бездоганної якості. Я пробував розганяти, артефактів не помітив, проте наявне в мене залізо 200 fps ніяк не тягне. Підтримується G-Sync.
Є підсвічування під екраном, воно може світити як рівномірно, так і мигати та переливатися, може також мінятися залежно від fps. Я знайшов в цьому практичну нотку: виставив білий колір на максимальну яскравість і вийшла маленька настільна лампа.
А ви бачили монітори з вбудованою настільною лампою? Зручно, а що.
Ззаду є USB-хаб на 4 виходи. Виявляється, до нього легко звикнути і можна вставляти флешки наосліп. Крім того, в моніторі досить гучні і непогані вбудовані динаміки по 9 Вт — при використанні цифрового підключення до комп'ютера навіть відпадає потреба в аналоговому аудіокабелі.
Ціна. Ясно, що такий монітор буде досить дорогий, проте останнім часом він значно упав в ціні і коштує дуже конкурентно, порядку 22-23 тисяч гривень. Якби я мав більший достаток, то побіг би купувати, він мені сподобався.
Головне питання — а навіщо він такий? Словами відповісти не можу, це треба за ним посидіти. В іграх працює периферійний зір, монітор займає весь простір перед вами і більше занурює вас у гру. Але попереджаю — не сідайте за нього, якщо не можете купити. Бо після цього мій власний 24" плоский монітор здається малесеньким і випуклим.
І останнє — в цього монітора я не знайшов ніяких явних недоліків, тому він оголошується претендентом на відзнаку "Золота сова 2016", яку буду видавати в кінці року. Відоогляди покажу, як їх випустять, а завтра буде той системник, заради якого я і просив цього монітора.