1. Завершаю свій хотинсько-кам'янецький вікенд фотографіями нічного Кам'янця. Їх небагато, проте вони варті окремого випуску. Заодно підіб'ю підсумки про цю подорож. Вибачайте за примітивний неоновий ефект на обкладинці, вже давно не брав до рук пензликів у GIMP'і.

Нічний Кам'янець

2. Маршрутка Чернівці-Хмельницький повертає до автовокзалу, я-ж вийшов на перехресті та пішов пішочком в центр. Відповідно, перше, що я побачив — це Новопланівський міст і він вночі красивий. В принципі, всі освітлені мости вночі красиві — таких видів можна і в Білій Церкві назнімати.

Новопланівський міст

3. Попри це, приїжджати до Кам'янця варто із ночівлею і подивитися нічне місто обов'язково. Я іще мало походив — але із мосту видно, що Гончарська вежа освітлена, а із Турецького мосту видно, що Польська також сяє. Телефон не вражає якістю нічних фотографій, тож старій дзеркалці рано на пенсію.

Вид на каньйон Смотрича

Я вважаю поїздку вдалою якщо після неї мені хочеться ділитися враженнями і є що розказати. Чим більше вражень, тим краща була подорож. Окрім того я, готуючи випуски до публікації, переживаю враження іще раз — подвійна вигода.

4. Нічна Троїцька площа і вид на Зарванську вулицю, там де була вулиця червоних ліхтарів. На той момент я іще цього не знав, а то би пройшовся.

Троїцька площа

5. Нічна церква Пресвятої Трійці.

Храм Пресвятої Трійці

Я готувався до приїзду в Кам'янець-Подільський: дізнавався про те, що тут можна побачити і приблизно розпланував, як я це буду дивитися. І місто відкрилося підготовленому туристові, видавши усе, що я хотів побачити.

6. Нічна ратуша. Тут життя вирує і чути звуки закладів вечірнього харчування.

Ратуша

Я би навіть сказав, що місто видало мені більше, аніж я хотів. Видало стільки, що я за цілий день просто не встиг обійти геть усе. Тож тепер всім запевняю — сюди треба їхати на повні вихідні.

7. Особливо мені сподобалися площа Вірменський ринок та вулиця П'ятницька за нею.

Галерея мистецтв

8. Я думав, що у мене немає фотографії руської ратуші, але вона є, тільки нічна. Я тут ходив пару разів.

П'ятницька вулиця

9. Такі затишні вулички. Люди, які тут живуть, уже звикли до цієї краси.

П'ятницька вулиця

10. А от вулицю Домініканську та костел святого Миколая мало не пропустив і зняв уже під кінець, перед від'їздом.

Домініканський костел

В будь якому разі, я цією мандрівкою задоволений як слон. Звісно, до наступної такої подорожі буду краще готуватися. В ідеалі — отримати подібний хороший туристичний путівник іще до початку. Куди поїдемо? Чернівці? Одеса? У Львові я двічі був, але теж дуже давно і теж можна поновити.

11. Нічний Тринітарський костел. Ченці-тринітарії займалися фандрайзінгом збором коштів на викуп християн із мусульманського полону. Коротше, фінансували терористів, як зараз сказали-би. Цю тему розкрито у скульптурах на фасаді будівлі.

Тринітарський костел

12. Тринітарський костел освітлений їдучою зеленою неоновою рекламою музею замків-мініатюр на Вірменському бастіоні. Зараз він належить греко-католицькій громаді.

Тринітарський костел

13. Спускаємося до Замкового мосту, дивимося на замок. Я в темряві пропустив, що збоку є гарний оглядовий майданчик, тож сфотографував фортецю разом із ліхтарями мосту. Декілька років тому нічна підсвітка замку включала в себе червоні вогні на шпилях, що мало дещо недоречний вигляд — тому наразі їх прибрали.

Замок здалеку

14. Вхід до замку. Світло тут нормальне, не як у Хотині, що ледве видно. Далі я уже не ходив, бо перед цим набігався по Хотинській фортеці, був втомлений і хотів вечеряти, в душ і до ліжка. Тому і вечірніх фотографій маю небагато.

Замок коло входу

15. А це теж частина вечірнього Кам'янця-Подільського, так ось.

Пиво

І на цьому по подорожах за 2021 рік усе. Завтра іще буде загальний підсумок за рік, не перемикайтеся.