Раніше я думав, що мені потрібен світлий об'єктив із фіксованою фокусною відстанню на 35 чи на 50 міліметрів. Я би ним робив боке і дуже різкі знімки. Але для 16МП матриці із низькочастотним фільтром у моїй фотокамері цілком вистачає різкості тої оптики, що я маю. А художні фото мені якось не зайшли. І тут я взяв у представництва Nikon одне особливе скло.

Nikkor 10-24

Коли ви дивилися фотографії із полтавського авіамузею, чи не помітили, що у військовому літаку Ту-160 якось забагато місця в кабіні? Насправді там тісніше.

Вся кабіна

Сидячи в кріслі пілота я легко фотографую всю панель приладів цілком. Це один знімок, не зшита панорама.

Панель керування

Взяв я на познімати дуже ширококутне скло Nikon DX AF-S Nikkor 10-24mm 1:3.5-4.5G ED. Воно призначене для фотокамер із матрицею APS-C, тобто я на своєму Nikon D5100 отримав дуже широкий кут огляду. На вигляд лінза проста, має лише перемикач автофокусу та індикатор відстані фокусування. Але досить недешева.

Об'єктив

Ту-95 тісний літак. Рюкзака там краще знімати, інакше буде проблемно розвертатися всередині. Але на світлині цього не видно.

Просторий інтер'єр

Через видошукач у Ту-134УБЛ видно до біса місця у салоні. Хоча, в дійсності він трохи довший за маршрутку і такий же вузький. 10-24 абсолютний антипод телевикам — вони стискають простір, а він навпаки — збільшує.

Довгий інтер'єр

Так же багато місця в кабіні Ан-2, фотограф без проблем захоплює всю кабіну за шириною.

Вся кабіна

Навіть при зйомці екстер'єру цей об'єктив буде корисним — ну, я міг відійти, але там треба було влізти в кучугури снігу. А є випадки, коли відійти ніяк.

Екстер'єр літака

Ось навіть вулична зйомка. Полтавський краєзнавчий музей, вид із протилежного боку вулиці, фокусна відстань — 18мм, моє скло. Весь будинок в кадр не увійшов. За спиною парк, тобто дерева і кущі.

Знімок на 18мм

Ось все те саме, тільки через 10 міліметрів. Набагато краще.

Знімок на 10мм

На жаль. я собі зараз не можу дозволити цей об'єктив. Дешевші аналоги є, але не набагато, тому я їх не розглядаю. До слова, із ширококутним склом від Olympus я знімав також підземелля Василіанського монастиря в Умані. Я думаю, ширококутне скло може знадобитися навіть в Карпатах, коли треба охопити декілька вершин у композицію.

І на цьому в мене все, широкого вам кута огляду, не перемикайтеся.