1. Продовжимо наше знайомство із Ґорґанами і сьогодні піднімемося на сусідній із Хом'яком хребет — Явірник. Туди я ходив сам, бо мої компаньйони покотилися до Буковелю купатися в місцевому озері молодості. На відміну від Хом'яка, тут було зовсім обмаль народу, за весь день я зустрів туристів лише тричі. Але гора була значно цікавішою і важчою у підйомі.

Хребет Явірник

2. Почав підійматися я маркованим маршрутом від того ж шлагбаума, де Женець впадає в Прут, лише в інший бік. Спочатку підйом був легким та невимушеним, я дуже швидко набрав метрів чотириста висоти і вийшов на галявину коло вершини Круглоявірника. Там по хребту йде дорога із Свинянки і я подумав, що якщо швидко впоратися, можна спуститися в Микуличин за пивом. З цими намірами я пішов в протилежному напрямку.

Вершина Круглоявірника

3. Скоро, майже не спиняючись на перекур, я прийшов на надзвичайної краси полонину Явірник. Я би тут хотів стати з наметом, але цього разу обрав матрацний туризм. На тлі Явірник Ґорґан, який здається маленьким горбочким, але це тільки здається.

Полонина Явірник

4. На полонині закинуте господарство, але поруч є діюче джерело води.

Полонинське господарство

5. Далі я увійшов до лісу. Тут видно, що тут іноді ходять туристи, між травою стежку видно, а ось під деревами дуже погано. Маркування немає, точніше є любительське, тому легко втратити шлях. Я користувався навігацією із OSMAnd, тому досить швидко дійшов до вершини.

Ліс на схилі

6. Вершина являє собою хребет із великих брил, по яких довелося дертися догори. Але там досить не високо і я розраховував скоро повернутися назад і спуститися в Микуличин по пиво.

Камінці

7. Ось уже й хрест, що в цій місцевості може означати вершину, але не цього разу. Це лише початок хребта.

Перша вершина

8. Я присів й оглянувся — вид на Хом'як з іншого боку, під ним полонина Хом'яків.

Вид на Хом'як

9. Далі по хребту виднілася наступна купа каміння і я думав, що це вже вершина. А далі іще одна, іще, іще. Ходити по каменюках було не легко і страшнувато, бо витягнути звідси мене нікому, благо мобільне покриття діставало.

Наступна вершина

10. Не пригадаю, скільки раз я так обманувся, але до справжньої вершини таки дістався — правда, сподівання встигнути на пиво вже розтали, та й пензлювати аж до Микуличина вже не хотілося.

Головна вершина

11. Вершину Явірника Ґорґана характеризує камінний виступ, під яким я перепочив від Сонця. Там побачив, що донизу є стежка, якою можна спуститися на стару дорогу вздовж гори, щоб не стрибати назад півкілометра по каменюках. Дорога є на картах — як на паперових, так і на електронних.

Камінці

12. Але перед спуском треба було оглянутися на краєвиди і я зробив останній ривок і заліз на вершину-вершину — таки дійсно було видно, що далі вже нижче.

Камінці

13. Звідси відкривається чудовий краєвид на ворота у Карпати — Делятин та Яремче. Десь праворуч, на горизонті, можливо видніється Коломия — принаймні, на мапі вона там.

Ворота у Карпати

На цьому я допив останні краплі води із пляшок та почав спуск донизу шукати джерело води. Вздовж старої дороги під горою його не було, попив я аж на полонині. Але на ньому пригоди не закінчуються — я знайшов коротку собачу стежку до Женця, пішов нею, пару раз губив її, ломився через ліс, знову знайшов, намочив ноги у Женці і нарешті вийшов на рівну дорогу. По пиво я поїхав вже наступного дня.

На сьогодні в мене все, вангуйте, які вершини будуть далі.