Я вже мав на тесті попередні покоління Acer Aspire V Nitro Black Edition — сімнашку із GTX860M та п’ятнашку із GTX960M. Нову модифікацію — сімнашку із GTX1060 я взяв в першу чергу щоб познайомитися із Tobii EyeTracking, але ноутбук має ряд суттєвих вдосконалень, тому заслуговує на новий повноцінний огляд.

Загальний вигляд

В попередніх поколіннях це був так званий DTR — заміна настільному комп’ютеру, тобто великий ноутбук із хорошою швидкодією. Проте цього разу Acer потягнули лінійку в ігровий бік і ноутбук цілком конкурує із молодшими Predator’ами.

Іще я збираюся дещо змінити формат огляду, уникаючи великих суцільних масивів тексту.

1. Характеристики ноутбука

  • Екран: 17,3” IPS, FullHD, доступні модифікації з 4К.
  • Процесор: Core i7-7700HQ (три сімки, виграш!), можна взяти із Core i5-7300HQ.
  • Оперативна пам’ять: 16 ГБ DDR4-2400, можна поставити до 32ГБ, всього два гнізда.
  • Носії даних: SSD 256 ГБ + HDD 1 ТБ, доступно до 512 ГБ та 2 ТБ відповідно.
  • Відеокарта: GTX1060 6 GB, є модифікації із GTX 1050 4 GB.
  • Веб-камера: HD, здвоєний мікрофон.
  • Входи-виходи: 2 USB 3.0, 2 USB 2.0, Thunderbolt, Ethernet, окремі аудіовхід та вихід, HDMI, SD.
  • Мережа: WiFi 2x2 802.11 ac, Gigabit LAN, Bluetooth 4.0.
  • Особливості: Tobii EyeTracking (опція), відсутність оптичного дисковода.

2. Комплектація

У великій картонній коробці знаходяться:

  • Менша глянцева картонна коробка із ноутбуком.
  • Блок живлення.
  • Конверт із диском та документацією. Вставити диск у ноутбуці нікуди. В документації присутня українська мова, рівно як і на клавіатурі символи, тому нарешті я дочекався на огляд модель з українського ринку.
Коробка
Документація

3. Дизайн

В загальному, ноутбук має стриманий дизайн без агресивних ігрових елементів та іншого колгоспу. Виняток — червона світлодіодна смужка під екраном, що вмикається разом із підсвіткою клавіатури.

Загальний вигляд
Кришка

Корпус Aspire V17 Nitro Black Edition складається із металу та якісного пластику. Через велику площу поверхні та стоншені краї, ноутбук здається досить тонким, але він досить важкий — 3,2 кг (мій новий намет і то легший).

До якості виконання ноутбука претензій немає — корпус зібрано щільно, ніщо не скрипить і надмірно не деформується.

Текстура кришки
Бренд

Кришка ноутбука виконана із пластику з текстурою у вигляді тонких вертикальних смуг — особисто мені таке рішення здається застарілим і дешевим на вигляд — “вельветова” текстура із простих Aspire F5 виглядає вигідніше.

В нижній частині є лише дві ґратки динаміків та вентиляційні входи. Кришечок для доступу до оперативної пам’яті та носіїв інформації немає — в разі чого, корпус потрібно розбирати повністю.

Низ
Ветиляція

Задня частина оформлена у вигляді хромованого металу і містить дві вихідні ґратки вентиляції.

4. Ергономіка

Aspire V17 Nitro Black Edition має достатню кількість різних портів — 2 x USB 2.0, 2 x USB 3.0, Thunderbolt, LAN, HDMI, окремі вхід та вихід для аудіо і кардрідер.

Порти ліворуч
Порти праворуч

Виникають питання по їх розташуванню на правій стороні — по перше, вони там стоять дуже щільно один від одного, по друге в разі обмеженості простору, можуть заважати мишці.

Але то більше прискіпування, бо мало хто підключає до ноутбука одночасно велику кількість периферії.

Клавіатура має цифровий блок і нормальну розкладку і, в цілому, складає хороше враження:

  • Хід клавіш середній, відчувається момент натиснення, тюкати по них приємно.
  • З’явилися індикатори Caps та Num на відповідних клавішах — напевне, один із моїх балістичних перестиглих томатів досяг цілі.
  • Вони нарешті зробили повнорозмірні клавіші-стрілки!!!!11один. Напевне, томат прилетів не один.
  • Трохи довелося звикати до розташування клавіш PgDn, PgUp, Home, End, Del та Ins — але тому, що я звик до клавіатури без цифрового блоку. Ненависники “калькуляторів” мають нагоду здати трішки своєї отрути для виготовлення ліків.
  • Клавіатура має червоне підсвічування символів без регулювання яскравості. Для роботи не дуже добре — незважаючи на деякі ґеймерські особливості, я більше схильний вважати Aspire V17 Nitro Black Edition робочою машинкою.

Тачпад має досить великі розміри та фізичну рамку. Кнопки вбудовані і трохи незрозуміло працюють, проте сенсорна панель бездоганно розпізнає всі рухи та жести, тому незручностей в роботі не виникало. Не заважав також вбудований у тачпад сканер відбитків пальців. Сам він теж працював нормально допоки я не стер пальці веслами на каяках.

Клавіатура
Тачпад

5. Оснащення

Веб камера працює нормально, трішки шумить при поганому освітленні, проте не спотворює кольори. Так само не було нарікань на здвоєний мікрофон, що розташований поруч над екраном.

Веб-камера
Наклейка

Варто відмітити швидкість роботи WiFi — на моєму роутері (Asus DSL N55U) він видав реальну швидкість передавання файлів у 16-17 МБ/с — до цього такий результат показували лише самий перший тестовий екземпляр Acer Predator та Dell XPS 15.

Ноутбук оснащено системою стеження за поглядом від Tobii — я про неї писав окрему статтю. Тут додам, що вона під час роботи помітно гріється.

Вбудовані динаміки звучать помірно гучно, чисто, проте на баси не претендують.

Датчик Tobii
Динамік

Традиційно, комп’ютери Acer такого класу оснащуються системою Dust Defender, ефективність якої я так і не перевірив.

Дисплей ноутбука середній за якістю зображення — хоча, за немалу ціну Black Edition (приблизно на рівні Dell XPS 15 та деяких Макбуків) хочеться чогось кращого.

Дисплей
Дисплей

6. Продуктивність в роботі

На швидкодію процесора Intel Core i7-7700HQ у зв’язці із 16ГБ DDR2-2400 нарікань бути не може — вистачить на все. Ясна справа, що всі програми працюють швидко. У вільний слот можна доставити другий такий само модуль — контролер пам’яті може працювати в двоканальному режимі. Ось результати синтетичних тестів продуктивності системи:

Процесор
Материнська плата
Пам'ять
Планка
PCMark 8
Home Accelerated 3772
Creative Accelerated 4685
PCMark 10 4235
Geekbench 4
Single Core 4425
Multi Core 13015
OpenCL (інтегрована графіка) 18916
OpenCL (дискретна графіка) 121954
Cinebench R15
OpenGL 94,38 fps
Multi Core 676
Single Core 150

RawTherapee 5 обробляв на цьому комп’ютері знімки із моєї камери по 17МБ за ~1,86 секунд кожен (програма вміє мультипоточність).

SSD звичайний SATA, тому зірок з неба не хапає.

SSD

7. Продуктивність в іграх

Дискретна відеокарта GeForce GTX1060 з 6ГБ власної пам’яті теж не дасть нудьгувати — сучасні ігри працюють на високих та максимальних налаштуваннях. Я не ігроман, тому пробував лише дві — у Witcher 3 отримав 50-60 кадрів на ультра, Rise of Tomb Raider теж не кашляла на максимальних, даючи в середньому 116 цицьок за секунду (58 fps) з невеликими просіданнями.

Результати синтетичних ігрових тестів подано в таблиці, вони мають цілком очікуваний рівень:

3D Mark
Time Spy 3633
Fire Strike 9684
Sky Diver 22790
Unigine
Heaven Basic Score: 569, fps min: 15,6, max: 45,2, ave: 22,6.
Heaven Extreme Score: 148, fps min: 3,6, max: 11,6, ave: 5,9.
Valley Basic Score: 801, fps min: 12,1, max: 31,7, ave: 19,1.
Valley Extreme Score: 227, fps min: 3,6, max: 9,1, ave: 5,4.
Valley Extreme HD Score: 167, fps min: 2,6, max: 6,8, ave: 4,0.
Superposition 1080P Mediu, Score: 7871, fps min: 46,84, max: 76,44, ave: 58,87.
Superposition 1080P High Score: 5607, fps min: 33.89, max: 51,66, ave: 41,94.
Superposition 1080P Extreme Score: 2099, fps min: 12,64, max: 17,74, ave: 15,70.

8. Hot Edition

Попередня версія цього ноутбука колись обпекла мені коліна за що я обізвав його Hot Edition. На жаль, так воно і залишилося — хоч Acer і додав більш ефективні запатентовані вентилятори AeroBlade, проте він же й додав настільний відеочип, а конструкція корпуса із розташування вентиляційних ґраток залишилися такими ж. В стрес-тесті AIDA64 процесор розігрівся до 98°С із добрячим тротлінгом та пониженням частоти.

Стрес-тест
Стрес-тест
Стрес-тест
Стрес-тест

У важких завданнях, як от тривалий рендеринг відео, було трохи холодніше — близько 90°С.

Тест навантаженням
Тест навантаженням
Тест навантаженням
Тест навантаженням

Іще я спробував запакувати величезний архів, з цим завданням система впоралася краще.

Тест навантаженням
Тест навантаженням
Тест навантаженням
Тест навантаженням

В іграх процесор нагрівся до 70°С, відеокарта до 80°С. При цьому, завжди був увімкнений режим CoolBoost.

Під навантаженням відчутно нагрівається верхня частина клавіатури.

Гаразд, спишемо трохи на літо, але я проводив тести десь опівночі, коли вже не було спеки, тому хочеться, щоб ноутбук був трохи холоднішим.

9. Автономність

Час роботи від батареї цілком очікуваний як для такого класу ноутбуків — у офісному режимі він може протягнути близько п’яти годин, BatteryEater показав 1:46.

Тест батареї

10. Висновок

Acer Aspire V17 Nitro Black Edition має хорошу швидкодію, гарну клавіатуру та тачпад, доволі швидкий модуль WiFi, достатню для більшості випадків кількість портів, середній за якістю екран та не достатньо ефективне охолодження на все це. Бракує можливості легкого доступу до оперативної пам’яті та носіїв інформації.

Конкурентів у цього ноутбука повно — MSI, Lenovo, Asus та HP радісно накидали на наш ринок багато моделей із аналогічними характеристиками. Із того, що я пробував, найближчим до V17 Nitro є MSI GE62VR — легший та менший, виграє вбудованим звуком, проте суттєво програє якістю корпуса, трохи поступається клавіатурою та тачпадом. При цьому він менше гріється під навантаженням. Проте MSI може не підійти вам своїм вираженим ігровим дизайном.

Отже, Black Edition — це такий собі симбіоз робочого та ігрового ноутбука. Від робочого в ньому строгий дизайн та сканер відбитків, від ігрового — червоне підсвічування, відеокарта та Tobii. І працювати, і гратися на ньому можна. Радує, що нове покоління помітно краще за попереднє (а саме якість корпусу, клавіатура та тачпад), але іще є куди вдосконалюватися.