Цього літа я буду багато писати про сплави. Неймовірно багато. Я вже всім друзям продзижчав вуха на цю тему, час подзижчати і вам.

Суть в тому, що мені засвербіло купити собі каяка і я хочу визначитися, який мені буде кращий. Універсального каяка не існує, як і універсальної фотокамери чи ноутбука. Жорсткі каяки — хороші в ходу і дозволяють проходити річки із перешкодами. Але для їх перевезення треба автомобіль із спеціальним багажником або причепом. Каркасні теж непогані в ходу, але важкі і довго збираються. Є іще надувні байдарки, каркасно-надувні та надувні високого тиску — ось я їх зібрався спробувати. Почнемо із надувасів — вони найдешевші і досить легкі при перенесенні.

Я приєднався до однієї компанії туристів, в яких ці надуваси були. Окрім каяків у них були й SUPи і я навіть спробував на одному стояти — цікаво, але треба звикати тримати рівновагу, тому я поки на ньому не сплавлявся.

флот надувасів

Процес надування нетривалий, ножним насосом можна впоратися хвилин за десять-п'ятнадцять, але цього разу в нас були зношені ручні, якими ми промучилися довше.

Надування

За легкістю транспортування та низькою ціною переваги надувасів вичерпуються. Курс вони тримають погано — треба бути постійно зосередженим на тому, куди пливеш. Якщо пустиш весло — відразу почне крутитися. Хоча, через це вони досить маневрені — це теж можна записати у переваги. А, іще можна відзначити відносно непоганий комфорт через їх м'якість — але такий же комфорт можна отримати на інших типах каяків, встановивши туди гарну надувну сідачку.

Надувний диван
(фото волоцюги Василя)

Надуваси дуже м'які — прогинаються під людиною, грають навіть на власних хвилях. Також, через широкі боки, вони повільні. Конкретно на цьому плавучому дивані я розігнався від сили до 5 км/год, тоді як на каркаснику міг до 8, на жорстких — до 10.

Зіткнення з SUPом

Про стійкість — залежить від ширини. Жовтий каячик із верхнього фото досить хиткий, а на плавучому дивані, в якому сидів я — можна хоч ламбаду танцювати. Ще кажуть, що на таких байдарках можна долати пороги — вони не порвуться об перший же камінь, знову через їх м'якість. Тоді як власники каркасних байдарок будуть клеїтися постійно.

Ну і на останок — річка Рось гарна, приїжджайте сплавлятися. Найгарніша вона, як на мене, уверх по течії від Білої Церкви.

річка Рось

На цьому в мене все, скоро будуть надувні байдарки високого тиску та каркасно-надувні. Цікавих вам сплавів, не перемикайтеся.