Із Усть-Чорної я планував висунутися у Верховину, а по дорозі зробити гак і заскочити в Хуст: подивитися на руїни замку та чеський квартал. По карті гак зовсім невеликий, проте в дійсності зіграв фактор карпатського кілометра — їхати виявилося досить довго.

Хуст

Благо із Усть-Чорної перша маршрутка йде дуже-дуже рано — о третій ночі. Поспати в дорозі, ясна справа, не вийшло, бо сільська дорога в дуже плачевному стані. Утім в шість ранку я вже був у Хусті. Здавши свій рюкзак до камеру схову, пішов бродити по місту.

Edit: у місцевій групі ФБ дізнався, що в Хусті не заведено називати руїни замку руїнами, просто замком. Тому прошу пробачення кого зачепив. (Я дізнаюся, коли хтось на мене дає посилання)

Найближчим до автовокзалу виявилася гора із замком, куди я і подався. Спочатку нагору вела гарна бруківка, вище вона виявилася дещо розбитою.

Хуст

Також вранці зарядив дрібний дощик, проте зверху його не було — я піднявся вище низької хмари.

Хуст

Вхід нічим не обмежений, проте висить табличка із попередженням про те, що можуть падати каміння.

Хуст

Людей в такий ранній час тут немає, тим більше, що вночі йшов дощ — це я один такий приперся на ранковому автобусі.

Хуст

Взагалі, руїни замку спочатку не здаються якоюсь пам'яткою — просто останки камінних стін, порослі бур'янами.

Хуст

Гора окутана хмарою, тому вниз на Хуст відкриваються ось такі краєвиди.

Хуст

Проте, коли я вийшов на верхній майданчик, то вітер почав потихеньку проганяти хмари.

Хуст

І, буквально за п'ять хвилин, я побачив ось такий чудовий краєвид на місто.

Хуст

З іншого боку хмари лишилися — видно, що з підвітряного боку гори виникла прогалина в них.

Хуст

Через п'ять хвилин туманний замок мав такий вигляд. Там я знайшов інформаційні стенди, проте вони намокли, попливли і їх було важко читати.

Хуст

Трохи побродивши між стін замку, я пішов донизу.

Хуст

Хуст — невелике симпатичне закарпатське місто. Бруківка, типова архітектура для цього регіону, величезна кількість реклами.

Хуст

Саме місто рівнинне, проте навколо нього відроги Карпат. Проз місто протікає транскордонний сміттєпровід річка Тиса і річка Ріка — та, на якій стоїть Теребле-Ріцька ГЕС за Колочавою. Є ще дві маленькі річки — Млиновиця та Хустець.

Хуст

Посеред міста хтось розбив город.

Хуст

Чеський квартал я ледве знайшов. Скрізь на туристичних сайтах, де про нього розповідають, не вказано його розташування. Благо воно є на OpenStreetMap.

Хуст

Тому я виправлю цей недолік. Ось чеський квартал на мапі. Перевірено.

Переповідати історію побудови чеського кварталу я не буду, її повно в інтернеті. Просто пройдемося всередину.

Хуст

Вигляд не найкращий — сараї, супутникові антени. Будинки різного ступеня занедбаності. Нагадує трішки одеські дворики, тільки менше поверхів.

Хуст

Тут навіть якась поліклініка розташувалася.

Хуст

Ну і знімком типових закарпатських будиночків закінчу цю розповідь. Пройшовся я швидко, о десятій уже сідав на автобус до Рахова.

Хуст

На сьогодні в мене все, далі на черзі Полтава, ботаніка, ширококутний об'єктив, астрономія, багато каякінгу, трохи Карпат та ввічливі зелені чоловічки. Не перемикайтеся.