На виставці CEE 2016 Acer показували, серед іншого, свої нові лінійки ноутбуків Swift та Spin. Зокрема мою увагу привернули ультратонкі апарати і одного з них я мав нагоду взяти на тест. Тож сьогодні мова про Acer Spin 7: 14" ноутбук-трансформер із корпусом товщиною всього 13,8 мм. та сенсорним дисплеєм. Він не є найтоншим, рекорди б'є Acer Swift 7 із товщиною корпусу всього 9,98 мм., просто на момент, коли в представництві компанії пригощали мене кавою, він був зайнятий.

Загальний вигляд

Характеристики Spin 7

Ноутбук доволі продуктивний — на борту Intel Core m7 7-го покоління, 8 ГБ оперативної пам'яті та SSD на 256 ГБ, тобто у повсякденній роботі він показує себе впевнено. Також апарат оснащено FullHD IPS дисплеєм і єдине, чого бракує — підсвічування клавіатури. Відео, ясна справа, інтегроване, але іншого чекати від такого тонкого пристрою і не варто.

Інформація

Spin 7 настільки тонкий, що на ньому немає місця для класичних повнорозмірних USB портів, тому виробник оснастив ноутбука лише двома USB Type-C, при чому один із них задіяний для живлення. Іще є аудіопорт. І все — схоже, Acer хоче потягнути трохи лаврів у Apple. У 12" планшета Switch Alpha 12 портів було більше!

Порти

Дизайн ноутбука

На столі Acer Spin 7 має гарний вигляд — дизайн корпусу стриманий, без колгоспу, в чорному кольорі із малими сріблястими елементами. Виглядає не дешево, але й не розкішно. Мала товщина корпусу позбавила дизайнерів потреби думати над виглядом бічних панелей.

Загальний вигляд

Матеріал корпусу — матовий пластик, що збирає відбитки пальців. Не порадувала низька жорсткість корпусу — він деформується і трохи скрипить при утримуванні в руках, тобто 14" для таких габаритів це забагато, або треба робити ноутбука із металу.

Кришка

Трансформація досягається за рахунок петель, що дозволяють повертати екран на 360°, щось схоже як ми бачили в Acer Aspire R11 та в Lenovo Yoga 700-14.

Петлі
Товщина ноутбука

Відповідно, ноутбук, окрім класичного формату, можна використовувати як планшет, тент та підставку. Працює автоматичне орієнтування екрану, клавіатура та тачпад при повороті назад автоматично відключаються.

Режим планшета
Підставка

Наочне порівняння товщини Spin 7 із моїм несвіжим Lenovo P780, який на час виходу, в 2013 році, був досить тонким, зокрема й за рахунок незйомної батареї.

Товщина ноутбука
Товщина ноутбука

Батарея у цього ноутбука, очевидно, також незйомна, як і все інше — для досягнення таких габаритів доводиться жертвувати всіма можливостями для апгрейду. Кришечок знизу немає ніяких.

Низ

Я не відразу помітив динаміки на корпусі, навіть коли увімкнув музику, шукав, звідки вона грає. (Чим ти це сказав?! Чим ти це сказав?!) З лівого боку корпусу є кнопка увімкнення та гучності, як у планшетів. Я, коли переміщав ноутбука, їх неодноразово натискав ненароком, було би краще ці кнопки розташувати по іншому.

Кнопки на грані

Про порти я уже говорив: два USB Type-C, один із яких за сумісництвом служить для живлення, та аудіовихід. Кардрідера немає, навіть microSD.

Оснащення ноутбука

Ноутбук оснащено стандартним набором опцій: веб-камера, WiFi та Bluetooth. Із нетипового є GPS, що швидко вирахував де я є, миттю вилізла Cortana і сказала, що поруч дорожніх корків немає. Як навігатор Spin 7 буде непоганим варіантом: швидкодія системи значно вища, ніж у смартфонів, тому він може працювати із важкими картами та швидко прокладати маршрути.

До веб-камери додано два мікрофони, тому із звуком у Spin 7 все гаразд, та й зображення нормальне. Під час CEE 2016 хтось увімкнув веб-камеру і відео з неї лишилося на ноутбуці — доволі непогано.

Клавіатура стандартна, без переміщених кнопок, нарікань на роботу з нею не було, хоча за відчуттями клавіші не дуже приємні, так як сильно тоненькі.

Клавіатура

Тачпад так само хороший, як і великий — на ньому можна грати у футбол, ну хоча би у футзал. Працює панель чітко, всі жести розпізнає бездоганно, ось якби таку поставити на TravelMate P6!

Тачпад

Екран у ноутбука чудовий із великими кутами огляду, тільки що глянцевий і після роботи в сенсорному режиму виглядає не дуже гарно, хоча поверхня чиститься легко.

Екран
Екран
Екран

Продуктивність та стабільність

Звісно, Core m7 це не Core i7: по факту, ноутбук трохи поступається системі із Core i5 6200U, хоча для офісної роботи, інтернету та казуальних ігор його вистачає нормально. PCMark 8 Home Accelerated показав 3 075 балів, Cinebench R15 оцінив Spin 7 у 202 бали за процесор та майже 30 fps за графіку.

Процесор
Бенчмарк

Під навантаженням ноутбук відчутно нагрівається — при пакетній обробці фотографій я досяг температури до 75°С, тому стрес-тестів навіть не запускав. Гадаю, Spin 7 можна використовувати для тортур — покласти на живіт зв'язаній жертві і запустити рендеринг відео. А ось тест продуктивності SSD — він показав звичайні результати.

Бенчмарк

Автономність Spin 7 цілком очікувана — в офісному режимі він може працювати 5-6 годин, а більшої батареї туди запхати просто нікуди. Виробник заявляє максимальний час роботи від акумулятора до восьми годин.

Висновки

Коштує Acer Spin 7 немало. У нас іще не продається, на Амазоні бачив цінник близько $1200, це десь на рівні TravelMate P6. Ясна справа, що він такий дорогий через малу товщину та масу, але як ви думаєте, що я оберу?

Сам по собі ноутбук непоганий — в нього хороші екран та тачпад, нормальна продуктивність та веб-камера, зручність у транспортуванні. Проте я до нього нічого не міг підключити: ані флешку, ані фотокамеру, усі знімки із Fujifilm X-T2 заливав через WiFi. Acer Spin 7 як взуття від Крістіана Лубутена на високих підборах і з червоними підошвами — стильно, модно, але страшенно непрактично.

Лого

І на цьому в мене все, компактних вам габаритів, не перемикайтеся.

Іще по темі: