Я намагаюся не брати схожих ноутбуків на огляд, проте цього разу не втримався. Минулого року в мене на огляді був 15” бізнес-ноутбук Acer TravelMate P658-M, що сподобався мені утилітарним дизайном, якісним виконанням, хорошим дисплеєм та рядом цікавих функцій. Єдина претензія була до тачпаду, який не зовсім чітко працював, а в іншому я визнав цей ноутбук одним із найцікавіших, що потрапляли мені в руки. Тому я взяв на огляд подібний ноутбук із цієї лінійки — 14” модель Acer TravelMate P648-M. На вигляд вони майже ідентичні за винятком розміру та клавіатури без калькулятора.

Загальний вигляд

Прошу пробачення за погані водяні знаки — я знайшов декілька сайтів, що цуплять мій контент.

Основні характеристики ноутбука

  • Екран: 14”, матовий, матриця IPS, FullHD, LED-підсвічування
  • Процесор: Intel Core i5-6300U, в продаж надійдуть версії із Core i5 та i7 сьомого покоління.
  • Оперативна пам’ять: 8 ГБ DDR4-2133
  • Носії даних: SSD Kingston на 256 ГБ (як опцію встановлюють HDD на 1 ТБ). Оптичний дисковод відсутній.
  • Відеокарта: Intel HD 520, опція GeForce GT940MX (моделі з індексом MG в назві)
  • Порти: LAN, VGA, HDMI, комбіноване аудіо, 3xUSB3.0, USB Type-C з підтримкою Thunderbolt 3.
  • Батарея: 54 Вт год, 4850 мА год, LiPol, заявлений час автономної роботи ноутбука до 8 годин.
  • Особливості: клавіатура з підсвічуванням та цифровим блоком, сканер відбитків пальців, вбудований модем 3G/LTE, можливість підключати док-станцію, підтримка технології Intel vPro.
  • Ціна: орієнтовно $1250, проте у нас дана модель ще не продається.

Дизайн та ергономіка

Acer TravelMate P6 — це ноутбук створений інженерами. Дизайнери та інші креативники були відсутні — вони гучно святкували випуск витончених та стильних лінійок Spin та Swift. Дизайн корпусу цього ноутбука — звичайний прямокутник із написом Acer збоку. Це геніально! Ніяких потоншень, вигнутих поверхонь, вставок з іншого матеріалу, обрамлень, золотистого кольору та іншого колгоспу.

Дизайн

Хоч ноутбук не є ультратонким за сучасними мірками, але 14” корпус позбавлений оптичного дисковода виглядає дуже компактно — TravelMate P6 легко поміщається в міський рюкзак і не обтягує там плечі.

Логотип

Матеріал корпусу — карбонове волокно, про що свідчить пафосний напис на ньому та приємні відчуття в руках. Ноутбук зібрано чудово, він не скрипить, сильно не деформується (після Panasonic Toughbook я змінив критерії до жорсткості корпусу). На відміну від алюмінієвих ноутбуків, карбон не залишить дрібних вм’ятин від легких ударів корпуса об важкі тупі предмети (Swift 3 я, до речі, трішечки прим’яв). Відбитки пальців та бруд не дуже швидко збираються на поверхні.

Рама карбон

Ліворуч та праворуч самі необхідні порти — 3 USB 3.0, USB Type-C, HDMI, VGA та комбіноване аудіо.

Ліва сторона

Спереду індикатори живлення та активності і кардрідер. Ззаду одна ґратка вентиляції.

Передня частина

Оптичного дисковода немає і добре.

Права сторона

Петлі екрану прості, пофарбовані в сріблястий колір. Вони не дають відкидати екран на 180°, проте кут нахилу достатній для комфортної роботи навіть лежачи в кріслі.

Петлі

Екран при великих кутах огляду блякне, проте не спотворює кольори, якість зображення не викликала нарікань.

Екран 1

В цілому, для любительської роботи із фотографіями він підходить нормально.

Екран 2

Оснащення ноутбука

Клавіатура має стандартну для Acer розкладку, справа знаходяться клавіші PgDn, PgUp, Home та End, що додає у зручності роботи із текстом. На відміну від 15” модифікації тут немає цифрового блоку. Клавіші мають біле підсвічування, яскравість якого не змінюється. Їх хід невеликий, проте добре відчутний момент спрацювання.

Клавіатура

Тачпад середнього розміру, має фізичні кнопки та рамку. Між кнопками знаходиться датчик відбитків пальця — як на мене, не зовсім вдало, але роботі не заважає. Спочатку сенсорна панель не завжди чітко реагувала на жести двома пальцями, але після оновлення BIOS та драйверів почала працювати бездоганно.

Тачпад

Веб-камера працює добре — при поганій освітленості помітно шумить, але не спотворює кольори сильно.

Веб-камера

TravelMate P648 M має два мікрофони для кращого передавання звуку. Незважаючи на те, що вони розташовані коло клавіатури, натиснення клавіш успішно глушаться системою, а якість звуку на належному рівні. Є кнопка, що дозволяє вимикати мікрофон. А ось вебку доведеться заклеювати скотчем.

Кнопки

На нижній панелі знаходяться сервісний люк для доступу до оперативної пам’яті та носіїв інформації, гніздо для сім-карти та роз’єм для підключення док-станції.

Нижна частина

Мобільний модем працює без нарікань — достатньо поставити сім-карту, Windows 10 самостійно покаже доступне з’єднання. Можливо знадобиться увести налаштування від оператора — точку доступу, шлюз, DNS та інше.

Гніздо СІМ-карти

Тестовий зразок оснащено SSD, а на місці жорсткого диску порожній відсік. Можливості поставити сюди HDD в даній модифікації немає, можна туди щось заборонене заховати. Серед інших конфігурації моделі з жорстким диском є.

Лючок

Ноутбук має дві планки оперативної пам’яті стандарту DDR4, одна з яких впаяна, ємністю 4 ГБ. По суті, це єдиний його недолік. На місце другої ви можете поставити до 16 ГБ, отримавши в сумі 20. Цього має вистачити для офісного ноутбука на декілька років.

Продуктивність ноутбука

Продуктивності Acer TravelMate P648 M вистачає для комфортної офісної роботи, можна трохи працювати із медіафайлами — обробляти фотографії та невеликі відео. Чогось більшого вимагати від двохядерного Core i5 6300U та інтегрованої графіки не варто.

Cinebench R15 виставив 312 балів за процесор і 44,19 fps за графіку. PCMark 8 в режимі Home Accelerated показав 3207 балів, Creative Accelerated — 3660. В порівнянні з іншими ноутбуками на низьковольтних Core i5 на основі цих тестів можна відзначити більш жваву роботу прискорювача Intel Iris Graphics 520 — у вас є шанс погратися в іграшки поки шефа немає на місці.

Тест процесора

Система охолодження, що хоч і складається з одного вентилятора, гарно справляється із відведенням тепла — у стрес-тесті процесор не нагрівся вище 65°С, при цьому працював на максимальній частоті без тротлінгу.

Тест стабільності

Що цікаво, п’ятнадцятидюймова версія, яку я тестував восени, грілася на 10° більше при тому ж процесорі та програмному забезпеченні.

Тест стабільності

Присутня система Dust Defender, що періодично видуває назад пил. Треба буде придумати як протестувати її ефективність.

Система охолодження

Тест SSD показав звичайні результати для недорогих носіїв.

Тест SSD

Автономність ноутбука під навантаженням (BatteryEater 2,7) склала 2:40, при перегляді веб-сайтів та роботі з документами може сягати 7-8 годин.

Тест батареї

Опції

Лінійка TravelMate P6 спрямована на бізнес, тому виробник пропонує ряд опцій для роботи в корпоративному середовищі та захисті інформації. Серед них наступне:

  • Процесори із підтримкою Intel vPro: вбудовані функції віддаленого адміністрування та захисту інформації.
  • Сенсор прискорення для автоматичного паркування головки жорсткого диску при падінні — для моделей, де є що паркувати.
  • Підтримка технології WiGig для роботи із бездротовими док-станціями. Ноутбук, що був у моїх руках цю опцію має, от тільки такого аксесуару я не мав.
  • Дротова док-станція. Вам доведеться звикати до того, як на неї встановлюється ноутбук — легким порухом руки, як пристібається клавіатура до Switch Alpha 12, не вийде. Хоча, на корпусі ноутбука є мітки, тому через деякий час ви звикнете і ставитимете ноутбук швидко. Док-станція має розширений набір портів та власний блок живлення, від якого ноутбук заряджається. Дублюються індикатори роботи ноутбука, що дозволяє закрити його кришку і працювати із зовнішніми монітором, клавіатурою та мишею. Також присутній замок Кенсінгтона, що блокує комп’ютер на станції.
Док-станція

Висновки

Acer TravelMate P648 M є одним із кращих ноутбуків для роботи, що побував у мене на тесті. Порівняно із 15” модифікацією, яку я оглядав восени, він навіть кращий — зокрема, через кращу роботу системи охолодження та виправлену проблему із тачпадом. Радує строгий дизайн без колгоспу, гарна якість збирання, утилітарність і практичність, чудова клавіатура та нормальний екран. Не радує впаяна планка оперативної пам’яті та відсутність можливості доставити жорсткий диск у модель, де її немає — хоча повсякденній роботі це не заважало.

Тому я думаю запропонувати українському офісу Acer послуги копіврайтингу, перекладу та іншої писанини в обмін на цей ноутбук.