1. В листопаді я не зміг кудись виїхати, певне не зможу і в грудні, тому на безриб'ї взявся відвідувати виставки. Їх в цей день було дві — інтерактивна виставка Ukraine WOW від Укрзалізниці та Train Hobby Days від Українського клубу залізничного моделювання. Ось на першу ми з друзями і пішли — подивитися, яке "вау" нам може показати наша залізниця.

Ukraine WOW

2. WOW! Шмон на вході! Я органічно не люблю такі місця — раз оглядають, значить очікують неприємностей. Раз тут очікують неприємностей, значить сюди не варто ходити. Але вже зайшов.

Шмон на вході

3. Валізи над головою! Як елемент оформлення згодиться. Йдемо далі.

Валізи над головою

4. Фрагмент купе кінських розмірів — тут люди фотографуються. Передісторія така — коли ви були маленькими і батьки вас брали в подорожі, то поїзд ви бачили саме таким — великим. Але люди цим не заморочуються, просто роблять селфі. Ложка в чашці, що на столі, періодично смикається, ніби від руху поїзда.

Гігантське купе

5. Коробка з отворами для рук — всередині макети будівель, які треба вгадати наосліп. Золоті ворота я вгадав — по фронтонах та брамі. А де ж WOW? Йдемо далі.

Сліпе вгадування

6. Далі висять куби, в які люди застромляють голови. Я думав, що там якесь VR-3D, а все виявилося куди простіше.

Куб з панорамою

7. Всередині поганої якості квадратна панорама, хоч би вже круглою зробили.

Всередині куба

8. Йдемо далі — прозорий акваріум із вітром, де літають квиточки. З одного боку навушники, щоб слухати (вітер?). З іншого діти застромляють руки і ловлять ці квиточки. На них надруковані якісь дурнички. Для дітей може й цікаво.

Квитки

9. Далі ми бачимо екрани, оформлені як вікно поїзда — там показують краєвиди із вікна. Це заради цього треба було йти на виставку?

Відео з вікна

10. Виставку оформили в багажному павільйоні, куди заходять рейки — тож всередину загнали тепловоза, навколо нього побудували рампу для відвідувачів. Відкрили моторний відсік і підсвітили його. Там якраз була група із екскурсоводом.

ЧМЕ-3

11. На поручнях тепловоза висіли навушники — теж пропонували послухати якісь шуми, чи якесь хрипіння. Сенсу в цьому я не зрозумів. Тим часом, екскурсовод перед дітьми назвала тепловоз електровозом і сказала, що він споживає 6000 літрів пального. За який час споживає? За годину, за зміну, за рік? Мопед "Верховина" теж споживає 6000 літрів — за всю свою службу, напевне. Логічно було би подумати, що тут бак на 6000 літрів — так воно і є, тільки в кілограмах пального.

ЧМЕ-3 з навушниками

Через таких екскурсоводів я не люблю представників цієї професії — хоч розумію, що вони бувають всілякі і я слухав хороших.

12. Головешка "родіни-мами". До чого вона тут?

Головешка

13. Вкрай неякісний макет нового Бескидського тунелю. Щось не схожий. До слова, цим літом я його проїжджав і відзначив тихий хід поїзда всередині.

Бескидський тунель

14. Соняхи, що крутяться. І що?

Соняхи

15. Убога кімната із ткацтвом. Це вони показують все цікаве, що є в Україні, чи як? Я не зрозумів суті виставки.

Ткацтво

16. Сіль та вугілля. І що?

Сіль та вугілля

17. Якась психоделіка Нічний макет — світиться і десь там їздить модель поїзда.

Нічний макет

18. Рожевий вагон. То же ж WOW? Може в ньому.

Рожевий вагон

19. В ньому чергова психоделіка багато непаралельних ліній і аудіоподушки — в кожній із них динамік щось грає, або звуки, або казку, або музику. Ні про що.

Аудіоподушки

20. 10 фактів про залізницю — натискаєте кнопку і на карті показується відповідь на якесь питання. Наприклад, підсвічуються діючі вузькоколійки: Антонівка-Зарічне, Боржавська та Гайворонська.

Запитання про залізницю

21. Віртуальне купе, в якому можна щось робити. За завданням — поприбирати після поїздки. Для кого це? Для домосидів, які ніколи не їздили в поїзді?

Віртуальне купе

22. Всілякі важелі та ручки. Якщо їх крутити, то міняється стенд, що ми бачимо при вході.

Органи керування

23. Ну і не обійшлося без фуд-корту, який зробили із вагона ресторану. Ціни вагоноресторанні.

Вагон-ресторан

24. Ось і вся виставка. Там були іще стенди віртуальної реальності, які я пропустив через великі черги, була чорна квадратна будка Малевичка, були аудіобудки, де діти озвучували відомі мультики. Коротше, був знатний вінігрет ніяк не пов'язаних із собою експонатів. І я так і не збагнув суть цієї виставки і для чого вона? Може для тих, хто сидить вдома, а відпочинок для них це море, лижі чи дача? Чи для дітей, які за Київ нікуди не виїжджають? Бо я тут WOW не побачив взагалі — тільки марні потуги державної компанії зробити сучасний піар-захід. Ні-про-що! І на цій мінорній ноті ми поїхали на Train Hobby Days, де було цікавіше.

Train Hobbe Days

Я не знаю, чи іще кудись виїду цього року — але своєї черги чекають три необроблені відео, тож не перемикайтеся.