Я потрусив по засіках і віднайшов іще трішки фотографій літнього туризму. Під час подорожі по Волині ми заскочили до Рівненського зоопарку і він виявився досить цікавим. Хоча, я в таких установах буваю мало, порівнювати майже ні з чим. У Київському був іще в першому класі. Недозоопарк в Олександрії не рахую. А Золотий фазан більше спеціалізується на пташках.
Коли ми зайшли до зоопарку, відразу виникло враження, що тут показують винятково домашніх тварин. Перших ми побачили свиней, овець та кіз, до того ж у великих кількостях. За ними був ставок із лебедями та качками — в Олександрії вони практично домашня птиця. Звісно, валійських кіз в нас не розводять, але мій дядько з Уельсу таких тримає.
Чотирирога вівця Якоба. Десь я таке бачив.
В одному загоні знаходиться весь молодняк — козенята та ягнята усіх порід.
Ось іще домашня худоба — так і називається, як домашній. Коли я їздив в гості до мого дядька з Непалу, то чесав таке за вухом.
Коли ми підійшли, яки лежали, проте прийшли працівники зоопарку із кормом, вони всі повставали і пішли їсти.
Кошлата шотландська корова. У мого шотландського дядька таке ремигає в хліві, а тут показують як диковинку.
В'єтнамську свинюку у нас розводять, бачив таких по селах.
А ось південноамериканська свинюка пекарі ошийниковий у нас невідомий. Проте мій tio з Бразилії присилав фотографії таких.
І в Єгипті в мене теж є родичі, а в них така домашня скотина. До речі, в Золотому фазані на них можна покататися, але через мжичку я тоді цього не зробив.
Серед моєї рідні немає таких прибацаних, які би тримали вдома лева. Але колись читав статтю про родину, яка наважилася на такий крок — і фотографія лева, який лежить посеред кухні, як колись мій кіт.
Вольєр з левами засклений, що дозволяє сфотографувати їх без грат. Взагалі, по зоопарку велика кількість зручних оглядових майданчиків — навіть критих. Вони навіть вставили Land Rover, у який можна залізти через задні двері і подивитися на лева із за керма, ніби ти на сафарі. От лише лев не поспішає позувати, а лежить десь у тіні і з машини його не видно. Врешті, позашляховик огороджений дротом під напругою.
Цікаво, чи вони залишили цей ящик випадково, чи навмисне, щоб діти туди залазили? Така велика переноска для котів.
Тигр теж лежав в траві, подалі від оглядового майданчика, проте його вольєр можна обійти.
Також в зоопарку є інші котячі — пуми, сервали, рисі. Вони ховаються подалі від людей, а тому погано видимі. Коли я дивлюся на таку кішку, мене цікавить, чи вона вміє мурчати. Неодноразово бачив відео з домашніми рисями та гепардами.
Ось перша явно не домашня тварина — в силу дуже нервового характеру зебра не приручається взагалі.
Деякі люди вдома тримають черепах. Правда не таких кінських розмірів (черепаха шпороносна). Там поруч у клітці була іще одна черепаха, вирізьблена з дерева і відвідувачі пробували визначити, яка із них справжня — не рухалися обидві. Цікаво, скільки вони живуть?
Для того, щоб люди розуміли, що черепаха дійсно кінських розмірів, поруч розмістили вольєр з конями.
Сурікати на відвідувачів не зважали і вправно несли свою вахту.
Цих тварин я бачу на роботі перед сесією постійно — приходять "здавати хвости".
Лелеки також домашні тварини — в багатьох українських господарствах звили собі гнізда. Тут вони вільно гуляють по алеях і стукають дзьобами на відвідувачів.
Вінценосний журавель, щоправда, не домашній, але досить відомий.
Сичі теж домашні птахи, особливо в Нідерландах.
Окрім совиних в зоопарку також є колекція великих хижих птахів. Сип білоголовий.
І гриф чорний. Є іще орлан білохвостий, але я його чомусь не сфотографував — можливо він десь заховався.
Іще одна фотозона — із розмахом крил орлана. Взагалі, зоопарк потурбувався про інфраструктуру — тут є навіть дитячий майданчик.
Пелікани страшно смердять рибою. І коло них висить табличка не годувати, бо вони їдять лише живу рибу. Взагалі, такі таблички висять скрізь, але люди іноді на них не зважають.
Страус ему є скрізь у нас, навіть у Межигір'ї.
Окремо живуть декоративні голуби, які дуже поважно походжають по клітці.
Ну і закінчу свою розповідь папугою. Взагалі, птахів в зоопарку багато, проте їх погано знімати — вони або десь високо на подрах, або рухаються.
Якщо ви не зрозуміли — тема про домашніх тварин і велику кількість моїх дядьків по всьому світі — то жарт. В цілому, зоопарк мені сподобався — як громадський простір і через великі та просторі вольєри для утримання тварин. Колекція також досить велика — подивитися всіх займе кілька годин, особливо із нічними. Тому я рекомендую це місце для відвідання. І на цьому в мене все, літні туристичні фотографії закінчені, проте згодом будуть осінні. Не перемикайтеся.