Я потрусив по засіках і віднайшов іще трішки фотографій літнього туризму. Під час подорожі по Волині ми заскочили до Рівненського зоопарку і він виявився досить цікавим. Хоча, я в таких установах буваю мало, порівнювати майже ні з чим. У Київському був іще в першому класі. Недозоопарк в Олександрії не рахую. А Золотий фазан більше спеціалізується на пташках.

Рівненський зоопарк

Коли ми зайшли до зоопарку, відразу виникло враження, що тут показують винятково домашніх тварин. Перших ми побачили свиней, овець та кіз, до того ж у великих кількостях. За ними був ставок із лебедями та качками — в Олександрії вони практично домашня птиця. Звісно, валійських кіз в нас не розводять, але мій дядько з Уельсу таких тримає.

Валлійська коза

Чотирирога вівця Якоба. Десь я таке бачив.

Вівця Якоба

В одному загоні знаходиться весь молодняк — козенята та ягнята усіх порід.

Козенята і ягнята

Ось іще домашня худоба — так і називається, як домашній. Коли я їздив в гості до мого дядька з Непалу, то чесав таке за вухом.

Як домашній

Коли ми підійшли, яки лежали, проте прийшли працівники зоопарку із кормом, вони всі повставали і пішли їсти.

Як домашній з телям

Кошлата шотландська корова. У мого шотландського дядька таке ремигає в хліві, а тут показують як диковинку.

Шотландська худоба

В'єтнамську свинюку у нас розводять, бачив таких по селах.

Свинюка

А ось південноамериканська свинюка пекарі ошийниковий у нас невідомий. Проте мій tio з Бразилії присилав фотографії таких.

Пекарі ошийниковий

І в Єгипті в мене теж є родичі, а в них така домашня скотина. До речі, в Золотому фазані на них можна покататися, але через мжичку я тоді цього не зробив.

Верблюди

Серед моєї рідні немає таких прибацаних, які би тримали вдома лева. Але колись читав статтю про родину, яка наважилася на такий крок — і фотографія лева, який лежить посеред кухні, як колись мій кіт.

Лев

Вольєр з левами засклений, що дозволяє сфотографувати їх без грат. Взагалі, по зоопарку велика кількість зручних оглядових майданчиків — навіть критих. Вони навіть вставили Land Rover, у який можна залізти через задні двері і подивитися на лева із за керма, ніби ти на сафарі. От лише лев не поспішає позувати, а лежить десь у тіні і з машини його не видно. Врешті, позашляховик огороджений дротом під напругою.

Land Rover

Цікаво, чи вони залишили цей ящик випадково, чи навмисне, щоб діти туди залазили? Така велика переноска для котів.

Ящик для лева

Тигр теж лежав в траві, подалі від оглядового майданчика, проте його вольєр можна обійти.

Тигр

Також в зоопарку є інші котячі — пуми, сервали, рисі. Вони ховаються подалі від людей, а тому погано видимі. Коли я дивлюся на таку кішку, мене цікавить, чи вона вміє мурчати. Неодноразово бачив відео з домашніми рисями та гепардами.

Сервал

Ось перша явно не домашня тварина — в силу дуже нервового характеру зебра не приручається взагалі.

Зебра

Деякі люди вдома тримають черепах. Правда не таких кінських розмірів (черепаха шпороносна). Там поруч у клітці була іще одна черепаха, вирізьблена з дерева і відвідувачі пробували визначити, яка із них справжня — не рухалися обидві. Цікаво, скільки вони живуть?

Черепаха

Для того, щоб люди розуміли, що черепаха дійсно кінських розмірів, поруч розмістили вольєр з конями.

Поні

Сурікати на відвідувачів не зважали і вправно несли свою вахту.

Сурікат

Цих тварин я бачу на роботі перед сесією постійно — приходять "здавати хвости".

Лемур

Лелеки також домашні тварини — в багатьох українських господарствах звили собі гнізда. Тут вони вільно гуляють по алеях і стукають дзьобами на відвідувачів.

Лелека

Вінценосний журавель, щоправда, не домашній, але досить відомий.

Журавель

Сичі теж домашні птахи, особливо в Нідерландах.

Сич

Окрім совиних в зоопарку також є колекція великих хижих птахів. Сип білоголовий.

Сип білоголовий

І гриф чорний. Є іще орлан білохвостий, але я його чомусь не сфотографував — можливо він десь заховався.

Гриф чорний

Іще одна фотозона — із розмахом крил орлана. Взагалі, зоопарк потурбувався про інфраструктуру — тут є навіть дитячий майданчик.

Розмах крил

Пелікани страшно смердять рибою. І коло них висить табличка не годувати, бо вони їдять лише живу рибу. Взагалі, такі таблички висять скрізь, але люди іноді на них не зважають.

Пелікани

Страус ему є скрізь у нас, навіть у Межигір'ї.

Ему

Окремо живуть декоративні голуби, які дуже поважно походжають по клітці.

Декоративний голуб

Ну і закінчу свою розповідь папугою. Взагалі, птахів в зоопарку багато, проте їх погано знімати — вони або десь високо на подрах, або рухаються.

Папуга

Якщо ви не зрозуміли — тема про домашніх тварин і велику кількість моїх дядьків по всьому світі — то жарт. В цілому, зоопарк мені сподобався — як громадський простір і через великі та просторі вольєри для утримання тварин. Колекція також досить велика — подивитися всіх займе кілька годин, особливо із нічними. Тому я рекомендую це місце для відвідання. І на цьому в мене все, літні туристичні фотографії закінчені, проте згодом будуть осінні. Не перемикайтеся.