1. Після довгої перерви я знову пишу в свій затишний журнальчик і вже настало тепло, тож час переходити до водного туризму. Як я обіцяв, цього року його буде багато. Почнемо ми із сплаву Сіверським Донцем по території Балаклійського та Ізюмського районів Харківської області, що тривав чотири дні.

Коктейль Сіверський Донець

2. Сіверський Донець — доволі матрацна річка. Близькість цивілізації, багато зручних стоянок, відсутні значні перешкоди. Спочатку, коли русло було досить вузьким, то нам доводилося обходити завали, але ні разу не обносили.

Перешкоди на річці

3. Хоча, адміральський екіпаж умудрився порватися і трохи забарився, поки заклеїли байдарку. Ми, тим часом, знайшли гарний пляжик і влаштували там привал і підвечірок.

Пошкодження байдарки

4. Взагалі, йшов великий кагал, сім байдарок і група часом досить сильно розтягувалася. Проте ніхто не лосячив, бо група була різнорідна — від дітей шкільного віку до спортсмена-каякера.

Міст над річкою

5. Кияни люблять парковки. Вони не можуть жити без парковок. І навіть на природі вони влаштують парковку — аби було що паркувати. Хоча, в групі були не лише кияни, але таких більшість.

Паркінг байдарок

6. Краєвиди на Сіверському Донці часом дуже красиві — ми потрапляли в мальовничі зелені коридори.

Зелений коридор

7. Далі по течії русло стало взагалі не цікавим — корчі вже не заважали ходу, а річка часто текла прямо, як канал.

Прямі ділянки

8. Флотилія була досить різноманітна. Два дредноути марки Таймень, три широких та важких Салюти і два надувасики ZelGear. Останні були дуже комфортними для такого сплаву.

Туристи

9. Ось настав вечір і адмірал закомандувала паркуватися на ночівлю. Беріг трохи не зручний, я там посковзнувся і шубовснув у воду.

Паркування на байдарці

10. Вранці, поки ми збиралися та снідали, повз нас проплив одинокий турист. Як ви ставитеся до соло? З одного боку чисто свій темп та забаганки, але з іншого — нудно, ні з ким заговорити. Як не крути — весела компанія є значною частиною походу.

Одинокий каякер

11. Наш сніданок. Всі були ситі, навіть трохи лишалося.

Сніданок в поході

12. Іноді ми робили привали прямо на воді — гуртувалися в один великий пліт, фотографувалися разом, дегустували настоянку на горобині, якою запасся мудрий турист. Вживання алкоголю на воді небезпечне — ніколи не повторюйте це самі. Цей трюк виконано професіоналами.

Селфі на байдарках

13. Так як це були довгі великодньо-першотравневі вихідні то на Сіверському Донці ми були далеко не одні — нам часто зустрічалися інші туристи.

Інші туристи

14. Другу ночівлю ми провели на стоянці зі зручностями. Столики, лавки, навіть відхоже місце із видом на річку. І гарний пляж. Проте на наступний день сонце закінчилося і полив дощ.

Стоянка зі зручностями

15. Старт третього дня був в дощовиках. Знизу вода, зверху вода, а посередині настоянка на горобині із лимончиком. Ось такий коктейль.

Старт

16. Я вже мав досвід ходити по мжичці у Міжрічинському парку. До слова, тоді теж була настоянка на чомусь.

Мокрий похід

17. Третій день був дуже продуктивним. В цьому місці Сіверський Донець має досить швидку течію і ми пройшли 33 кілометри попри пізній старт і довгу обідню перерву. Але фінішували досить пізно, вже темніло. Пару місць ми забракували через те, що поруч цивілізація, або просто вони були незручними для розташування такої великої компанії.

Міст із коровами

18. Дощик нас місцями діставав, але вже не лив сильно. Вирішили на четвертий день багато не йти, а більше відпочити. До слова, попри похмуру погоду, вода в річці була досить теплою — наскільки вона може бути теплою в кінці квітня.

Тент на стоянці

19. І закінчився наш похід ось так — ми сумно несли здавати прокатні Салюти і пакували власні байдарки та речі.

Фініш

Сіверський Донець був хорошим відкриттям сезону. Компанія також хороша — ми з ними вже знайомі із грудня. І на цьому сьогоднішній випуск закінчено, не перемикайтеся — далі іще більше водного туризму.