На минулорічній Поліській регаті ми погано виступили через те, що були взагалі не треновані — я то перед цим сплавлявся по Стоходу, а мій напарник взагалі вперше сів у каяк. Тому я, окрім вирішення навігаційних питань, перейнявся питанням регулярного доступу до хоч якоїсь байдарки. Звісно, можна їздити на Гідропарк, але це вийде задорого в підсумку і дорога займатиме половину корисного часу. Можна взяти напрокат Neris або ZelGear у виробників — але я весною не знав, що вони здають в оренду свою продукцію недорого.

Каякінг по Росі

У нас іще є юнацький веслувальний клуб із гоночними каяками, я навіть говорив із ними, але так і не дійшли ноги до покататися.

Якось одного разу я затупив і сів не в той поїзд метро (в протилежний бік). І там побачив неорганізованого туриста Д'яба, з яким вийшли пропустити по пиву і поговорити. За цим захопливим заняттям виявилося, що в нього є байдарка-лімузин Таймень 3, яку можна взяти покататися — здогадайтеся, за що. І коли потепліло я висипав на землю із двох мішків купу трубочок та інших деталей, пригадавши, як в дитинстві любив конструктори.

Комплект Таймень 3

Вдвох із другом, майже без перекурів та нецензурних слів ми зібрали це диво рекреаційної техніки докупи. Байдарка стара — їй років зо 30, деякі деталі кріпляться на скотчі та чесному слові. Оболонка новіша — Neris, але вже також затягана і латана з усіх боків. Сідушки дерев'яні, спинок немає — довелося імпровізувати. Що є, зате воно в мене надовго і без спустошення гаманця.

Зібрана Таймень 3

Попри велику масу і поважний вік, Таймень 3 є дуже доброю в ходу та легко керується. Також в ній до біса місця і вона стійка — можна розслаблено сплавлятися, розглядаючи навколо красиві краєвиди. А Рось, в межах Білої Церкви та вище за течією, виявилася неочікувано мальовничою — я навіть сюди запрошував друзів-туристів. Єдиний недолік — весь комплект важить майже 33 кілограми, тягати погано.

Веслування на Росі

Влітку береги Росі велелюдні — всі купаються, смажать шашлики, випивають. Всюди лунає галас та музло. Утім, зараз тут дуже багато організованих місць відпочинку, тому сміття небагато.

Центр Білої Церкви

Центр Білої Церкви з води по своєму цікавий — тут гранітні скелі, міст із арочними опорами та деяка архітектура. Центральний пляж зараз досить пристойний — душ, роздягальні, огороджена дитяча зона для купання та інше. За десять хвилин ходи — центральна площа міста.

Міст в центрі

Трохи далі — старий млин та гребля. Влітку за низької води туди легко можна підійти на байдарці. Правда, нижче за течією вже не так цікаво, але я маю певне бажання влаштувати водний похід в бік Богуслава.

Млин в центрі

Для тих, хто не хоче саночки тягати, а лише кататися, придумали бухай-баржу Юр'їв, що ходить вздовж міста. Але в неї обмежений греблею з одного боку та дерев'яним мостом з іншого діапазон ходу. Байдарка ж під мостом проходить вільно (і через греблю обноситься), тому ми постійно ходили уверх за течією. Ну і баржу обганяли, бо ходить вона повільно.

Бухай-баржа

По новому виглядає із води парк Олександрія — зокрема, Палієва гора. Я то її бачив із криги взимку, але цього разу подивився влітку із середини русла. Вище за течією є чимало таких кам'яних берегів.

Парк Олександрія

Береги Росі вже не такі людні, хоча компаній відпочивальників зустрічаються чимало. Зате вже можна знайти вільне місце для відпочинку щоб вийти на беріг. Місця навіть з лавочками — видно, рибалки облаштували. Часто навіть із зручним виходом на воду.

Зупинка

Коли веслуєте утрьох синхронно, то байдарка здається багатоніжкою-водоміркою. При цьому, розвивається хороша середня швидкість — 6-7 кілометрів за годину. Максимальна швидкість — 8. Тобто, в день можна пройти до 30 кілометрів і не перевтомитися. Особливо якщо не навалювати із фанатизмом і виходити на відпочинок та розім'ятися на беріг. Тим більше, що далі починаються мальовничі круті береги із хорошими місцями.

Круті береги

Там, де немає скель, береги досить густо порослі — в одному місці дерева з обох боків нависають над водою, створюючи враження Амазонки поміж джунглів. Тільки колоди замість крокодилів іноді трапляються.

Береги Росі

Чим далі, тим більше граніту — поруч гранітний кар'єр. Рось та її притоки взагалі досить кам'янисті річки із порогами та перекатами — проте зараз вони зарегульовані ставками. В районі Білої Церкви відстань від обносу до обносу трохи більше за 10 кілометрів — тому можна катнутися туди і назад на півдня.

Кам'янисті береги

На жаль, в нас не виходило кататися так часто, як хотілося — проте і це дало свій позитивний ефект. Я за чотири дні веслування по акваторії НПП Прип'ять-Стохід просто втомився. Ну і йшли ми з товаришем бадьоріше, ніж минулого року. Утім, треба іще освоїти правильну техніку веслування, бо одними руками великої швидкості не досягнеш. Також хочу по цих місцях із друзями пройтися в золоту осінь.

Гранітні скелі

І на цьому в мене все — в наступному випуску збіговисько ґіків. Не перемикайтеся.