На цих вихідних, 10-11 жовтня, пройшла виставка електроніки CEE 2015, на яку я вирішив сходити — тим більше, що безкоштовно, якщо завчасно зареєструватися. Захід проходив у КиївЕкспоПлаза і зібрав у павільйоні багато різних виробників та навколоІТшних компаній.

1. В цьому виставковому комплексі я вже колись був на виставці "Інноватика в сучасній освіті", але тоді було нудно, лише один стенд пропонував щось цікаве.

Вхід до виставки

Всередині павільйону було багацько людей і все заставлене стендами. Експозицію, для зручності, я поділю на чотири групи — споживацька електроніка, фотографія, серверні технології та інше. Хоча, деякі компанії представляли декілька груп товарів, проте я писатиму про них по тому експонату, що мені найбільше приглянувся. Ну і варто розуміти, що усіх павільйонів я в принципі оглянути не міг, а, тим більше, написати про них сюди, то-ж багато чого лишилося поза увагою попри те, що цей допис вийшов величезним, на 55 фотографій. Отже, йдемо на виставку.

Споживацька електроніка

2. Я впорядкував стенди виробників за алфавітним порядком і першим вийшов мій улюблений Acer. Їх стенд дуже гарний, є зона відпочинку та стійка, де можна сісти до експонатів щоб оглянути їх.

Стенд Acer

3. За нові ноутбуки одразу всілися школярі, особливо за Black Edition, а іще особливо за Predator. Добре, що я відзняв його в четвер, тому не довелося проштовхуватися та чекати черги.

Школярі і Acer Predator 17

4. В глибині стенду стояла пінопластова голова, куди проектор світив зображення звичайної голови — я так і не отримав пояснень, навіщо воно.

Голова Acer

5. Окрім ноутбуків, були представлені моноблоки, настільні ПК з моніторами, проектори. На знімку скраю Aspire V13, правда, не той, яким грався я.

Експонати Acer

Взагалі, я на Acer трішки образився — старався, рекламував Aspire R11, навіть зацікавив ним людей, а вони взяли і не привезли його в Україну. Редиски.

6. Далі за алфавітом йде Apple і дівчата сидять за стійкою, пропонуючи перевірити свій пристрій і, взагалі, всіляку консультацію.

Дівчата Apple

7. До огляду, звісно, пропонуються аймаки, айпади, телеприставка та айфони. Екрани в них дуже гарні — яскраві кольори та бездоганна картинка.

Продукція Apple

8. Але система — абсолютно незрозуміла, не знаю, чому їх так хвалять — я геть нічого не міг там знайти. Як з ними можна працювати?

iPad

Попередній абзац був жартом — дайте мені Мак і через пару вечорів я знаходитиму там все. Але в ньому натяк на тих людей, які, потрапивши у незнайому їм систему, починають лаяти її і поспішно робити висновки про її якості, що, наприклад, було при появі MS Office 2007.

9. Аудіопродукція — навушники та бездротові колонки від Beats Audio. Стенд являє собою аудіопрогравачі із елементами керування музикою, можна оцінити звучання.

Beats Audio

10. Іще один мій улюблений виробник — ноутбуком та монітором від Dell я цілком задоволений. Ось наприклад 13,3" трансформер Latitude 7350 — він є планшетом, як і оглянутий мною колись Acer Switch.

Dell Latitude

11. Я Гриша! Якщо ви часто ходите підземними переходами і боїтеся в них хуліганів, цей ноутбук для вас.

Dell Я Гриша

Хто не зрозумів, до чого тут Гриша, перегляньте фрагмент радянського фільму "Семь стариков и одна девушка".

12. Але самі цікаві експонати — чотири бестії стихії — елементалі вогню, води, повітря та землі, які посміхалися та завмирали, побачивши спрямований на себе об’єктив. А чорненька нічо, тільки бур’яни з голови прибрати. І червона теж.

Чотири стихії

13. Йдемо далі і перед нами LG зі своїми дисплеями без рамок — такі використовуються для створення фотостінок. Гарно, яскраво.

Безрамкові дисплеї

14. Яка сучасна виставка проходитиме без зігнутих дисплеїв? Колись була мода скрізь пхати 3D, тепер виробники надумали гнути. Звісно картинка прекрасна.

Гнуті дисплеї

15. Ось Logitech та їх периферія — колонки, клавіатури, мишки, джої, керма. Тут варто зазначити, що багато виробників пропонували фотографувати їх товар та викладати із певних хештегом до Фейсбуку, щоб взяти участь в розіграші призів, то Logitech якраз цим і займався.

Logitech

16. Майкрософт були не дуже цікавими. Дівчина коло монітора розповідала про їх нове програмне забезпечення — зокрема, як Edge дозволяє карлякати прямо на веб-сторінці. Досвідчене вухо викладача вловило, що текст гарно завчений, тому не цікаво.

Презентація Microsoft

17. Поруч стояла приставки XBOX і якісь люди стрибали та махали руками коло них. Ясно, що це контролер Kinect, але все-ж збоку дивитися весело. Погоджуся, що гратися з Kinect корисніше для здоров’я, ніж з традиційним контролером, так як фізкультура.

Xbox Kinect

Тут я не втримався і зняв відео:

18. Я розумію, що ергономічна клавіатура в Microsoft таки класна, проте моделі вже хтозна скільки років, навіщо було її нести на виставку — аби було чим заповнити величезну площу стенду?

Ергономічна клавіатура

19. Поруч притулився спільний з Intel освітній проект — маленькі стобаксові ноутбуки для дітей із сенсорним екраном та пером щоб писати.

Стобаксовий ноутбук

20. Інтерактивна дошка та програма із освітнього комплекту Intel для керування комп’ютерними класами. Дівчина-представник, яку я відволік від роздумів, показувала мені те, що я і так знаю — як воно працює, але на запитання про вартість та умови придбання не відповіла, давши буклетик якоїсь фірми. Щось освіта на виставках геть погано себе показує.

Інтерактивна дошка

21. Далі йшли стенди фірм MSI, Asus та Gigabyte — виробники, що займаються ігровими комплектуючими та ноутбуками. Там було ну дуже багато народу, до експонатів не проступитися, тому я, навіть, нічого не зняв — я то не проти людей в кадрі, але-ж мають бути і експонати.

MSI робот

Asus так взагалі з масовими баталіями зробила свою народну, чи то міжнародну геймерську республіку — і зараз на стенді повним ходом відбувалося вербування зеленої молоді в їх ряди. Вони не хочуть відтяпати собі пару областей від України, вони хочуть всю Україну, як і весь світ у свою республіку. Проте вони нікого не вбивають, то-ж нехай вербують.

22. На черзі Samsung і, як великий виробник, він також викотив гнуті телевізори.

Samsung гнуті телевізори

23. В них на стенді не було моделей в обтягуючих костюмах, тому я фотографував поруч із екраном скромну працівницю.

Samsung персонал

24. Безперечно, можна було помацати їх планшети та телефони і, здається, оформити передзамовлення на новий Galaxy Note.

Galaxy Note

25. Іще одна модна на сьогодні річ — розумні годинники, які, в силу своїх малих розмірів, геть погано було оглядати прив’язаними до стенду.

Samsung розумний годинник

26. Роутери та інше споживацьке обладнання від Tenda скромно стояло в куточку і не було обліплене відвідувачами.

Обладнання Tenda

27. Найбільш цікавим виявився FH1202 з п’ятьма антенами, схожий на страшну чорну руку. Для повного ефекту треба, щоб воно ворушило антенками.

Tenda роутер

Фотографія

28. Практично з усіх куточків зали було видно Nikon — і їх логотип часто потрапляв у кадр, коли я знімав в інших павільйонах. Іще вони були найгучнішими, пропонували розіграш призів через фотографування із їх моделями в жовтих сукнях. Зі здивуванням виявив, що у мене немає знімків з ними, хоча напередодні я збирався їх зробити. А забувся я, бо вліз у цікаві мені експонати — наприклад, Nikon Df — повнокадрова камера в класичному корпусі та великою кількістю елементів керування.

Nikon Df

29. В центрі експозиції стоїть Сергій Світлицький, знайомий нам із майстер-класу по фотографії. Він обставився стволами і відстрілюється від відвідувачів.

Сергій Світлицький

30. Збоку у нього стоїть головний калібр — шайтан-труба Nikon D4 із телевиком на 200-400 мм. У серійному режимі зйомки, коли ти натискаєш на кнопку, він робить тр-р-р-р-р і швидко забиває картку пам’яті гігабайтами кадрів. На виставці немає можливості оглянути все це детальніше, проте у Nikon дають можливість зробити це поза виставкою — спробую скористатися.

Nikon D4

31. Взагалі, Nikon молодці, що поставили до стенду професійного фоторепортера, який всім все розказував і, навіть, проводив майстер-клас прямо на виставці. В освіти так не виходить.

Nikon консультація

32. Canon випускає різноманітну продукцію, всілякі принтери, багатофункційні пристрої та проектори, тому фотоапарати були представлені лише як частина експозиції і в меншій кількості. В тім, Canon — молодці, поставили на стенд веселого і позитивного дядька, який заявив, що вони нас усе одно люблять, незважаючи на дзеркалку Nikon в мене на шиї. А коли я спитав, чи люблять вони блогерів, то видав мені свої контакти. Сподіваюся, що з цієї любові щось вийде цікаве — для блогу, ви не подумайте.

Canon позитив

Зі струменевими принтерами Canon я свого часу добре награвся, тепер у мене на роботі стоїть простенький їх лазерник, але коли студенти питають, чи розбираюся я в принтерах, то відповідаю, що ні — у чужих точно не розбираюся.

33. Стенд Fujifilm стояв маленький та тихенький, проте до їх продукції я також маю інтерес. Як вони знімають, я раніше не пробував, проте класичний дизайн та органи керування мені подобаються — на верх винесене те, за чим я часто лажу в меню свого Nikon'a. Кажуть, що теж можна спробувати їхні фотокамери за межами виставки.

Стенд Fujifilm

34. Sony теж випускає багато різної продукції, наприклад, відеокамери.

Відеокамери Sony

35. І відеокамери, які дуже люблять в Англії.

Камери спостереження

36. І розумні годинники та браслети.

Розумний годинник Sony

37. Але я знову зупинився коло дзеркалок. У них вони з напівпрозорим дзеркалом та електронним затвором, тому також дуже швидко шльопають кадри в серійному режимі.

Sony фотокамера

Я іще хотів глянути їхні бездзеркалки, проте чи їх не було, чи просто не побачив за натовпом.

Сервери та комунікації

38. Почнемо ми серверну тематику, традиційно за алфавітом, із APC. Вони випускають і споживацькі блоки безперебійного живлення, проте я цього разу оглядав великого.

Продукція APC

39. Пристрій потужністю в 32 кВт, що дає можливість міняти акумулятори на ходу, має інтерфейс керування та можливість під’єднання до мережі. Я поцікавився, навіщо всередині значок перекресленого телефона, невже мобілка заважає роботі блоку. Консультант відповіді не знав, у документації ми швидко не знайшли, а тому він визнав, що моє запитання слушне і подарував мені світлодіодну лампочку Philips. Споживаючи 7,5 Вт, вона світить як звичайна на 75 Вт, яку я нею вдома замінив.

Великий UPS

40. Cisco представляла рішення для зв’язку — для початку, розібраний блейд.

Cisco blade

41. ІР-телефони з відео раз.

ІР телефон

42. ІР телефони з відео два.

ІР телефон

43. А головне — м’які сідачки Cisco. Насправді, вони були по всій виставці, просто я їх тут вперше побачив.

Сідушки

44. HP показує ядро датацентру. Зверху треба було посадити Мюнхгаузена.

Ядро датацентру

45. Іще вони не так давно купили Aruba і виставляють їх точки доступу WiFi.

Aruba WiFi

46. Lenovo, не зважаючи на свою агресивну рекламу споживацької електроніки, тут було представлене лише серверною частиною.

Сервер Lenovo

47. Oracle представляла системи зберігання та аналізу даних.

Сервери Oracle

48. Взагалі, всередину серверного заліза я зазирав вперше — величезна кількість гнізд для оперативної пам’яті та місць для встановлення жорстких дисків та максимальний обсяг даних, що зберігається, вимірюється в сотнях терабайт.

Oracle сервери

Брешу, колись грався з Dell PowerEdge 840, але то маленький сервер, ближчий до настільних систем.

49. На деяких стендах сервери були увімкнені, неприємно гуділи та свистіли

50. Консультант на стенді стояв нормальний, все розповідав і впустив за консоль, подивитися, що там. А там Соляріс і віртуалізація, при чому вкладена.

Oracle staff

Всіляке

51. На виставці була представлена й інша побутова техніка — пральні машини, пилосмоки, бойлери, кондиціонери. Electolux — молодці, вони знали, що буде прохолодно і виставили тепло коло стенду, хороший спосіб затримати коло себе відвідувачів.

Стенд Electrolux

52. Всіляке кухонне приладдя.

Кухня

53. Також на виставці були присутні інтернет-магазини. Самим гучним був той, від якого я відмовився через спам, тобто, маркетингові листи та пропозиції, що вони мені почали слати. Сьогодні вони пропонували сфотографуватися з їх "розеточками".

Дівчата Розетка

54. Також по павільйону тинявся і махав ручками плюшевий логотип.

Плюшева Розетка

— Вибачте, а кудою ви дивитеся? — Через брову.

55. Іще в павільйоні була сцена, де проводилися різні розіграші та інтерв’ю представників Wargaming, до стенду яких я не дійшов, бо не любитель. Іще дуже гучно лунала музика.

Загальний вигляд

Багато чого я пропустив. В деяких місцях стояли величезні черги, наприклад, до шоломів віртуальної реальності чи на всілякі дрібні розіграші, туди я, навіть, не потикався. Людей, взагалі, було дуже багато, місцями було важко пройти. Лунала дуже гучна музика, тому довго знаходитися теж було важко, проте можна було вийти на вулицю — при реєстрації давали браслета. Організатори зробили харчування, проте там воно було дорогим і я сходив на базарчик поруч з виставковим комплексом щоб перекусити. Туалети хоч безкоштовні з рідким милом коло умивальників та робочими сушками для рук.

Цікаві для мене експонати були — хоча, на стенді їх толком не роздивишся. Якихось кардинальних новинок не було, в основному те, що завозять, або мають завозити до продажу в Україну. Але наступного разу на виставку я піду знову. На цьому в мене все, не перемикайтеся.