Acer запросили мене на свою презентацію із промовистою назвою Back to school. Я подумав, що там будуть рішення для комп’ютерних класів, “стобаксові” нетбуки, шкільні сервери, термінальні сервери із тонкими клієнтами, проектори та подібне. Тому з радістю записався, але коли прийшов на місце, то побачив там Swift’и та Predator’и. Ну, це теж безумовно треба сучасному школяреві, але я очікував побачити інше.

Люди на презентації

Виявляється, Back to school — це назва сезону серпня та вересня і до освіти воно ніякого відношення немає. Компанія показала та розказала про техніку, що збирається постачати на кінець літа та про зміни в лінійках ноутбуків. В цьому я бачу деякі позитивні моменти, про які хочу розказати.

Aspire

В попередніх назвах моделей ноутбуків Acer чорт ногу зломить — індекси та тризначні цифри часто не дають уявлення про комп’ютер. Найбільш травматичною для представників підземного світу є лінійка Aspire. В ній і бюджетні ноутбуки типу ES1 та E5, досить коштовні DTR’и V Nitro, трансформери R11 та екзотика типу R13. Відтепер компанія вирішила навести в цьому порядок і поділила свою продукцію строго по лінійках, а моделі в них будуть позначатися цифрами 1, 3, 5, 7 — як ми вже бачимо у Swift та Spin.

Aspire 1

В Aspire залишили лише класичні доступні ноутбуки. Хоча, топові моделі лінійки Aspire 7 можуть бути оснащені чотириядерним Core i7 та відеокартою рівня GTX1050 або 1060 та сканером відбитків пальця. А ще обіцяють сервісні люки на ноутбуках цієї лінійки для самостійного апгрейду жорсткого диску та оперативної пам’яті. Я, правда, не розумію, де тут новина, адже в оглянутому унібуці Aspire E5 такі люки є. Забрали, а тепер повертають назад як класну фічу.

Aspire 7

Компанія показала кілька нових семплів — зокрема, Aspire 1 та 7. Незважаючи на пластиковий корпус, моделі в руках тримати приємно, збирання якісне. Aspire 3 хотів би на тест.

Матеріали Aspire

Switch

В цій лінійці живуть планшети із клавіатурою-обкладинкою, що пристібається. Знайомий нам Aspire Switch Alpha 12 переріс у Switch 5, також показаний на презентації. В тестовому зразку я скаржився на надто гнучку клавіатуру-обкладинку, що робило тривалу роботу із нею незручною, але тут це поправили. Особливістю даної лінійки є безвентиляторне охолодження із запатентованою системою Liquid Loop. Із довхядерним низьковольтним Core i5 вона справлялася непогано, але виробник обіцяє старші моделі Switch 7 із Core i7 та дискретним не самим слабим відеочипом, де буде використано два таких контури. Нагадую, що це пристрій формату “планшетний комп’ютер”.

Switch 5

Swift

Лінійка Swift — ультрабуки із хорошою автономністю — уже не новинка, але їхня старша модель Swift 7 утримує позицію самого анорексичного ноутбука в світі товщиною 9,98мм. Зрозумівши, що слава Макбука їм не світить, Acer оновили Swift моделями із нормальним набором портів.

Swift 1 вони роблять схожим на Swift 3, дають йому чорну рамку навколо екрану, IPS-матрицю та сканер відбитків. Обіцяють скромну ціну від 12000 грн — єдине, що спиняє, це неможливість доставити оперативну пам’ять, якої там 4 ГБ і все.

Swift 3 стає схожим на нормальний ноутбук і обіцяють ставити в нього дискретний відеочип. Ціна вже не така демократична, але адекватна.

Predator

Ігрова лінійка лінійка Predator, для солідності, отримала цифри з двома нулями — 300, 500 та 700. Починатимуться вони відносно доступними комп’ютерами із GTX 1050Ti, закінчуються важкими наркотиками. В даному випадку виходить, що самі сильні Aspire сильніші за найпростіші Predator. На презентації всі хотіли побачити Triton, але компанія привезла лише Helios 300, невеликий ігровий комп’ютер із GTX 1060. Дати погратися його поки не можуть, бо зразок взагалі інженерний.

Predator 300 Helios

Acer хвалиться своїми покращеними запатентованими вентиляторами AeroBlade 3D дуже хитрої форми, що засмоктують на 15% більше повітря. Їх ставлять на всі продуктивні ноутбуки, починаючи із лінійки Nitro. А це цікаво — як впорається AeroBlade із традиційно гарячим V Nitro? Скоро ми про це дізнаємося.

Nitro

Перспективи цієї лінійки для мене не ясні. Раніше це був чорний строгий DTR (DeskTop Replacement — заміна настільному комп'ютеру), зараз Acer додали йому ігрових ноток. Знизу його нішу займає Aspire 7 із дискретною відеокартою (він більше схожий на нинішні версії Nitro), зверху підпирає — Predator 300 із аналогічними характеристиками. Також цікаво, чи буде продовжуватися далі Aspire VX 15.

Інше

Виробник збирається випустити новий моноблок, нащадок Aspire Z3-715 — U27-880 (був у німців підводний човен U27). Він дуже тоненький і також має безвентиляторне охолодження Liquid Loop.

U27-880

В загальному

Acer пробує зробити назви своїх продуктів більш зрозумілими і це добре. Вони рівномірно заповнюють простір від найдешевших до найдорожчих, в деяких місцях лінійки навіть перекриваються. Багато нових моделей комплектуються сканерами відбитків — він буде навіть у Switch’ах на кнопці живлення. Також застосовуються нові рішення для швидкісного WiFi із двома антенами, навіть у недорогих моделях. Подивимося, як воно працюватиме, коли приїдуть зразки на тест. У тому, що зараз у мене (скоро напишу), WiFi працює і справді проворно.

Люди на презентації

Деякі рішення — як от Core i7 та дискретна відяха у планшеті із безвентиляторним охолодженням дуже дивують, хочу помацати вживу.

Ну і на цьому все, скоро в моєму блозі:

  • Приємні моменти із життя блогера-туриста.
  • Робочий монітор за розумну ціну.
  • Ноутбук від Cyberdyne Systems.

Не перемикайтеся!