П'ять років тому мене покусали каякери я вперше сів у байдарку. З того часу водний туризм мене дуже зацікавив, тому я вирішив відзначити цю дату святковим сплавом. Покликав усіх причетних друзів, але, на жаль, зголосився лише один. Для сплаву я обрав річку Раставиця від села Шамраївка до впадіння в Рось. Цей маршрут дуже простий і матрацний: точка старту знаходиться коло траси Біла Церква — Сквира, а фінішувати можна будь де, адже по обидва береги села із регулярним автобусним сполученням. Тим не менше, маршрут дуже мальовничий. І почали ми буквально в лісі: після дощів поблукали в рукавах річки, пройшовши невеличку затоплену ділянку з деревами.

Ліс на воді

Раставиця в цьому місці схожа на Рось — береги то пологі із очеретами, то пагорби, то гранітні каменюки. Коротше, ментально це все сприймається як рідний край і я відчував себе як вдома.

Краєвиди Раставиці

Погода стояла сонячна, а ще був початок літа, вся трава іще зелена, тому картинка виходила яскрава та соковита.

Пагорби на берегах

На нашому шляху знаходилося два водосховище — в селах Матюші та Трушки. Тому скоро русло почало ширшати, з'явилися люди на човнах і люди на берегах. Відпочивальників у цю погожу днину було чимало.

Широке русло

Навіть гребля на Раставиці і та мальовнича. Обносимося в центр Матюшів.

Гребля

Після греблі русло не надовго вузьке, пропливаємо під дерев'яним містком. Красиво. Мені подобається цей маршрут, рекомендую для неспішного сплаву. Можна взяти більшу дистанцію — тут є де стати на ніч, по берегах бачив людей з наметами.

Дерев'яний місток

Виходимо на трущанське водосховище, тут плесо велике, люди катаються на моторних човнах та водних мотоциклах. Утім, їх хвилі нам не заважають — проти Канівського водосховища тут хвиль немає.

Беріг Трушок

По карті тут є декілька островів і ми вирішили їх пошукати. Острови то є, але для висадки вони не придатні — болотисті, зарослі очеретом. Йдемо далі.

Острови на водосховищі

В ідеалі ми могли дійти до Білої Церкви, проте із боку Володарки насувався грозовий фронт і гриміло. А перед нами — частина маршруту у 8 кілометрів, де сходити незручно, а наша швидкість ходу не дуже велика. Тому ми за Трушками і закінчили наш святковий сплав.

Фініш

Отже, Раставиця — зручна і нескладна в плані логістики та проходження річка із гарними різноманітними краєвидами. Рекомендую. Було би цікаво пройти її від Буків, але для цього треба знайти більш швидкохідну компанію. І на сьогодні в мене все, не перемикайтеся.